Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krediti – kako se zavarovati?

krediti – kako se zavarovati?

Hipotetično vprašanje: Mož in žena vzameta kredit – vsak polovico za stanovanje. Čez nekaj let mož umre. Žena je sposobna s svojo plačo vzdrževati otroke, sebe in plaćevati svoj del kredita. Moževaga ne zmore! Kaj se v praksi zgodi? Glede na to, da odprodaja stanovanja – kupiti manjšega cenejšega ne gre – ker se ne da prodati po približno znosni ceni?
Ali zavarovanje kredita ali kaj drugega lahko prepreči popolni polom te družine? Otroci so prav tako dediči – kako ohraniti njihov del premoženja – saj dolgov oni ne podedujejo – če so še nedorasli?

Čakaj malo! Če si ti tista, ki je spodaj odprla post o kreditu in jeznem možu, umiri konje in nikar ga ne fenteaj. Bogi otroci v kakšnih razmeraš živijo:(

Zato imava mi2 sklenjeno še življenjsko zavarovanje.

Aha, tako si ti predstavljaš zadevo. Otroci bi podedovali le premoženje, dolgov pa ne. In zakaj tako misliš? Ti je to logično?
Bože mili………

Mene pa zanima zakaj si si dala nick “prestrašen/a”, akjti na podlagi prebranega bi bilo sklepati, da je tvoj partner najmanj an smrtni postelji, potem pa sledi “če umre čez nekaj let….”. Halo, zakaj se vse obremenjujete ene na takšen prelep nedeljski dan.

Nisem tista spodnja. Tudi meni je smešno, kako sva istočasno pisale o kreditu!:))))
Ja, v resnici je tako, da enega od naju čaka v kratkem skoraj gotovo smrt. Ko sva jemala kredit, tega nisva vedela – oba zdrava. Sedaj pa napredovali rak z metastazami….otroci pa majhni. Plača povprečna….resno me zanima, kako se preživeli partner spopade s tako situacijo, ne da z otroci pristane na cesti?

Odgovor je zavarovanje preostanka kredita – v primeru smrti zavarovalnica poplača celoten preostanek kredita. Življenjsko zavarovanje je v primeru višjih zneskov precej prekratko. Poleg tega, če so upravičenci otroci, ni nujno, da se s s tem denarjem lahko poplača vsaj del kredita.

Mislim, da je možnosti več, tudi če ni sklenjenega ustreznega zavarovanja. Nepremičnina se da v najem, družina se preseli v manjše stanovanje in tako laže odplačuje tudi očetov delež posojila. Nepremičnina se proda, poplača se kredit in najame novega za manjšo nepremičnino. Odplačevanje kredita se začasno zamrzne, da družina pride k sebi.
Predvsem so pa tukaj pomembni še drugi dejavniki – siceršnje finančno stanje družine, višina pokojnine po preminulem, višina posojila.

vsi dedujejo premoženje in dolgove. Za deleži otrok stoji še socialna služba. Brez njihovega soglasja deležev otrok tudi prodati ne moreš oz jih moraš izplačati. Otroci prejemajo po očetu t.i. družinsko pokojnino, ne vem točno 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} en, otrok, za naslednjega je vekaj 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več. Iz tega zneska lahko odplačuješ dolg. Kaj pa dogovo v banki – malo večji obrok, daljša odplačilna doba. Če imaš denar, se vse reši. Še vedno sta pri hiši dva dohodka in če si s svojo plača sposobna vzdrževati sebe in otroke, boš z moževo oz. sedaj otrokovo penzijo brez problemov odplačevala še en kredit…

Ali je možno skleniti tako (ali pa kakšno drugačno) zavarovanje tudi v primeru, ki ga je navedla avtorica teme “prestrasen-a” (rak v napredovani fazi)?

V tem primeru takšno zavarovanje verjetno ne pride več v poštev. Žal. Ne vem natančno, kakšni so pogoji in kako podrobno preverjajo zdravstveno stanje zavarovanca, ampak se bojim, da so zavarovalnice predvidele takšne primere. Nič pa ne škodi, če vprašaš na forumu zavarovanja – ampak seveda odkrito povej, za kaj gre.

Kakorkoli že, predvsem ne čakaj, da bi vam z odplačevanjem zagustilo, ampak se raje magari že vnaprej pogovori z banko, kako in kaj. To so življenjske stvari in verjemi, da jih v banki ne srečujejo prvič.

Iskreno se opravičujem in sočustvujem z nastalo situacijo. Srečno.

You wish! Nobena zavarovalnica ne bo zavarovala bolanega človeka. Na to je treba misliti prej, preden si bolan oz najkasneje ko vzameš kredit. Ampak ker je folku škoda denarja za zavarovanje … po toči zvoniti je prepozno. Kar se pa tiče zavarovanja kredita. Ja, banka si že zavaruje kredit pri zavarovalnici, samo potem dediče terja zavarovalnica. Edino kar človek lahko naredi je, da sklene življenjsko zavarovanje dokler ga lahko. To je pa takrat ko si zdrav in mlad, kadarkoli kasneje je igra na srečo. Boš lahko, ne boš mogel … riziko je na vsakem posamezniku, oz ne riziko pač pa odgovornost.

Kolikor sem zdaj na hitrico poguglala, je zavarovanje za preostanek kredita očitno mogoče skleniti samo ob najetju kredita.

Kaj pa taka varianta? Zamenjata banko, tam najameta novo posojilo za poplačilo starega (zaradi recimo ugodnejših pogojev, nekateri ljudje to dejansko naredijo) in hkrati skleneta to zavarovanje? Bi bilo izvedljivo?

You wish! Nobena zavarovalnica ne bo zavarovala bolanega človeka. Na to je treba misliti prej, preden si bolan oz najkasneje ko vzameš kredit. Ampak ker je folku škoda denarja za zavarovanje … po toči zvoniti je prepozno. Kar se pa tiče zavarovanja kredita. Ja, banka si že zavaruje kredit pri zavarovalnici, samo potem dediče terja zavarovalnica. Edino kar človek lahko naredi je, da sklene življenjsko zavarovanje dokler ga lahko. To je pa takrat ko si zdrav in mlad, kadarkoli kasneje je igra na srečo. Boš lahko, ne boš mogel … riziko je na vsakem posamezniku, oz ne riziko pač pa odgovornost.[/quote]

Ne, to je posebno zavarovanje. Zavarovalnica nikogar več ne terja (žal preskušeno v praksi, takšno zavarovanje je imel moj pokojni mož).

You wish! Nobena zavarovalnica ne bo zavarovala bolanega človeka. Na to je treba misliti prej, preden si bolan oz najkasneje ko vzameš kredit. Ampak ker je folku škoda denarja za zavarovanje … po toči zvoniti je prepozno. Kar se pa tiče zavarovanja kredita. Ja, banka si že zavaruje kredit pri zavarovalnici, samo potem dediče terja zavarovalnica. Edino kar človek lahko naredi je, da sklene življenjsko zavarovanje dokler ga lahko. To je pa takrat ko si zdrav in mlad, kadarkoli kasneje je igra na srečo. Boš lahko, ne boš mogel … riziko je na vsakem posamezniku, oz ne riziko pač pa odgovornost.[/quote]

Tukaj imaš recimo razloženo:

http://www.nlb.si/zivljenjsko-zavarovanje-kreditojemalcev-portal

You wish! Nobena zavarovalnica ne bo zavarovala bolanega človeka. Na to je treba misliti prej, preden si bolan oz najkasneje ko vzameš kredit. Ampak ker je folku škoda denarja za zavarovanje … po toči zvoniti je prepozno. Kar se pa tiče zavarovanja kredita. Ja, banka si že zavaruje kredit pri zavarovalnici, samo potem dediče terja zavarovalnica. Edino kar človek lahko naredi je, da sklene življenjsko zavarovanje dokler ga lahko. To je pa takrat ko si zdrav in mlad, kadarkoli kasneje je igra na srečo. Boš lahko, ne boš mogel … riziko je na vsakem posamezniku, oz ne riziko pač pa odgovornost.[/quote]

Ne, to je posebno zavarovanje. Zavarovalnica nikogar več ne terja (žal preskušeno v praksi, takšno zavarovanje je imel moj pokojni mož).[/quote]

Kako se pa imenuje to zavarovanje? Verjetno je to klasično življenjsko zavarovanje, ki ga “poturi” vsaka banka, ko vzameš kredit, češ da ti dajo potem ugodnejši kredit. Verjetno je tvoj mož umrl v nesreči, oz če je zbolel je zbolel potem ko je že imel kredit in zavarovanje. Ker če bi bilo možno zavarovati bolanega človeka, potem bi zavarovalnice hitro propadle. Zveš da je sorodnik bolan, najameš ulala kredita (oz on ga najame), ga zavaruješ, oseba umre, zavarovalnica poplača kredit, ti si pa rešen vsega.
Lahko kaj več poveš o tem posebnem zavarovanju?
V primeru avtorice posta, pa ima eden od njiju smrtonosno bolezen, zavarovanja pa nobenega. Takega človeka se ne da več zavarovati.

Preden zavarovalnica sklene kakšno zavarovanje, vezano na zdravje ali smrt zavarovanca, mu da podpisati izjavo o zdravstvenem stanju. Tam sicer lahko podpišeš, da nimaš raka in podobnih zadev, a ko bo zavarovalnino ob smrti potrebno izplačati, bo zavarovalnica dokazala, da je šlo za prikrivanje stanja in dobili ne boste prav nič. Obroke bo zavarovalnica pobirala, dediči pa ne bodo dobili nič. Zato tudi agent, ki sklepa zavarovanje, ni ne vem kako zainteresiran, da dobi resnične podatke o zdravstvenem stanju zavarovanca. Njemu je važno, da sklene posel in se ne sekira.

To sem opazila, ko sem enkrat bila na daljši bolniški in me je obiskala ena zavarovalniška agentka, ki mi je skušala prodati življenjsko zavarovanje. Ko sem jo vprašala, ali zavarujejo za rakom obolele paciente, je kar nekaj mutila in na koncu le priznala, da to pa ne gre, če bom jaz tam na anketi označila, da imam raka. Tako da potem se nisva nič zmenili in nimam življenjskega zavarovanja. Sem se pa pozdravila in sem zdaj zdrava:)

Sicer pa je odgovor jasen: če obroka ne boste mogli odplačevati, boste morali pač hišo prodati in kupiti nekaj, kar je v dosegu vaših zmožnosti. Banka vam ne bo iz usmiljenja nič podarila.

Bolnemu družinskemu članu želim veliko zdravja, vsem pa veliko optimizma in realnega pogleda na svet.

Ne, to je posebno zavarovanje. Zavarovalnica nikogar več ne terja (žal preskušeno v praksi, takšno zavarovanje je imel moj pokojni mož).[/quote]

Kako se pa imenuje to zavarovanje? Verjetno je to klasično življenjsko zavarovanje, ki ga “poturi” vsaka banka, ko vzameš kredit, češ da ti dajo potem ugodnejši kredit. Verjetno je tvoj mož umrl v nesreči, oz če je zbolel je zbolel potem ko je že imel kredit in zavarovanje. Ker če bi bilo možno zavarovati bolanega človeka, potem bi zavarovalnice hitro propadle. Zveš da je sorodnik bolan, najameš ulala kredita (oz on ga najame), ga zavaruješ, oseba umre, zavarovalnica poplača kredit, ti si pa rešen vsega.
Lahko kaj več poveš o tem posebnem zavarovanju?
V primeru avtorice posta, pa ima eden od njiju smrtonosno bolezen, zavarovanja pa nobenega. Takega človeka se ne da več zavarovati.[/quote]

Mislim, da sem vse napisala in tudi dopolnila. Imenuje se zavarovanje preostanka dolga do banke ali zavarovanje preostanka kredita. Tako po smrti kreditojemalca dediči dobijo bremen prosto nepremičnino. Dopisala sem tudi, da je to zavarovanje očitno mogoče skleniti samo ob najemanju posojila, ne kasneje. Zato sem tudi predlagala morebitno najetje novega posojila.
Moj mož je umrl zaradi bolezni oziroma hudega zapleta bolezni, ki jo je imel že ob sklenitvi zavarovanja.

nick “brez zavarovanja”, to je bilo res neprofesionalno in grdo od agentke, ampak vedi, da zavarovanje v prvi vrsti koristi tebi. Če nisi sklenila zavarovanja (ok mogoče res rajši ne pri njej :)) si na slabšem predvsem ti. Če ga seveda lahko skleneš.

Hvala!

Kako se pa imenuje to zavarovanje? Verjetno je to klasično življenjsko zavarovanje, ki ga “poturi” vsaka banka, ko vzameš kredit, češ da ti dajo potem ugodnejši kredit. Verjetno je tvoj mož umrl v nesreči, oz če je zbolel je zbolel potem ko je že imel kredit in zavarovanje. Ker če bi bilo možno zavarovati bolanega človeka, potem bi zavarovalnice hitro propadle. Zveš da je sorodnik bolan, najameš ulala kredita (oz on ga najame), ga zavaruješ, oseba umre, zavarovalnica poplača kredit, ti si pa rešen vsega.
Lahko kaj več poveš o tem posebnem zavarovanju?
V primeru avtorice posta, pa ima eden od njiju smrtonosno bolezen, zavarovanja pa nobenega. Takega človeka se ne da več zavarovati.[/quote]

Mislim, da sem vse napisala in tudi dopolnila. Imenuje se zavarovanje preostanka dolga do banke ali zavarovanje preostanka kredita. Tako po smrti kreditojemalca dediči dobijo bremen prosto nepremičnino. Dopisala sem tudi, da je to zavarovanje očitno mogoče skleniti samo ob najemanju posojila, ne kasneje. Zato sem tudi predlagala morebitno najetje novega posojila.
Moj mož je umrl zaradi bolezni oziroma hudega zapleta bolezni, ki jo je imel že ob sklenitvi zavarovanja.[/quote]

sem videla ja, da si med tem ko sem pisala odgovor še link prilepila. Hvala

Ali obstaja kakšno tako zavarovanje, kjer bi bil zavarovan za primer nezgode oz. smrti, mesečno bi vplačeval v primeru doživetja, bi pa kaj dobil od tistega kar si vplačal?? Kako se temu reče? A ima kdo tako zavarovanje? Mogoče kdo priporoča kaj?

Mikimiška, to je življenjsko zavarovanje.

Seveda lahko ob najemu novega posojila zamolčiš zdravstveno stanje, vendar hkrati tudi podpišeš, da lahko pogledajo v tvojo kartoteko. Verjemi, da bodo. Za večje vsote kredita pa itak zahtevajo zdravniški pregled.

Za take variante kot je opisal-a prestrasen-a je ob najemu kredita (ali pa tudi kar tako!) daleč najbolje skleniti “kasko” življenjsko zavarovanje, kjer lahko za cca 200 evrov letno izplačajo tudi cca 100.000 evrov zavarovalnine (odvisno od starosti, spola itd). To je veliko ugodnejša varianta kot ta, ki jo vsiljujejo banke.

prestrasen-a, zal mi je, da se vam to dogaja, držim pesti in vse dobro!

Če ob sklenitvi police zamolčiš svoje zdravstveno stanje, potem bo zavarovanje po vsej verjetnosti sklenjeno. Ti boš lepo do smrti plačeval/a obroke, ko pa bi morala zavarovalnica tvojim dedičem zavarovalnino izplačati, pa bo zavarovalnica verjemi da tisočkrat vse preverila in bo prišla tudi do tega, da je bilo ob sklenitvi pogodbe zdravstveno stanje zamolčano. In izplačila dedičem ne bo nobenega!

Tako da na tak način sklenjeno zavarovanje koristi le zavarovalnici, tebi in tvojim potomcem pa je le v škodo.

New Report

Close