Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kraje na pokopališču – Žale

kraje na pokopališču – Žale

Vem, da mi ne morete pomagati, ampak samo da se malo spucam in da mi poveste, če so kraje z grobov na Žalah običaj.

Pred kratkim smo pokopali mami, zato sem toliko bolj občutljiva. Prejšnji teden sem na njen grob nesla lonček s spomladanskimi rožicami. Čez tri dni lončka na grobu ni bilo več. Kupila sem nove rožice… V soboto je bil grob spet prazen…

Pa kakšen mora biti to človek, da krade rože z grobov? Prav hudo mi je, res. Pa ne zaradi tistih 5 eurov, ampak zaradi načina…

Vem, najbrž sem še preveč občutljiva, saj smo mami pokopali šele dober mesec nazaj…

Mi še nismo opazili da bi kaj zmanjkalo.

Mogoče kakšno rezano cvetje – rožica lai dve iz celega šopa – kaj več pa ne.

Vedno več je tega. Poznam eno, ki ima na ta račun vedno sveže cvetje doma. Pa poleti vedno svežo zelenjavo z ”vrtičkov”. Ponoči hopla, pa je paradajza za izvoz :((( Se ne da pomagat, ker je prepričana da, če je dosegljivo, ni nič narobe. Vedno vrže pod nos, ” a tisti tam gor pa lahko miljone kradejo, jaz pa enga paradajza ne smem”. Žal, miselnost naše družbe……..

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas je bilo enako, izginile so trobentice v lončku, sicer samo enkrat. In jaz sem se isto spraševala, kot ti. In ne, nisi preveč občutljiva, kdor to naredi, je ena navadna packa.

Oh, jaz sem pred leti pri tem dobil zelo, zelo uglajeno “gospo”…. Mislim da to pove vse.

V naši vasi so včeraj zvečer ukradli pujska iz hleva. Ga ustrelili in odpeljali. 🙁

Jadralka, grozljivo je, da se to počne in vsakega prezira vredno. Ampak vedi, da šteje to, da se spomniš na mami in da ji prineseš rožice, to je tisto, kar šteje. Pa čeprav potem brezvestni ljudje pozneje te rožice ukradejo, tega se ne da preprečiti, ker so eni ljudje preprosto nepošteni in jim nič ni sveto.

Bodi močna v svoji bolečini!

Hvala, trda buča.
Mami bo na grob dobila nove rožice takoj ko mine tole hladno vreme. Zdaj mi je jasno, da moram biti pripravljena na to, da stvari pač zginevajo.
Žalostno, res…

Kraja zelenjave z vrtičkov je eno (čeprav tudi tega ne razumem), ampak kraja cvetja z grobov je pa totalno zavržno dejanje. Da bi imela lončnico, ki jo je nekdo prinesel pokojniku na grob, v svoji dnevni sobi … Ma da se ti pamet ustavi.

Jadralka, moje sožalje ob tvoji izgubi. Lepo je, da se spominjaš mame in da se je spomniš tudi z rožicami na njenem grobu. Verjamem, da te boli, ko se vrneš h grobu, rožic pa ni več. To lahko delajo samo skrajno nečloveški ljudje. Moram reči, da pri nas (okolica Ljubljane) tega še nisem opazila, pa žal tudi jaz že nekaj let hodim na mamin grob. Sem pa slišala, da se to dogaja, in že takrat nisem mogla verjeti svojim ušesom.

Poskusi iti preko tega, očitno so na svetu vse sorte ljudje, tudi tako pritlehni. Če lahko, kupi še kakšno rožico. Pa tudi če ne moreš, nič hudega. važno, da misliš na mamo; važno, da jo obiskuješ.

Ja, na Žalah kar redno kradejo. Že drugič nam je bil ukraden notranji lonec v vazi, tako da morava z bratom spet na lov da kupiva novega, saj je zdaj nemogoče dat notri rože, ker je taka vaza.

Na našem vaškem pokopališču je izginil celo začasni okvir groba.

Živjo,

tudi na svežem grobu mojega očeta so kradli. Ne boš verjela, rože so izkopali iz gredice!

Potolaži se, važno je, da se spomniš na svojo mamo. Vem pa, kako hudo je to, ko že tako žaluješ, potem pa še take podle kraje …

tudi v Kranju kradejo…sem bila zelo zalostna ko sem opazila. ….

Včasih so pokojniku ukradli prstan, zlate zobe, verižice, uhane, danes pa tudi nogavice, zobno ščetko, praktično vse, kar najdejo!

Preverite, če niso tudi izkopali truplo, ga slekli in prodajajo tisto obleko na tržnici.

Zato vedno v vsako obleko všijte številko za identifikacijo, da boste lahko prijavili trgovca s tržnice.

Nam so ukradli vsako drugo cipreso izpred ograje naše hiše, skupaj 6 od 12 :))) Ne vem zakaj vsako drugo, a da se ne poruši dizajn, al kaj ?! Lopovi s stilom. Iz pisarne so mi ukradli denarnico. To je pa nekako vse, kar mi je bilo pokradenega. Aja, sestri so ukradli izpred hiše betonskega slončka, enih 120 kilskega.

To je res postalo skrajno sprevrženo.
Jadralka, te popolnoma razumem. Mi smo pred dvemi leti pokopali mami na Žalah (novih), pokradli so nam vse aranžmaje, kasneje sem jih začela označevati z alkoholnim flomastrom (na lonček), pa so ostali. Na začetku sem bila zelo prizadeta, sedaj sem pa v bistvu jezna, besna… Hudo mi je za očeta, ki ga vsaka takšna kraja zelo, zelo prizadane…Ravno iz včeraj na danes so nam odnesli tisto svečko, ki utripa na baterije…ma za bruhat res. Sploh se ne gre za tiste 4 eur, če jih kdo potrebuje, mu jih dam, da si kupi svečko, ampak res, nimam besed…

New Report

Close