Starševski čvek

katera služba?

Default avatar
Tkole je.
Že nekaj časa si brezuspešno iščem službo in sedaj se mi v naslednjem mesecu odpirata kar 2 možnosti zanjo. Prosim še za vaše nasvete:-)

1. služba je v mojem domačem kraju in grem lahko z taxijem ali pa koga prosim, če me pobere ( se dobro poznamo) al pa grem lahko eno uro peš
-tukaj sem že delala skoraj dve leti, vendar so jih lani dali zarad recesije 300 stran
-do sedaj sem skoz kar čakala, da bi pršla sem nazaj (proizvodnja), ker se dobro razumemo z sodelavci in šefom (vsi bi radi da pridem nazaj)
-podaljšujejo na 2 meseca
-služba samo dopoldan, sobote in nedelje ter prazniki fraj, poleti 14dni dopusta
- ko sem bila tle zaposlena, sem res mal težje vstala ob 4.20h sam je bilo vse fajn doma urejeno, otroke poštimane , ni bilo treba varstva, z možem vse super
-z prevozom in toplim obrokom malice v službi +8€ razlike+prevoz=530€

2.služba je oddaljena 30km, bi mogla hodit z vlakom (delala bi v trgovini ala semenarna-sem trgovka po poklicu)
-sem delala pri njih v poslovalnici v mojem kraju 1 mesec (tud vse ok in šef in tle punce)
-menda je za 12 mesecev, 1 mesec poskusno
-služba dopoldan+popoldan in deljeno+sobote
-tle bi mogla poleg vrtca met varstvo (starši (moj oče in moja tašča)lahko kako urco na dan -oče ma mami za rihtat, tašča pa je že bol stara in jo kar ob živce spravjo otroci)
-dopust verjetno bi dobila, samo ne kar takoj in več dni skupaj
-plača isto nekje 550€ (če je kak € več, gre itak za vlak)

mož dela na tri partije (zjutri, popoldan,ponoči)
mam dva otroka 1 v šoli, jo že mal suče -2 vrtec

mogoče sem še kej pozabila napisat:-)

HVALA ZA VSAK NASVET!
Default avatar
izbrala 1.
Default avatar
Če je isti denar je bolje, da si čim bližje domu.
Default avatar
prva
Default avatar
v čem vidiš prednost druge službe, razen tega, da je kobajagi za daljše obdobje?

pa kolo si nabaavi, ne boš menda 1 uro peške hodila v službo.
Default avatar
[quote=""prednost druge?""]
v čem vidiš prednost druge službe, razen tega, da je kobajagi za daljše obdobje?

pa kolo si nabaavi, ne boš menda 1 uro peške hodila v službo.[/quote]

Se popolnoma strinjam!
Default avatar
Prva, kupi si kolo ali kak moped, skiro.
Otroci rabijo mamo, verjemi mi, da stalno urejanje varstva pobere živce
Default avatar
Še enkrat si preberi kaj si napisala pa boš dobila odgovor.