Med.Over.Net

Nosečnost

Podpora, nasveti in vzpodbudne besede, ki vam pomagajo v trenutkih negotovosti, ko pričakujete otroka. Izmenjajte nosečniške radosti in tegobe.

Zgodnja nosečnost in z njo povezana ugibanja...

Default avatar

Rachel

Živjo, stara sem 20 let in bi bila zelo vesela vsakršne pomoči.

3 mesece nazaj sem prenehala jemati kontracepcijske tabletke in sva s fantom prakticirala druge oblike kontracepcije. Od takrat sem imela redno in točno menstruacijo, nazadnje 16. februarja, danes pa je ponedeljek, 8. marec.
V četrtek so se mi pojavile močne bolečine v jajčnikih in na splošno od prsi navzdol. Zaradi zelo močnih bolečin, katere bi najlažje opisala kot zbadanje z nožem, sem vzela protibolečinsko tableto.
Za vsak primer pa sem si kupila test nosečnosti in ga v soboto zjutraj tudi opravila. Test je bil pozitiven.
Zaradi nezanesljivosti kupljenih urinskih testov, še posebej toliko časa pred izostankom menstruacije, sva se s fantom danes napotila v laboratorij in opravila test beta hCG. Ta je pokazal vrednost 5016 mlU/ml krvi.

Očitno je, da sem noseča. Jutri grem sicer h ginekologinji, vseeno pa sprašujem tudi tu, kjer so ženske s podobnimi izkušnjami.

Kaj me moti in kaj mi ni jasno?
Wikipedia je napisal/a:
The following is a list of serum hCG levels. (LMP is the last menstrual period.)

* 3 weeks since LMP: 5 - 50 mIU/ml
* 4 weeks since LMP: 5 - 426 mIU/ml
* 5 weeks since LMP: 18 - 7,340 mIU/ml
* 6 weeks since LMP: 1,080 - 56,500 mIU/ml
* 7 – 8 weeks since LMP: 7,650 - 229,000 mIU/ml
* 9 – 12 weeks since LMP: 25,700 - 288,000 mIU/ml
* 13 – 16 weeks since LMP: 13,300 - 254,000 mIU/ml
* 17 – 24 weeks since LMP: 4,060 - 165,400 mIU/ml
* 25 – 40 weeks since LMP: 3,640 - 117,000 mIU/ml
* Non-pregnant females: <5.0 mIU/ml
* Postmenopausal females: <9.5 mIU/ml
Zadnjo menstruacijo sem imela malo več kot 3 tedne nazaj. Zakaj je raven hormona hCG tako visoka? Skrbi me zaradi tega:
The β subunit of human chorionic gonadotropin is secreted also by some cancers including seminoma, choriocarcinoma, germ cell tumors, hydatidiform mole formation, teratoma with elements of choriocarcinoma (this is rare), and islet cell tumor.
Kaj mislite ?

V primeru, da sem noseča. Vsi znanci mi zagotavljajo, da so znaki, kot jih imam jaz, zelo zelo redki za zgodnjo nosečnost in bi se morali pojaviti kasneje. Redno mi je slabo in me boli v jajčnikih. Kaj se dogaja?

**Možnosti po mojem mnenju: Ovulacija med istimi dnevi, kot menstruacija: Od tod tako zgodnja nosečnost?

Ali mogoče izvenmaterična nosečnost že od prej, kar bi pojasnilo, da mi ni izostala menstruacija in znaki nosečnosti?

Pa še eno vprašanje: V primeru, da se pri tehtanju najine situacije odločiva za splav - kdaj je najprej možno opravljati splav? Je v zakonu kje napisano, da mora pretečti 5 tednov in da je vrečka jasno vidna? So kakšne luknje v tem oziroma ima kdo drugačne izkušnje?

PS: V resnici je "Rachel" v postelji in to piše fant, hvaležna bi vam bila za vsakršno koli pomoč!
Default avatar

ne se ustrašit

čisto resno odgovarjam, ne se ustrašit. raven bhcg je tako visoka, ker obstaja možnost, da gre za večplodno nosečnost. to vama bodo potrdili ob ultrazvoku. jutri ti bo vse jasno.

glede splava pa sicer ne vem natančno, ampak mislim, da obstajajo možnosti za zgodnji splav, in to celo z neko tabletko, ki sproži splav in krvavitev, tako da ni potrebno na čiščenje. ne vem, nisem sigurna.

ne vem, odločita se. otroci prinesejo veliko skrbi in odgovornost, pa tudi veliko veselja in ljubezni.
jaz sem postala mama šele pri 30. letih in si velikokrat želim, da bi otroke imela prej. če pa pomislim, kje sem imela glavo pri 20. letih, ajmemene.

vso srečo in sporočita jutri kako vama kaže. pogumno pri odločitvi in glavo gor.
Default avatar

Rachel

Uf, spet piše fant.
Najverjetneje je prišlo do spontanega splava takrat, ko sva mislila, da je bila menstruacija.
Gospa ginekologinja je povedala, da ni v maternici ničesar, razen znakov, da je nosečnost bila (cista..). Sedaj še čakava, da se raven hormona v krvi zmanjša, vrednost 5016 naj bi bila posledica prekinjene nosečnosti.

LP in hvala za ponujeno pomoč ;)