Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je z mano? Hujšanje:-((

Kaj je z mano? Hujšanje:-((

Ne morem, ne zdržim, za znoret sem! Vsak teden, že eno leto in pol začenjam hujšati, pa nikakor ne zmorem. Vsakič me kaj premami, tako da razmišljam, če bi se dala hipnotizirati. Imate izkušnje s tem? Koliko stane?
Sama sebe sovražim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sva morda dvojčici?? Vse isto. Vsak večer, vsako noč, ko se zbudim razmišljam o tem, da zdaj pa res dovolj, niti oblečt nimam več kaj. Pride jutro, vidim hrano, pozabim na vse!!! Res ne vem kaj me mora zadeti v glavo, da bom dojela in resno vzela hujšanje??

Prvič
Najprej se imej rada, takšna kot si. Bodi vesela, smej se, lepota izhaja od znotraj.

Drugič
Verjetno si si zadala prestrog režim hujšanja. Večkrat smo pisali o redni prehrani 4 do 5x dnevno po malem. To ni kar tako prazno govorjenje.
o tem je bilo veliko napisano: vrži ven sladkor, maščobe, zmanjšaj OH itd itd

Tretjič
3x tedensko hitra hoja po 60 min

CILJ
2 kg manj v mesec dni

zgleda , da smo trojčice!!!!
obup….sama sebi grem na živce s temo obljubami…sploh več ne vem, kaj naj naredim. Zvečer , preden grem spat sem 100000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odločena, da nekaj ukrenem…naslednje popoldne je vsega konec!!!

Smo že četverčice.:)

Danes sem se do zdaj držala lahke hrane, brez OH in maščob. Zdaj pa že razmišljam o čokoladi, ki jo imam nekje v predalu . Kar tresem se od same želje, da jo zmažem.

Za hujšanje ne vem, poznam pa osebo, ki je s pomočjo hipnoze prenehala kadit. Sicer samo za 8 mesecev. Zdaj si ga pa vedi ali je hipnoza uspešna ali ne.

Jaz pa mislim da smo četvorčice :)))

Jaz sem ista. Ko vem da moram po nove hlače, me že par dni prej zvija:(( ampak ko vidim hrano sem čist adijo in si rečem sej bom s ponedeljkom :((

Ampak sedaj pa bom res hujšala, ker sem bila v eni reviji zbrana za hujšanje in mi bo nerodno če ne bom nič shujšala. saj kil nimam tolk sam volje imem premalo.

Sem nekje brala da je hujšanje zelo huda obremenitev za psiho.
Zato pa je ta zadeva tako hudičevo težka. Tudi zame.

Ne gre in ne gre, pa se trudim že…olala let.
Zdaj sem se sprijaznila s tem, da imam preveč kil. Kaj pa naj?

Zadnjič sem šla na sistematski pregled, služba nas pošilja vsake 3 leta.
Vem,da sem okrogla, ampak me je kap, ko sem pogledala na tehtnico.
Tudi krvni pritisk je rahlo višji, kot bi lahko bil.

Rekla sem si, da po 18.00 ne bom več jedla (razen sadja in zelenjave), pijem veliko vode in malo sem zmanjšala kosilo ter zajtrk. Gibam se kot prej.
Odpovedala sem se torej prigrizkom in čokoladi – ter poznim večerjam.

V dobrem tednu dni sem izgubila 4 kilograme, hlače so mi preširoke. V mirbnem ritmu bom nadaljevala z začetim.
Ne maram posebnih diet, za začetek manj jem in deluje.

SMO ŽE ŠESTERKE!

Ne gre ima prav, hujšanje je obremenitev za psiho. Sama sem podobna, takoj ko mi eno stvar prepoveš (pa četudi je nikoli ne jem), bom samo po tem hrepenela.
Meni se je obnesla metoda majhnih korakov, ker ni drastičnih sprememb in odpovedovanja:

Nekaj primerov – uvedeš recimo vsak teden enega

– Jem samo še polnozrnate testenine.
– Pri obrokih polovico obroka sestavlja zelenjava.
– Uvedeš metodo suhi kruhek: to pomeni, da si na kos kruha naenkrat lahko naložiš ali namažeš le eno stvar
– Naenkrat lahko poješ le košček čokolade oz. en piškot, bonbon … kar te pač mori. Potem zadevo zaviješ nazaj in pospraviš v omaro (po možnosti čim višje). Dovoliš si vzeti še najprej čez eno (lahko tudi pol) uro . Ponoviš zadevo. Prej ali slej se ti za tisti košček čokolade ne bo več ljubilo toliko delati 🙂
– Ocvrto hrano (če je to problem) jem samo še enkrat na teden (ali na mesec)…
– Jem samo še polnozrnata žita

Skratka počasi eno za drugo slabe naveda nadomestiš z bolj zdravimi. Se jim ne odpoveš popolnoma in ne narediš nekega drastičnega premika. Tako greš po koraki na pot zdrave prehrane, hkrati pa se ne čutiš prikarjšane.

Glede hujšanja s hipnozo. Stane 70 €, dela en tip pri Poreču, za ta denar greš lahko 3 krat v treh mesecih. Naj bi ti zatrl željo po hrani. Nečeloma pa ne pomaga prav nič.

sedmerke ste če se ne motim.

kaj hranite s tem pretiranim najedanjem. nekaj je. imela anoreksijo brez problema zdržala bla suha, sedaj napadam hrano. očitno nekaj drugega hranim s tem. je to tolažba, uteha, edini užitek, nagrada, navada … dobr itak je …
drugo ne sprejemate se. s tem se kaznujete, črnite, pluvate po seb kok ste grozne. ko boste spremenile odnos do sebe ko se boste sprejele boste tudi v svoji koži zadovoljne.

mah kaj pa vem. res je grozno ko si vsakič znova rečeš jutri pa spet sej to ne more bit težko to sem itak oblvadala. zdej pa ne gre in ne gre.

NE GRE zato se strinjam s tabo. ne ukvarjam se več s tem. taka sem hvala bogu vsaj gor več ne gre.

ENA OKROGLA
hm mislim da tvoj uspeh ni ravno spodbuda oz. neka tolažilna beseda. ker vse te naše sedmerke vejo kaj je treba še predobro. ne vejo pa zakaj jim ne rata. zakaj vsak dan nove obljube … js si tud rečem bom manj pa rajš več zdravega na koncu pristanem samo na sladkem in občasno mastnem. OH so pa itak nepogrešljivi. pol pa shujši če moreš.

sicer pa za zakaj se sekirat življenje je eno samo da se ne ovira zdravja. ne vem o kakšnih težah to govorimo js pretirano debela nism.

mah kg …

Zakaj sploh držati neko dieto ali nek program hujšanja? Za uspeh na dolgi rok je treba spremeniti življenjski slog. Se prisilit v redno gibanje in omejiti nezdravo in redilno prehrano. To je vse. Stradanje na dolgi rok ne bo obrodilo sadov. Se spraviti ven na tek ali hiter sprehod pa bo zdaj, ko upajmo prihajajo lepši in toplejši dnevi vsem nam prijalo.

po korakih

Navjaš:
– Jem samo še polnozrnate testenine.

polnozrnati špageti ali polnozrnati kruh enako redi, kot iz bele moke!!!!! enako št OH !!!!

Če poješ več polnozrnatih špagetov ti prav nič ne pomaga k hujšanju.

– Ocvrto hrano (če je to problem) jem samo še enkrat na teden (ali na mesec)…
– Jem samo še polnozrnata žita

osma tukaj 🙂

namesto da se obremenjuješ s kilam in kolko tehtaš in kdaj boš šla na mukotrpno dieto postavi zadede na glavo!

Začni reje trikrat tedensko hodit na kakšno vadbo – aerobiko ali pa zumbo (nekaj postov nižje smo govorile o tem, plešeš se abavaš in kuriš kalorije), hrano pa zaenkrat pusti pri miru.

Z gibanjem se ti bodo zvišali hormoni sreče, boljša fizična kondicija ti bo popravila razpoloženje (po stopnicah boš tekala lahka kot perešček) in to ti bo potem dalo motivacijo, da boš počasi začela pri hrani izbirati drugačne reči. Na dolgi rok se bo tvoj metabolizem tako spremenil, da boš lahko spet normalno jedla (itak pa moraš ves čas jest 5x dnevno) in imela lepo telo. Mišice namreč tudi v počivajočem stanju kurijo kalorije!

Kar pogumno!

In še ena ;)….. in lih pojedla testenine … jaooooo
Je pa res, da se veliko gibam in je v zadnjih mesecih vseeno šla dol 3 kile 😉

Deveta!
Vsak dan enako, ali pa sem pridna par dni, potem me pa kar nekaj napade ozroma pozabim na vse skupaj Brezveze. Dajmo se nekako povezat! Koliko imate za izgubit?

Večina ljudi, ki se odloči za hujašanje dela ogrome napake in to že v štartu
1. rečejo od jutri začnem hujšati in zastavijo si rigorozno dieto (stradanje) ter od nje pričakiujejo ogromne rezultate v zelo kratkem času.
3. ker stradajo so lačni in posledično nervozni, slabovoljni in vse jim “dol pade”
4. že naslednji dan po uvedbi diete se optimistično postvaijo na tehtnico in z nje stopijo razočarani in zopet jim vse dol pade.
5. kot je že napisala ena zgoraj, da je cel dan brez OH in maščob. Napaka. Delovno aktiven človek seveda od jutra do sutra ne more zdržati brez, vse se ti lušta, treseš se, si nervozen, pade delovna vnema, bolj ko se dan nagiba h koncu slabše je in tik pred spanjem omagaš in podležeš skušnjavi se prenaješ in si rečeš od jutri pa začnem hujšat. Začaran krog. In namesto, da bi kile kopnele se nabirajo.

Svetujem vam, da si za hujšanje vzamete čas, da hujšate pametno in zdravo.
1. sestavite si uravnotežen jedilnik, ki bo vseboval vse hranilne snovi, a v manjših količinah. Količino OH prilagodite svojemu urniku. Torej, če ste bolj aktivni zjutraj si jih največ lahko privoščite zjutraj in čez dan zmanjšujte njihov vnos. Večerja brez OH.
2. imejte vsaj 4 obroke na dan, ob približno istem času. Če ne ge drugače si naštimajte mobitel, da vsa opomne.
3. ne spuščajte obrokov, če pa se že zgodi, da jih spustiete si nikakor ne smete na račun spuščenega obroka povečati naslednjega.
4. popijte ogromen količine vode, najmanj 3 litre na dan.
5. vse sladkarije, prigrizke odnesite iz bivališča
6. hrana naj ne bo prevč slana in začinjena
7. in najbolj pomenbno ne pričakujte rezultatov že drugi dan ali prvi teden. Če pa že izgubite nekaj kg v prvem tedenu je to najpogosteje zaradi vode, ki se “odhaja “iz telesa.
8. ne tehtajte se prpogosto. 1x na teden po povsem zadostovalo.
9. VZTRAJAJTE, OBRESTOVALO SE BO.

Zakaj ne napišete, o kakšnih cifrah se pogovarjamo, ker eno je če vam greni življenje teža 80 kil, ali pa imate 65, pa bi jih imele 60, ali celo 55, pa bi jih mele 52.

Torej?

Navedbe glede hujšanja vse vemo in poznamo. Treba je le spremenit zadeve v glavi in si obrnit res življenje na glavo v smislu, da ne “hujšate”, ampak se lotite spremenjene prehrane.
POskusite za začetek najprej pomislit za hip ali dva, PREDEN začnete jest, ali ste res lačne, ali res čutite lakoto, ali jeste po defoltu, ker pač: je čas za malico, bo kuharca užaljena, ima sodelavka rojstn dan, ali je tašča spekla novo pecivo, ali nekaj osemnajstega. Skratka, videle boste, da 3/4 hrane damo v telo zaradi navad, ali zaradi drugih ljudi, in ne zaradi sebe in lakote. Tam zgoraj sem pisala, da se ne strinjam z navedbami, da je treba jest 5x na dan. Zame to že ne drži, jem ene 3, ali največ 4 x na dan, s tem, da štejem za en obrok tudi 1 jabolk ali belo kavo s piškotkom.

Čista DESETKA:-)

Imam 60, rada bi imela 55, lahko se mi katera ogladi na [email protected] :))

Obupanka, pošljite mail na: [email protected] in poslal vam bom dodatne informacije.

l.p.

No ja..jst sm enkrat shujsala ze za 15kg..ce pa pol nehas pazt..in res zacet jest k pujsk se zredis nazaj ampak itak se ti zelodc zmanjsa
Tko kt use tuki sm se pustila premamt..ampak jst sm shujsala tistih 15kg sam tko da sm sla lacna spat..tok da mi je krull v zelodcu..torej od kosil nism jedla nc vec. Ce delas neki casa to se ti zmanjsa zelodc in tut vase ne mors vec tok spravt kukr ponavad..
No sam en predlog pa spodbuda za vse punce..

New Report

Close