Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cena na polici

Cena na polici

Pozdravljeni vsi skupaj.
Zanima me, če je v trgovini cena na polici za artikel drugačna (nižja) kot je dejanska cena, ki jo imajo v računalniku. Ali je dolžan prodajalec kupcu prodati blago po ceni, ki je na polici ali se lahko zgovarja na morebitno napako.

Hvala za odgovore
Č.

velja cena na polici. kakšne imajo oni svoje “interne” cene, ne zanima nikogar

Velja cena na polici!!

nova
Uredništvo priporoča

Podoben primer smo imeli prejšnji teden v Hervisu, kjer je bila na škatli cena napisana 70€, na drugi polici kjer so bili razstavljeni pa 60€. Ko smo prodajalca opozorili na to, je povedal, da je to njihova napaka in nam je prodal po nižji ceni. Poleg tega nam je še upošteval 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust na članstvo v Hervis clubu in smo rolerje dobili za 47,5€ namesto 70.

Cena na polici je ponudba. Če ni usklajena s tisto, v računalniku, je čisto njihov problem!

…cena na polici višja, kot tista v računalniku?

Nam se je to zgodilo, pa je upoštevala tisto iz računalnika. Ja super! Bi pa bil kar slabe volje, če bi rekla prodajalka, da se upošteva cena s police. In verjetno ve, ki ste pisale odgovore zgoraj tudi.

Namerno zavajanje ni dovoljeno (verjetno tudi kaznivo). Če bi se pa zgodila napaka, vam pa trgovec verjetno ni dolžan računati nižje cene.

Hvala vsem za odgovore!

Lep uspešen dan vsem.

Kot kupec imamo pravico, da dobimo artikel po nižji ceni (kot je napisana na polici). Toda v praksi pa ni tako! Ko jih pri blagajni na to opozoriš, takoj tečejo in uskladijo s ceno, ki jo imajo v rač. in potem se delajo nevedne. Sedaj pa kliči inšpekcijo in dokaži, da je bila cena na polici res nižja). Boste čakali na inšpekcijo ter se pregovarjali?

26. člen Zakona o varstvu potrošnikov pravi:

(1) Podjetje mora za blago oziroma storitve, ki jih ponuja, vidno označiti ceno, ki vključuje davek na dodano vrednost v primeru, da je podjetje zavezanec za davek na dodano vrednost.

(3) Podjetje mora upoštevati označene cene.

Sicer nisem pravnik, ampak meni tole govori za to, da velja cena na polici…. Mislim, da je tudi v Obligacijskem zakoniku nekaj na to temo (da se cena na polici smatra za ponudbo ali nekaj takega). Meni je je zgodilo 2x, da so mi zaračunali napačno, kar sem ugotovila šele kasneje po pregledu računa in sem šla nazaj in so mi vrnili denar.

Če se za nakup odločim predvsem zaradi ugodne cene, za katero se izkaže, da je napačna, izdelek vrnem. Jih pa opozorim na zakon o varstvu potrošnikov. Sem pa enkrat pri nekem materialu za hišo zatežila, ker so imeli na izdelku še vedno akcijsko ceno, akcije naj bi bilo pa menda konec (in kako naj jaz to vem, jaz vidim pač ceno, a ne, v njihov računalnik nimam vpogleda). In so mi prodali po nižji ceni, sicer z malo pregovarjanja, pa vendarle.

New Report

Close