Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Cepljenje klopni meningitis – doza?

Cepljenje klopni meningitis – doza?

Dr. Tanč,

svojega sina 18m bomo cepili proti KME. nasa pediatrinja tega cepljenja ne izvaja in greva
kar k moji zdravnici (cepila se bom tudi sama). Zanimajo me odmerki, otrok verjetno dobi manjso
dozo kot odrasli? Samo me zanima.

Hvala in lep vecer!

Otroka cepimo z otroškim cepivom. Če boste cepljeni s cepivom FSME Immun, je to za odrasle, za otroke pa je FSME Junior (do 16. leta) in ga mora zdravnik torej tudi posebej naročiti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kako ekspresen odgovor 🙂

Hvala še enkrat!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

zanima me naslednje glede cepljenja proti klopnemu meningitisu:
1. Če je cepljen otrok z otroškim cepivom, ali je odmerek določen glede na težo? Hči še nima 9kg.
2. Ali je možno hkratno cepljenje z OMR?
Hvala za odgovor!

Cepiv ne odmerjamo po teži. Edino cepivo (pa še tu gre le za pasivno zaščito), ki ga odmerjamo po teži, je cepivo proti RSV. Poznamo otroške odmerke (npr. proti KME, proti hepatitisu B …) in odmerke za odrasle.
Otroke nad 1. letom starosti cepimo z odmerkom za otroke (0,25ml), cepimo pa lahko istočasno z OMR ali s katerimkoli presledkom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close