Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija virusna črevesna infekcija?

virusna črevesna infekcija?

Sem malo prebrala na temo »mehko smrdeče sluzasto blato« in se mi zdi, da bi lahko sin (19 m) preboleval virusno črevesno infekcijo, ampak me zanima za kakšna obolenja je sluzasto blato še pokazatelj in po kolikem času (če se stanje ne izboljša) je smiselno dati pregledat blato. Drugače se je pri nas odvijalo takole: v nedeljo, 14.03., je odvajal blato 7x, v naslednjih nekaj dnevih se je stanje počasi izboljševalo in do konca tedna je spet nekako za njega »normalno« odvajal 3 – 4-krat. Blato je bilo vseskozi bolj mehko, parkat tudi driska (drugače vedno odvaja bolj trdo). Vseskozi je bil normalno razpoložen in ješč, to nedeljo popoldne pa je bil malce topel (smo zvečer izmerili 37.5 pod pazduho). Ponoči iz nedelje na ponedeljek je spal v redu, zjutraj bil normalno živahen in sem ga peljala v varstvo, pa me je gospa poklicala dopoldne da je nerazpoložen, se vleče za ušesa, noče jesti in mu je izmerila 38 C v ritki. Dala mu je Calpol in ga dala spat, popoldne pa sem ga peljala na pregled, sem se bala zaradi ušes (mesec dni nazaj je pojedel Hiconcil) vendar pediatrinja ni videla ničesar (nismo pa dali krvi). Danes je ostal doma, bil je cel dan brez vročine, dobre volje, malce je začel posmrkavati, kakal 2x, obakrat blato zelo smrdeče in zvečer tudi sluzasto. Aja, pa zadnji teden si vseskozi roke tišči v usta, kot bi mu izraščali zobje, ampak nisem videla nobenih zametkov.
Zdaj me torej zanima ali je verjetna virusna črevesna infekcija in koliko časa lahko traja, oziroma ali/kdaj bi morali spet na pregled, čeprav ne bi imel vročine, če se blato ne bi normaliziralo?
Sem bila dolga, upam pa da vsaj razumljiva.
Lep pozdrav in hvala

Črevesne okužbe trajajo običajno 5-7 dni, blato pa je lahko mehkejše še nekaj dni. Če ima otrok ob tem vročino ali pridružene prehladne znake, je to zagotovo znak virusne okužbe. Blato bi bilo potrbno pregledati, če otrok ne bi imel nobenih drugih infekcijskih znakov (torej prehlada, vročine), in če bi driska trajala dlje kot 14 dni. Sluz nablatu je tudi normalen pojav, prisotna je pri črevesnih okužbah in pri kroničnih vnetnih črevesnih boleznih (ki potekajo brez infekcijskih znakov).
Zaenkrat torej ni videti, da bi bilo sumljivo za kronično bolezen, pač pa še vedno za virusno okužbo, ki lahko poteka tudi dvo ali več fazno (torej z vmesnim izboljšanjem).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Hvala za vas odgovor, zdaj pa se eno hitro vprasanje, ki se navezuje na mojesporocilo – temperatura se (zaenkrat) ni ponovila, ampak ima danes sin rdece podocnjake. To kaj pomeni?

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

POmeni, da je bolan, da je imel vročino, da je morda malce slabše pil.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Tanč
Spet eno vprašanje … včeraj sin ni odvajal, danes pa kar 7x (zjutraj doma, pri varuški čez dan 5x, zvečer po večerji pa še enkrat). Pišem zato, ker mi je varuška rekla, da je imel blato zelo smrdeče in sluzasto (jaz sicer zjutraj in zvečer sluzi danes nisem zasledila). Danes sva začela z BioGaia kapljicami. Ali moramo slučajno kaj paziti pri prehrani, se izogibati kakšnim živilom?
Hvala za pomoč

Verjetno gre za črevesno okužbo, blažjo drisko. Diete ne priporočamo, potrbno pa je skrbeti za primeren vnos tekočin.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close