Ločitev, nezvestoba in ljubezenski nasveti

Odgovarjajo: Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj • mag. Irma Hus, specializantka psihoanalitične terapije

poroka bivšega-kako z otroci?

Default avatar
Pozdravljeni,
ali mi lahko kdo pomaga z nasvetom...pred kratkim sem izvedela da se bo bivši poročil čez dva meseca, ločena sva malo več kot leto dni. Ločila sva se sporazumno.
V zakonu sta se nama rodila dva otroka, ki sta bila po ločitvi dodeljena meni v oskrbo in varstvo.
Stike z očetom sta imela ob sobotih čez dan, kolikor se je dalo redno.
Sedaj me je oče pisno obvestil, da ima zaradi poroke še druge obveznosti in da bi želel od sedaj naprej imeti otroke za stike vsak drug teden, od petka zvečer do nedelje - cel vikend.
To me zelo bega: kot prvo zato ker se je tukaj nenadoma pojavila neka nova ženska, ki bo cel vikend imela moje otroke, nova družina,...
Očitno je tudi, da jo otroka lepo sprejemata, mene pa stisne pri srcu, ko ju objema in ona dva njo,....nje sploh ni bilo do sedaj nikjer....jaz sem rodila ta dva sončka, in ju imela rada, skrbela
zanju, ko sta bila bolana in ko sta bila zdrava, ju vozila v vrtec in sedaj že v šolo, jaz se sekiram kaj bosta oblekla, kako bomo kupili šolske potrebšine, kako je z nalogo, kako z ocenami, kdaj je kdo prizadet in užaljen, ....
In kot drugo, ne razumem, zakaj ju ne more imeti več vsako soboto....14 dni je za otroke zelo dolga doba, da nimata stikov z njim, ker ga imata zelo rada in ga pogrešata.

In potem ta nova gospa itak da jima želi ugajati in bo naredila vse zato....jaz pa se bojim, da bom zaradi tega izgubila svoja otroka. Pa ne tako, da se bi preselila k njima živet, ampak tako, na srcu, da se bi oddaljila od mene in vzljubila to gospo preveč.

Kako naj ukrepam, ali je prav da ju oče, ko ju ima z stike, odpelje v novi dom, u novo družino, ki je mimogrede, naj omenim - Jehova, oba sta namreč priči,...
Bojim se da bosta otroke speljevala u to svojo vero, ker sem v preteklosti že imela probleme z bivšim zaradi tega, ker je enemu od otrok že opral glavo preveč....

Že nekaj dni ne spim, in se žrem zaradi vsega tega. Me ne moti,da se poroči, ampak a morajo najini otroci res biti na poroki? Naj si naredita svoje....

Zelo sem žalostna u sebi zaradi vsega tega,...
Default avatar
Zavedati se moraš, da si dolžna storiti to, kar je za otroke najbolje. V večini primerov se po ločitvi obdržijo stiki z odseljenim staršem vsak drug vikend in pol praznikov ter del počitnic. Po moje s tem predlogom ni nič narobe. Tudi oče ima otroke rad in si želi njune prisotnosti. In pravico ima do tega.

V vsem tem vidim večji problem v tebi. Tudi sama sem ločena in verjemi se zavedam občutkov, ko otroci vzljubljajo drugo žensko. Razčisti sama pri sebi, da nikoli, ampak res nikoli ta ženska tvojim otrokom ne bo pomenila toliko, kot jim pomeniš ti. Tega se ti absolutno ni treba bati. In ni važno, kako dobro se bodo oni razumeli, otroci so še vedno tvoji in tega ti nihče ne bo vzel. Veseli naj te, da otroka pozitivno sprejemata to osebo in da ona pozitivno sprejema njiju. To je najboljša stvar, kar se otrokom lahko zgodi v primeru ločenih staršev. Ne jim pokazat, da ti to ni prav, ker jima boš tako le še dodatno otežila že itak neljubo situacijo razbite družine.

Naredi to, kar je prav za otroke. Delaj na sebi. Delaj na svoji sreči. Naj ne temelji vsa tvoja sreča na otrocih. Otroci so individualna bitja, ki slej ko prej odidejo.

Govorim iz svojih izkušenj. Želim ti, da najdeš zdravo ravnovesje.
Pozdrav.
Default avatar
Isto temo si oprla že na forumu Enostarševske in mislim , da si tam dobila toliko mnenj in predlogov, da boš vedela kako naprej. In tvoje odločitve naj bodo VEDNO v dobro otroka, ne pa
odraz ljubosumja, ki veje iz vsake tvoje vrstice.
Default avatar
Kar si napisala, Črna mačka, je vse res, ampak njeno ljubosumje pa je do neke mere razumljivo in pričakovano. Saj ne more iz svojega srca kar izbrisati tega, včasih čustev ne more preglasiti razum, čeprav jih bo v dejanjih moral, v dobro otrok!
Drugače pa, maša 133, pogumno naprej! Verjemi, da bodo sčasoma tvoji občutki in strahovi bledeli, še zlasti ko boš videla, da ostane kljub morda pristnim odnosom otrok z moževo ta novo, v njihovih srčkih zmeraj posebno mesto za njihovo mamico. Vsi ostali pridejo na vrsto kasneje.
Srečno!

Moderatorji

Boštjan Topovšek , Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja
Bostjan_Topovsek
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic
mag. Irma Hus , specializantka psihoanalitične terapije
Irma Hus