Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Švica (Italija, Nemčija) – popotovanje z avtom

Švica (Italija, Nemčija) – popotovanje z avtom

Družina z dvema otrokoma (6,1) nameravamo za prvomajske praznike na nekajdnevni izlet z avtom v Švico…
Vožnja brez daljšega postanka v eno smer se nam zaradi otrok zdi predolga, zato želimo narediti nekakšen krožni izlet in se vmes, na poti tja in nazaj ustaviti za en dan ustaviti. Imamo sicer že nekaj idej, kje bi ti postanki bili, tja grede bi šli čez Italijo, nazaj čez Nemčijo in Avstrijo (morda postanek v Munchnu in ogled zoo-ja).
V bistvu pa ne poznamo prav dobro vseh poti, ki vodijo tja in nazaj, zato sprašujemo tule za predloge, kje bi se lahko ustavili (kraj, prenočišče, morda kaj uporabnega za početi za otroke…). Morda kdo ve tudi, katera pot čez Italijo je boljša – na Brenner ali na Lugano…

Ena varianta je (ne vem, kam v Šivici ste namenjeni) : Ljubljana, Benetke, Milano, Luzern, Bern…
nazaj pa(ali obratno): Bern,Vaduz,Munchen,Ljubljana…..na poti v Munchen si lahko ogledate (malo s poti) tudi znameniti Schwonstein. No, ni ravno za eno eto starega otroka, se pa da do gor priti tudi s konji, menda je celo neka vzpenjača…

mi že dlje planiramo švico za poleti, ker je maja pri njih še veliko snega. jaz sem računala, da bo to kar drago, ker rabimo vsaj 5 dni, pa še to bo vse na hitro ogledano. mogoče bomo šli letos….

mi smo planirali tja čez italijo in prvi dan bi spali okrog lugana, potem bi 2 dni rabil do berna, vmes bi si ogledali jungfrau (za to rabiš cel dan). mal sem pozabila kaj bi bilo potem, vsekakor bi se vrnili skozi avstrijo. kupila sem si en lušten vodič po švici (ni PL, neki druzga), ki ga bo treba spet mal pogledat…

mislim, d je brez veze mešat zraven nemčijo, ker je to bolje naredit svojo turo. minhen lahko obiščeš enkrat čez vikend, mogoče ga kombiniraš s salzburgom.

nova
Uredništvo priporoča

Kam v Švico?
Sicer je zelo lepo v okolici Apenzzella,ST Gallena…splača se obiskati goro Santisch,kjer se peljete gor z gondolo.Zgoraj pa čudovit razgled na okoliške kraje in jezera…na tromeji ne pozabiti na Bodensee jezero,tam imate možnosti za sprehode,peljete se lahko z ladjico se dobro najeste v restavraciji pravzaprav 1 dan okoli jezera,da se nagledate lepot.
Če se odločite za Apenzzell ne boste nikoli pozabili Švice,saj so domačini zelo prijazni vsak bi ti dal kos sira in napotke za nadaljni ogled znamenitosti,ki jih na tistih koncih ne manjka.Mi gremo naslednje leto spet bili smo do Winterthurja dalje ne hodimo.
V Urnischu ima ena slovenka restavracijo,kjer se lahko pošteno najeste,pa tudi prenočišča so tam v gorski vasi cenejša.
Napisala sem ti nekaj predlogov,ki jih poznam,odločitev je pa vaša.

oj,

mi smo šli lani v južno švico, kanton ticino, čudoviti kraji.
stanovali blizu locarna, nato smo delali izlete v luzern, lugano, belinzono…

do juga švice komot prideš v dobre pol dneva in ne rabiš vmes prespati.

uživajte!

mi si za poleti ogledujemo bodensko jezero z okolico , ki leži na tromeji A;Š;N, imaj veliko stvari tudi za otroke, spielland ravensburger, connyland, insel mainau, zepelinov muzej, mostiščarji na jezeru, ogromno bazenov,….
mi gremo z 7-letnico. iščemo prenočišče na kakšnem “bauernhofu”

New Report

Close