Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sivi lasje

sivi lasje

Živjo

Mene pa zanima kako se spopadate s sivimi lasmi. Jst jih imam vedno več. Zadnje čase se barvam na svetlejše ( imam rjave lase ) pa sem naveličana te barve, ker mi preveč izsuši lase. Imam čisto skrepane. Kaj priporočate- mogoče kakšna frizerka- katere barve so v tem primeru najboljše? Aja barvam se pri frizerki, pa nisem zadovoljna. Ampak se zaradi sivih las moram skoraj vsak mesec.

Jaz si barvam lase sama, vsak mesec, ker imam najmanj 1 cm narastka. Pa sem čisto zadovoljna Lasje niso nič skrepani, čisto normalni, pa še dolge imam. Poskusi še ti barvati sama, mogoče bo boljše.

Točno barva2.
Pa da barvo naneseš samo ob lasišču. Tam kjer je siv narastek. Nič po dolžini las.

Potem pa kakšen dober šampon oz. balzam.

Ker barvanje pri frizerki je “drag šport”!

Barvam si jih sama, balzam je obvezen.

No ce mislite, da bodo lasje boljsi, ce jih boste barvale iz barvo iz skatljice, se globoko motite! Seveda je bolje lase barvat pri frizerju s profesionalnimi barvami, poleg tega frizer pozna tvoj las, ve kaj lahko, kaj ne, v barvo bo tudi zmesal hidrogen, ki pase tvojim lasem (npr ne bo dajal 9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}- kot ga npr imajo vse barve iz trgovine, ce je 6 ok, ipd). No tudi frizer ti bo barval samo narastek in ne celotne dolzine, ce ne bos posebej rekla, da si zelis osveziti barvo po konicah.

A res? Kakšne barve pa uporabljajo frizerji?? Profi? In teh ni v prosti prodaji?

Od kje pozna frizer “naš” las? Jaz osebno sem iz občudovanega salona “MALI” že odšla total razočarana!!!
Kar se pa hidrogena tiče – so že barve brez njega. Sicer je pa v škatlicah ena srednja žalost – v bistvu se gre za to, koliko časa boš pustila barvo na laseh (20, 30 minut).

Pa veš da bo vsaka pametna, povprečna Slovenka rajši dala 4 x po 5 EUR, da se sama (ali s pomočjo frendice) pobarva, kot 1 x pri frizerju.

Ok punce, če se barvate same katere barve pa najboljš pokrijejo sive lase? Vem, da to obljublja veliko proizvajalcev ampak…
Kaj pa dajete gor, da niso lasje suhi?
Hvala.

Čičkovo olje.

http://merlin.pl/L-Oreal-Casting-Creme-Gloss-krem-koloryzujacy-braz-400_L-prime-Oreal-Paris,images_big,13,3600521125588.jpg

Jaz se barvam s temi enkrat na mesec in je ok. Edino kar mogoče opažam je, da mi proti konicam vleče na temnejšo barvo kot pri lasišču. Vendar ni zelo opazno.

In barvale se bomo do smrti?

A res? Kakšne barve pa uporabljajo frizerji?? Profi? In teh ni v prosti prodaji?

Od kje pozna frizer “naš” las? Jaz osebno sem iz občudovanega salona “MALI” že odšla total razočarana!!!
Kar se pa hidrogena tiče – so že barve brez njega. Sicer je pa v škatlicah ena srednja žalost – v bistvu se gre za to, koliko časa boš pustila barvo na laseh (20, 30 minut).

Pa veš da bo vsaka pametna, povprečna Slovenka rajši dala 4 x po 5 EUR, da se sama (ali s pomočjo frendice) pobarva, kot 1 x pri frizerju.[/quote]

Ja res je, frizerji NE uporabljajo komercijalnih barv iz proste prodaje.
Frizer bi naj poznal tvoj las, ce imas seveda enega, ce pa gres vsakic k drugemu, pa je tvoja stvar. Sama pac menim, da je frizer eden tistih, ki se jih, ko si enkrat zadovoljen NE menja.
In barva brez hidrogena?? Hidrogen je razvijalec barve in MORA biti, ce ne pod tem imenom, pa pod katerim drugim:-))).
Kar pa se tice pametnih Slovenk in barvanja doma… glej glede tega se res ne mislim dajat in napadat tule na forumu, vsaka zase itak najbolj ve, kaj ji pase, kam in za koga bo denar dala, pa ce je to frizer, kozmeticar, zobozdravnik ali drogerija.

pa lep vecer se naprej

A res? Kakšne barve pa uporabljajo frizerji?? Profi? In teh ni v prosti prodaji?

Od kje pozna frizer “naš” las? Jaz osebno sem iz občudovanega salona “MALI” že odšla total razočarana!!!
Kar se pa hidrogena tiče – so že barve brez njega. Sicer je pa v škatlicah ena srednja žalost – v bistvu se gre za to, koliko časa boš pustila barvo na laseh (20, 30 minut).

Pa veš da bo vsaka pametna, povprečna Slovenka rajši dala 4 x po 5 EUR, da se sama (ali s pomočjo frendice) pobarva, kot 1 x pri frizerju.[/quote]

Ja res je, frizerji NE uporabljajo komercijalnih barv iz proste prodaje.
Frizer bi naj poznal tvoj las, ce imas seveda enega, ce pa gres vsakic k drugemu, pa je tvoja stvar. Sama pac menim, da je frizer eden tistih, ki se jih, ko si enkrat zadovoljen NE menja.
In barva brez hidrogena?? Hidrogen je razvijalec barve in MORA biti, ce ne pod tem imenom, pa pod katerim drugim:-))).
Kar pa se tice pametnih Slovenk in barvanja doma… glej glede tega se res ne mislim dajat in napadat tule na forumu, vsaka zase itak najbolj ve, kaj ji pase, kam in za koga bo denar dala, pa ce je to frizer, kozmeticar, zobozdravnik ali drogerija.

pa lep vecer se naprej[/quote]

Hidrogen las razbarva, zato da ga barva pobarva.Amonijak pa las “odpre”, da gre barva notri, zato so barvni prelivi brez amonijaka in se hitreje sperejo.
Hidrogen ni razvijalec barve.

Bila sem že v marsikaterem frizerskem salonu, pa še nisem videla, da bi imeli barve iz trgovine. Torej morajo bit res ene profesionalne barve. In ker so, sem se jaz odločila, da naredim križ čez tiste za 5 ojrov. Saj ne, da bi imela ne vem kako slabe lase, le prišla sem do spoznanja, da moji lasje zaslužijo kvalitetno barvo.
Seveda frizer mora najprej spoznati tvoj las. Vsak dober frizer stranko najprej, predno začne obdelovati njene lase, dobro “prešlata” njene lase; tako ugotovi kvaliteto. Zato tudi ni dobro, da greš k frizerju z ravno kar umito glavo. Najbolje 2., 3. dan.

P.S.
A od takrat naprej, po tvoje, ker si bom šla barvat lase k frizerju, ne bom več pametna?
LOL

R

Tudi jaz bi se barvala doma, če bi se “le” barvala. Vendar mi frizerka poleg barve oziroma preliva, ki je podlaga, po vrhu glave da še pramena na folijo v kanček svetlejši barvi, kot je podlaga. Taka sem si zelo všeč oziroma barva pride super a žal pod 70 eur ne pridem ven od frizerke.


Bila sem že v marsikaterem frizerskem salonu, pa še nisem videla, da bi imeli barve iz trgovine. Torej morajo bit res ene profesionalne barve. In ker so, sem se jaz odločila, da naredim križ čez tiste za 5 ojrov. Saj ne, da bi imela ne vem kako slabe lase, le prišla sem do spoznanja, da moji lasje zaslužijo kvalitetno barvo.
Seveda frizer mora najprej spoznati tvoj las. Vsak dober frizer stranko najprej, predno začne obdelovati njene lase, dobro “prešlata” njene lase; tako ugotovi kvaliteto. Zato tudi ni dobro, da greš k frizerju z ravno kar umito glavo. Najbolje 2., 3. dan.

P.S.
A od takrat naprej, po tvoje, ker si bom šla barvat lase k frizerju, ne bom več pametna?
LOL

Jao – boh naj ti pomag(h)a. Zakaj ne kupiš barve pri njih – vsaj za dva narastka? Ti je ne prodajo?

Pri nas so ene frizerke toliko fer, da lahko svojo barvo prinesejo “mame” s sabo. In računajo samo delo, pa striženje…….pa kar pač morajo.

TI SI KAR PRIVOŠČI. ČE IMAŠ KEŠ – NI PANIKE.
Kako pa en frizer otipa tvoj las – in vse ve………..je pa spet tvoja naivnost.
Ker same vemo: tanek, suh, se masti, neukrotljiv……………
In temu primerno se najde ful kozmetike v tej smeri.

No. To je šminkerka. Očitno si lahko privošči. Najmanj 1 x na dva meseca!
A veš kaj bi to pomenilo enemu otroku (70 eur), če bi pogledala čez svoj plot??
In tisto tvojo frizurco ………..kdo jo opazi?

Barvam se sama, sem pa v skrbi za malo boljše lase za zadnji dve rundi kupila barvo brez amonijaka. Žal je tako, da lasje so sicer fajn, samo sivi se pa še vedno vidijo. Kolegica, ki me sicer striže, je rekla nekako tako, da brez “nič ni nič”. Bo treba kar dobro staro trdo “drogo” kupit.

Imam dolge lase, stara sem 40+. Vedno si barvam lase sama doma, le 2-3x letno grem k frizerju, da me še postriže. In vedno frizerke kar gledajo, kakšne lepe lase da imam. In jih barvam sama, z barvami iz škatlic. Zadnje 2x sem imela tisto novo barvo z ličijem, zelo zadovoljna. Torej niso tako zanič tiste barve za domače barvanje, kot pravite.

New Report

Close