Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Tudi jaz bi shujšala – KLIC NA POMOČ!

Tudi jaz bi shujšala – KLIC NA POMOČ!

Pozdravljeni Otfit,

naj vas najsprej pohvalim, da si vzamete čas in nam tako lepo svetujete.

Stara sem 32 let, višina 170, teža 102kg. Moja teža je bila vedno 65-70kg, no, zdaj je, kar je! Po dveh porodih sem pridelala vse te kilograme, zdaj pa samo še nakladam. Počutim se slabo, bolijo me noge, skratka ne morem nič! Kakšna telovadba mi je samo “španska vas”..

Vem, da MORAM POVSEM spremeniti prehrano,odpovedala bi se rada vsakršni kavi (razni Neskafeji idr.), odpovedati bi se morala sladicam, saj je rezultat (kg) posledica prav teh. Ne predstavljam si dneva brez ogromno sladkega, izdelkov iz bele moke, mastnega in slanega.

Vem, da moram imeti pet obrokov na dan in paziti kaj jem, a kaj, ko sem po lahki hrani takoj lačna in že vržem puško v koruzo. Kako naj si uredim prehranjevanje?
Rada pa bi se začela tudi malo gibati – vem, da ne morem začet kar laufat (zaradi kolkov-obremenitev), mislim, da moram prej kakšno kilo zgubiti. Kakšo vadbo bi mi priporočili glede na moje stanje?
Obupana sem zaradi tem kilogramov in počutja pri teh letih in vas iskreno prosim za pomoč!

Lepa hvala!

Isabella

živjo in dobrodošla. sva kar enakih dimenzij, jaz sem 5 cm manjša in prav toliko lažja, imam pa 33 let. tudi meni so se po dveh porodih kile kar prilepile, vendar sem našla super način: jem 5x na dan in 3-4x na teden hodim po 1h (nordijska hoja). najtežje je začeti. po 2 tednih sem imela super rezultat -2 kg in gre na bolje. tudi tebi bo uspelo. samo začeti moraš.

www.spela.mojforum.si

Lahko še jaz povem svoje mnenje?
Željo imaš, vprašanje torej je ali imaš voljo in ali imaš znanje za dosego svojega cilja. Pri prvem si moraš pomagati sama, pri drugem pa ti priporočam – beri, beri, beri. Srfaj po forumu, tem in še kakšnem drugem na to temo, prebiraj osnove prehane, zakaj je kaj dobro, zakaj beljakovine zvečer in zakaj OH zjutraj, kako narediti užiten in uravnotežen obrok, kje so zanke in pasti pri hujšanju. Vzemi v knjižnici knjige na to temo, npr. definitivno knjigo od Montignaca, Jem torej hujšam.
Potem si naredi nek načrt, neko svojo pot glede prehanjevanja in glede rekreacije. Ne išči hitrih rešitev niti ne lahkih rešitev, ker jih ni. Zberi voljo in začni. Dan za dnem, kilo za kilo.
Le na tebi je, ali boš kaj spremenila ali boš še naslednjih 10 let travmirala.
To je moj nasvet. Nasvet malo čez 40letnice, ki je že 12 let predebela (ja, dva poroda), delala iste napake kot ti (sladkarije, neurejna prehrana) ki ravno tako ni imela pojma kako se tega sploh lotiti (in si dejansko skuhala slavno zeljno juho….)…in ki jo je komaj sedaj srečala pamet. Upam da ostane ta pamet trajno na obisku pri meni, kaj obisku, naj se kar priseli 🙂
lp!

nova
Uredništvo priporoča

Ej, ženske hvala lepa za vse nasvete , spodbude! Post sem malce po “pomoti” naslovila pod novo temo, pa mi ni žal – hotela sem namreč pisati našemu rešitelju :))
Hvala, ker ste si vzele malček časa še za eno sotrpinko. Saj ne vem, kdaj sem jih pridelala,kg namreč, katastrofa, ko bi se vsaj prej znala ustavit!! Ne, mogla sem priti do tri mestne št. in če bom tako nadaljevala, lahko grem še dlje:((
Ja, čisto sem ujeta kot v kletki v slabo prehranjevanje :((( Slabo je tudi to, ker sem doma in potem skozi stikam za hrano, žalostno, vendar tako je!
Ena s tebi čestitam, ker ti tako laufa in imaš voljo- BRAVO!! Legica hvala za vse nasvete (sem kar malce potihem čakala tvojo “tolažbo” :))) ) – človek je prav vesel ko dobi tak prijeten odziv in vidiš , da nisi sam:))

Se kaj “slišimo”

Isabella

Isabella32, moram reči, da ko sem brala tvoj post, se mi je kar film rolal nazaj……….tudi mene sta kar se kil tiče ugonobila dva poroda, o rekreaciji pojma nisem imela, o kakšnem pametnem sistemu prehranjevanja pa tudi ne.Tudi mene so dajala kolena, si predstavljaš mojo naivnost, dejansko sem še k zdravnici šla……ki mi je samo rekla, kile, gospa, kile. :-))
Prvi korak je bil nakup sobnega kolesa. Zvečer sem pred TVjem začela gonit to kolo. Prvo 20 min. Potem 30. In tako do 60 min. Naslednje leto sem se vpisala na aerobiko, 2x tedensko. Na ta račun nisem shujšala, a se kar dobro učrvstila. Še vedno sem imela krizo s prehrano.
Doma smo uvedli bolj aktivno življenje. Dva mala otroka, vikendi, izleti v hribe (od hribčkov do kasneje dvatisočakov), kolesarjenje, rolanje. Aerobika 2 leti. Sobno kolo – pozimi. Fitnes. Celo tek. Skratka, rekreacijo sem osvojila, mi je fajn.
KOnstantni problem je bila prehrana. Ni časa. Neurejeno. Večerno jedenje. Sladkarije. Imela sem nekoč trimesečno dieto, zelo uspešno, a po 2 letih je vse nazaj prišlo. Veliko sem prebirala. Diete redijo, jo-jo efekt. Lažje je shujšati kot zadržati. …. In sedaj prišla do skrajnje preprostega in mislim da res zmagovalnega recepta. Nič diet. Le redni obroki. Zelenjava. Sadje. Voda. Majčkeno sladkarij. Zjutraj OH, zvečer beljakovine.

In kile gredo dol. Počasi. A tokrat se mi ne mudi. Imam nekakšno upanje, da to delam zadnjič. In nameravam jesti to kar jem, za vedno.
lepo se imej in uspešno borbo s kilami ti želim!

eliko nas je ki smo premočne in ne vemo kaj bi za menoj je cel kup shujševalnih kur takih in drugačnih. ko sem videla da je vedno enako to je jojo efekt sem se odločila za operacijo želodca
Dalo pa mi je še večji zagon ko sem videla koliko je takih in sem dala idejo po ustanovitvi društva Slovita za pomoč debelim ljudem. Ker vem da koristim sebi in posledično drugim sem se usmerla v intenzivni šport tako da delam izpit za učitelja nordijske hoje, in Mislim da zelo v kratkem za vaditelja vodne vadbe za nas primerno, potem so pa še naprej plani.
Vedno pa pravim da je v slogi moč to zame pomeni na začetku rabiš ogromno voljo ali pa nekoga da gre s tabo na sprehod in postopoma se rekreiraš skoz več še veš ne kako do tega prideš
Tako sedaj imamo registrirano društvo, za katerega imamo članarino vendar je ustanovljeno šele 1 teden tako da ne morete takoj pričakovat en kup ugodnosti in pa donatorskega denarja moj moto je počas se daleč pride.
Sem bila pa jaz po dimenzijah zelo podobna kot ve tako da vem s čim se spopadate
LEP DAN

Komu pa je to društvo namenjeno? Za tiste, ki so si dali operativno zmanjšati želodec ali za ostale ali za oboje? Predvidevam, ker je društvo, da bo potrebno vplačevati mesečno članarino? Koliko? In, kaj ta članarina krije?

Hvala!

R

Namenjeno vsem debelim ki rabijo pomoč
članarina 5evrov/mesec
ker je odprto šele en teden še iščemo donatorje dogovarjamo se za predavanja
kot član imaš razne ugodnosti trenutno pridobljene si lahko ogledaš na http://www.slovita.net
potem se bo lahko uporabljal forum v lasti društva striktno samo člani in z vpisom pravega imena in še in še vendar ne gre vse čez noč

asjak, kot prvo čestitke za vaše društvo! Si kar predstavljam, koliko energije ste porabile za to!

Imam le neko pripombo. Sama sem takoj po info o društvu šla gledat spletno stran in prvo se začudila, da je društvo namenjeno pomoči BOLEZENSKO debelim ljudem, torej ne debelim (širši pojem) ampak bolezensko debelim. Ker mi je bil izraz neznan, sem potem šele po srfanju ugotovila, kaj res pomeni. In se vprašala, zakaj se je društvo omejilo le na ljudi, ki si z operativnim posegom pomagajo na svoji poti. Po svoje se mi zdi to kar škoda.Malo neumno se je včlaniti v društvo ljubiteljev skobčevk, ti imaš pa doma aro – čeprav so oboji širše gledano ljubitelji ptic. A tako pač je :-)))
Zato, bi rekla, da ne velja ravno tvoja definicija “namenjeno vsem debelim, ki rabijo pomoč”, ampak prvenstveno vsem bolezensko debelim ljudem.Seveda pa se najbrž lahko včlanijo tudi drugi…

Veliko uspeha pri delovanju in lp!

Ja res je vse kar si povedala vendar je zato na razpolago zdravniška ekipa,za katero lahko nameniš vprašanja in dobiš odgovor oz.delni nasvet.
Je pa tako nočem pametovat vendar ko sem se jaz srečevala s svojo debelostjo sem ugotovila da bi lahko rekla da se bolezensko debela kajti ko se ti več kot tolk prenajedaš in se ti raztegne želodec ti ne dela več dobro v možganih sistem za obveščanje da si sita, to je zelo lajična razlaga.Če to želiš sam poštimat moraš biti psihično zelo zelo močan kar pa po mojih izkušnjah ni prav nič lahko, saj sem sama nihala tudi po 20 kg gor in dol.
Sedaj sem se posvetila športu in delam izpite po tekočem traku da bi lahko s pravilnim miganjem pomagala res debelim ker v slogi je moč in počasi se daleč pride je moj moto.
Operacijo pa jemljem kot pripomoček pri hujšanju saj te takoj opozori da ne moreš več jest
Lahko pa me kontaktiraš in gremo na kavo pa ti povem še več vendar jz govorim samo iz mojih lastnih izkušenj in ne maram nakladanja in obljubljanja nemogočega
Lp Asja 070 701 950

Živjo!
Kot sem prebrala, imaš kar prav, se v vsem strinjam.
Ker ne maraš nakladanja – sori, če te ne pokličem, mislim, da nisem v istem filmu kot je društvo. Klik mi je že naredil v glavi, pot imam, sam mal družbe na njej mi prav pride .-)
Veliko uspeha!

iz kje pa si če ni skrivnost

ni skrivnost. LJ

a se rekreiraš v fitnesih al v naravi jz sem fitnes opustila pa sem v naravi vsak dan po cca 15 km
pa še mal se grem v atlantis namakat
je kar luštn

Žal, društvo ni pravilno zastavljeno in, kot tako močno dvomim, da bo delovalo. Biti v skupini, kjer so b. in bodoči operiranci, eni imajo za odložit le 5 kg, drugi 10 ali 20… .
Kako naj bi debata potekala v taki skupini? Nekdo, ki je dal operacijo skoz, dvomim, da bi ga zanimala prehrana in rekreacija nekoga z 30 kg viška? Ena, ki je tik pred operacijo pa naj posluša “litanije” ene deklice, ki se ji zdi, da ima za izgubit 8 kg, v resnici bi udeleženki raje še kakšno kilo dale, saj vendar zgleda shirana?! Iskat sponzorstvo v današnjem času, za tako dejavnost, je kot proti vetru lulat:-))

Mesečno dat 5, oz. na leto 60 evrov. Zakaj že? Koliko daleč, v kateri kraj se bi morala voziti? Tam pa, mojega problema sploh ne bi mogla izpostaviti, saj se ve, da se vedno najdejo par cvetk, ki so vedno “ta glavne”.

Ne nazadnje, če bi kdo zahteval kakšno članarino, bi to bil lahko edino Primož. Ker tu se pa res najdejo informacije čisto za vsakogar.

P.S.

Ravno danes ima tale forum 7 let in 10 dni kilometrine:-))

Kdo pa je Primož?

Sem že našla. Verjetno misliš urednika.

Pozdravljene,

če pogledam iz svojega stališča se povsem strinjam z napisanim morskega galeba in Legice.
Da pa ne bi kritizirala kar tako sem si šla ogledat spletno stran. In kaj je videti? Nič!!! Mene to ne prepriča in ker sem precejšen skeptik si mislim samo to, da je stran namenjena molzenju. Res, zaslužili bodo ”glavni” s članarino, pol pa bo treba plačati osebne nasvete zdravnikov,…. kje se to konča.
Zato meni ustreza ta forum. V vseh pogledih. Tukaj sem našla že toliko nasvetov, pa dobrih ljudi in podpore, …
Sicer, se najdejo, ko rabijo dobesedno nekoga, da jih poriva skozi hujšanje. Kaj pa po hujšanju? Jaz se želim predvsem sama spraviti na pravo pot. Mislim, da je tudi meni kliknilo kaj in kako.

Pa brez zamere!

Moj namen ni molzit nikogar še manj bom zaslužila ker je vse skupaj šele en teden registrirano nikogar v nič ne silim tega foruma nisem nikoli šinfala če ne jim nebi prispevala tistih par evrčkov
Mislim pa da tudi mene ni trba obsojati za nekaj kar ni res
želim vam vse najlepše in predvsem uspešno na vaši začrtani poti
Aja pa tudi društva oz. neprofitne dejavnosti morajo imeti računovodjo tko da bi lepo prosilA ČE NKDO REČE DA BOJO ZASLUŽIL TA GLAVNI MISLM DA SE LAHKO PODPIŠE ŽALOSTNO JE OBSOJATI NEKOGA ČE GA NITI NE POZNAŠ
ADIJO

Tebe osebno nihče ne obsoja. Jaz sem kritizirala samo in le tvoj forum. Pač, ni pravilno zastavljen. Ali še bolje: brez veze; ker bo le kopija MON hujšanje oz. povzetki. Skratka de-ja-vu!

Želela sem ti le odpret oči, slabega nič.

Sicer pa konec koncev, se da na forumih tudi sam s seboj pogovarjat, vsaj veš, da se z enim pametnim!:-))

R

New Report

Close