Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prvi pregled – prisotnost partnerja?

Prvi pregled – prisotnost partnerja?

Pozdravljene! V kratkem imam prvi pregled v nosečnosti in ne vem, kakšni so običaji – ali gre partner zraven pri ultrazvoku? Po eni strani se mi zdi malo čudno, sploh, ker je vaginalni ultrazvok, po drugi strani si pa tudi on želi videti malo bitjece.

Kako je bilo pri vas, so šli partnerji zraven? Če ne, kdaj so šli prvič zraven, na kateri ultrazvok?

Hvala.

Moj je šel zraven že na prvi pregled – ginekologinja ni imela nič proti. In če bi bila ponovno noseča bi ga ponovno vzela zraven. Sicer pa je bilo to vprašanje pred kratkim – poskusi najti z iskalnikom in mnenja so bila zelo različna. Lepo nosečnost ti želim.

Lp

🙂
Spoštovana!
Mislim, da je prisotnost partnerja na kateremkoli od gin.pregledov, pa četudi so ti v času nosečnosti, povsem odveč, saj ponacadi delajo samo gnečo!

Hmm, ampak meni iskalnik nic ne vrže ven..

Če se kateri da odgovorit.. lahko samo z ja ali ne 🙂

v leonišču NE

Moja ginekologinja “dovoli” od 12t naprej, ko se UZ že dela preko trebuha.

Moj partner je z menoj pri vsakem pregledu. Jaz smatram, da je najin otrok najina skupna stvar in da morava oba poskrbeti zanj in za njegovo zdravje že od spočetja. Tudi v materinsko šolo hodi z menoj.

Lp, Nik@@

Vse je odvisno od ginekologa. Nekateri na prvem pregledu partnerjev ne pustijo zraven, na ostalih UZ pregledih pa. Jaz svojega moža nisem vzela zraven, pa je bil potem kar malo žalosten, ker je ginekologinja rekla, če me čaka v čakalnici, da ga lahko pokličem zraven.

jaz ga na prvi pregled nisem vzela s sabo. se mi zdi, da nima tam kaj delat…

je pa sel z mano na nuhalno.

Enako. Z mano je bil na nuhalni in na morfologiji.

Meni se zdo popolnoma trapasto partnerja vlačit na prvi pregled, ker je res, da se skoraj nič ne vidi. Razen, če bi si to neizmerno želel. Da pa prisotnot partnerja na pregledu enačite s skrbjo za otroka, je pa sploh mimo.

men je bil partner v veliko oporo na prvem pregledu(počakal je zunaj), ko sva izvedela da bo treba na abrazijo…in v drugi nosečnosti niti ni pomišljal da ne bi šel zraven (spet je počakal zunaj).

Moj soprog je bil z menoj…in mislim da je tako prav-seveda če si sam želi biti prisoten!in čeprav se “nič” ne vidi,so nama v oči stopile solze, ko sva končno videla tisti srček.zakaj bi bil to samo moj trebutek,če je pa lahko najin?!

Se strinjam s Srečko. Tudi moj mož me vedno spremlja, ker nama je OBEMA veliko do tega, da trenutke na UZ doživiva skupaj. Še nikoli se ni zgodilo, da bi naju ginekolog zavrnil, pa čeprav je šlo sprva za vaginalne UZ.Celo obratno – zdi se mi, da ginekologi radi vidijo očeta, bolj se poglobijo, si vzamejo več časa za razlago ipd.

odvisno je od ginekologa do ginekologa. v leonišču npr zelo neradi vidijo da je partner zraven na prvem UZ…midva sva šla ravno zaradi tega na prvi UZ na samoplačniško, da je bil moj lahko zraven…

Leonišče, bila sva oba. Ginekolog NIMA PRAVICE odločati o tem ali bo partner zraven ali ne. Midva za dovoljenje niti nisva spraševala, enostavno sva šla skupaj. Je pa bil ravno ta prvi pregled za mojega dragega še najbolj čustven…ko je prvič zagledal malo utripajočo pikico, je vse skupaj postalo zelo zares :)))) Je rabil kar nekaj časa, da je prišel k sebi, čisto je bil raznežen :)))
Neprecenljivo :))))

ema, super!

Leonišče, bila sva oba. Ginekolog NIMA PRAVICE odločati o tem ali bo partner zraven ali ne. Midva za dovoljenje niti nisva spraševala, enostavno sva šla skupaj. Je pa bil ravno ta prvi pregled za mojega dragega še najbolj čustven…ko je prvič zagledal malo utripajočo pikico, je vse skupaj postalo zelo zares :)))) Je rabil kar nekaj časa, da je prišel k sebi, čisto je bil raznežen :)))
Neprecenljivo :))))

…se vam ne zdi malce pocukrano vse skupaj???
Gledata morda preveč španskih sentiš nadaljevank?
Haloooo, pa saj ne morem verjet, da taud taki parči obstajajo!

bibalezebiba gre – pa to je samo vrh sladkorne gore ;))) kaj bi šele rekla, če bi napisala še kaj…prov fino je, kot tudi to, da obstajamo pari različnih sladkornih odtenkov 🙂
španskih pa ne gledava nikoli, tudi ne kakih romantičnih filmov…nama dogaja samo po sebi 🙂

kakor vam paše, moj mož je šel vsakič na morfo (tja sta šla tudi sorojenca pri 5 oz 7 in 7 in 9letih) in 1 x na nuhalno (ker prej na NS nisem šla). Pač, mož ima službo in nima časa vsakič letat še z mano na vse UZ-je, res pa, da sem imela vse nosčenosti visoko rizične in zato Uz je vsak mesec ali še pogostje. Prvi UZ? Ne, jaz ga ne bi vzela s sabo, razen če bi sam na vsak način vztrajal.

In ni res, da se v Leonišču ne da, pa da ne vidijo radi. V Leonišču dela cel trop ginekologov in vsak ima svoj način. Moja G ni nikoli trznila, je pa res, da sem srečavala tudi nosčeke, ki so na uz privlekle pol žlahe in pol vasi. Zgolj za očeta pa res nisem slišala, da bi kdo težil, če le ne poučuje ginekologa in sester, tudi to se namreč zgodi.

New Report

Close