Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje odmerek eutyroxa v nosečnosti

odmerek eutyroxa v nosečnosti

Spoštovani!

Na vas se obračam s prošnjo po odgovoru in sicer. Sem cca. v 7 tednu nosečnosti (prvega pregleda še nisem imela), vendar pa sem takoj po pozitivnem testu šla na odvzem krvi za določitev hormonov ščitnice, saj jemljem eutyrox 100ug/dnevno, ker so mi jo v celoti odstranili.

Rezultat krvnega testa je sledeč:
TSH – 7, 11
T3 – 3, 37
T4 – 18,97.

A mi lahko poveste, kakšen bi bil primeren odmerek eutyroxa glede na izvide in moje stanje?? Ali bi v nosečnosti morala na kontrolo k osebnemu tirologu, ki ga sicer obiskujem 1x na dve leti.

Najlepša hvala za odgovor.
Z lepimi pozdravi.

Spoštovani!

Glede na nosečnost in navedene izvide priporočam zvišati odmerek Euthyroxa na 125 ug dnevno in kontrolirati TSH in pT4 čez šest do osem tednov. Če bodo vrednosti TSH in pT4 povsem normalne posvet, oziroma pregled pri tirologu ni potreben. Na Oddelku za bolezni ščitnice KNM UKC Lj. imamo možnost telefonske konzultacije izbranega zdravnika družinske medicine, ali ginekologa s tirologom glede vodenja kroničnih stabilnih bolnikov z boleznimi ščitnice. V drugih centrih se boste morali naročiti na pregled k tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close