Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bradavica na podplatu pri 4-letnici

bradavica na podplatu pri 4-letnici

kot že v naslovu…

čez zimo se je na blazinici palca na podplatu pojavila bradavica, ki jo zelo boli. sicer mažem z mazilom iz lekarne (proti bradavicam in kurjim očesom), vendar kakšnega učinka ni.
ali ima katera kakšne izkušnje, kako bi se nadloge rešili?

mislim da bo ratal problem že spomladi, ker rada leta bosa naokoli.

hvala za nasvete in lep dan naprej,

š.

Zdravo, najbolje in najbolj učinkovito je da greste na dermatovenerološko kliniko bradvico zmrzniti s tekočim dušikom, to smo mi letos napravili pri malo starejši hčeri ki jo je imela na peti in po treh tednih je ta izginila in je sedaj mir, čeprav sva se tudi kar nekaj časa hecale z raznimi mazili.

Pokličite na kliniko

LP

Ko so se našim puncam pojavile bradavice, smo jih mazali z mazilom RETIN-A, ki smo ga šli iskat v Italijo . Izgine po enem tednu.

Tudi naš petletni sin je imel bradavico na nogi. Najprej smo šli do svoje zdravnice, ki pa nas je napotila na šolsko in smo šli dvakrat zamrznit. Po drugem zamrzovanju se je dokončno odluščila.
Pa celo zelo hitro smo bili na vrsti.
lp

V lekarni lahko kupite (brez recepta) WARTNER – učinkovito in varno odstranite bradavice. Vsa navodila so priložena.

Pred uporabo se posvetujte s farmacevtom .

ni vedno učinkovito.

Zamrzovanje boli, zato si svetujem da še malo poskusiš s to tekočino iz lekarne. Vsak večer ji malo namoči nogice, da se ji koža zmehča in potem namaži. Mazati moraš pa še vsaj 2 x dnevno. Potem pa ji vsak 4 dan poskusi malo spraskat z onim strgalom za kožo, ne mislim nožkom. Ppotem se koža začne lupit po plasteh, spodaj pa raste nova koža. Pa vse čeveljčke ji razkuži s Spitaderm sprejem, kupiš v lekarni, da se ji ne bodo prenašale.

Vse od zgoraj naštetega smo probali pa ni šlo. Vse te stvari iz lekarne pomagajo za bradavice vendar ne za tiste na podplatih, ker te so vraščene. S tem luščenjem in namakanjem smo tolk čas vstrajali, da smo jih prenesli še drugam, ker to je pač virus. Zamrzovanje s dušikom zelo boli in je treba večkrat ponovit drugače se ponovi. Po dvakratnem poskusu ni šla stran. Pol ga pa nismo več prepričal.
Mi smo šli na koncu na kliniko in so mu kirurško odstranli. Vse skupaj traja 5 minut. boli pa samo toliko kot boli inekcija, ki jo dobi. Pol pa še dva ni ne sme stopit na nogo in to je to. Pa smo se jo rešili.
Moram pa povedat da je moj sine zelo občutljiv pa je rekel, da če bo treba še kdaj bo šel samo še na to varianto.

Lp, M

Z mazanjem ne boste nič dosegli.Najbolje, da greste bradavico čimpreje zamrznit k zdravniku oz. nekam kjer to delajo.Ker je bradavica virusnega izvora se z lahkoto prenaša na druge ljudi oz. se njihovo število lahko pri posamezniku poveča.Ne boli tako zelo, kot nekateri pretiravajo.Naša 6 letnica jih je imela kar nekaj po podplatih, okužila se je na kratkih počitnicah pri sorodnikuh in je zamrzovanje prenesla brez panike.

homeopatske krogljice, brez bolečine, preverjeno pomagajo…

lp

Jaz sem svojemu 5 letnemu sinu mazala bradavico vsak večer predno je šel spat, s solno kislino. Ampak res previdno in samo pikico na bradavico. Izginila po dveh mesecih. Nova se še ni pokazala.

Mi smo odstranli z duo film kupli v lekarni v italiji. In je izginlo v 14 dnevih

vsem najlepša hvala za odgovore.

malo sem upala na odgovor kot je: izgine samo od sebe 😉
bomo še malo mazali….;)

lp

Ja-lahko izgine samo od sebe. Npr. če bradavica udari, ko imaš imunski sistem v razsulu, lahko izgine, ko si im. sistem opomore. Meni se je to zgodilo eno leto nazaj. med nosečnostjo se mi je razvila bradavica na podplatu. po porodu mi je zdravnica svetovala naj še malo počakam (je bila bradavica majhna). No in res mi je potem kmalu izginila.
Imam pa starejšo izkušnjo, ko pa je bil potreben kirurški poseg pri kirurgu. Toliko časa sem odlašala in poskušala domače recepte, dokler ni bila bradavica že tako velika, da ni zadostoval samo poseg osebnega zdravnika. Moral jo je odstraniti kirurg, dobila sem par šivov. Pa še slišala sem jih od kirurga, kje sem bila toliko časa .-)

Enako kot Teja5 smo se z mazanjem bradavice z DUOFILM (cena 10 eur) le te tudi znebili. pa je imel sin res veliko bradavico. Mazali smo 1 mesec, 1x na dan in morda bo treba le še ene dvakrat namazati, da res ne bo nobene koreninice več. Nič ga ni bolelo (ima 8 let), medtem ko vsi ostali načini odstranitve bradavic na podplatu močno bolijo. (zamrznitev,….)

Jaz sem odrasla, pa me je zmrzovanje zelo bolelo (šla nekajkrat), dermatolog m je dal celo neke tbl. Wartner se mi zdi neučinkovit in drag. Mazala sem z Marquartom, Doufilmom, Verumalom in pripravki iz slovenskih lekarn. Staknila sem jih na ljubljanskem odprtem kopališču, na koncu sem jih imela kakšnih 100 večjih, manjših, pa so se vmes vnele, pa spet malo bolje.

V tem obdobju 7 let sem celo rodila in še v porodni sobi nisem hotela biti brez nogavičk, spala sem celo v nogavicah, ko sem bila v bolnici na manjši operaciji. Obupala sem in se vdala v usodo da bom umrla z njimi, zdaj pa so začele izginjati same od sebe in sem tako vesela.

Probala nisem samo s kirurgijo, ker si sploh nisem predstavljala kako bi lahko obdelali ves podplat.
Bala sem se, da se moj mož še uležat ne bo hotel poleg mene. Je pa res hecno, da jih je 1x dobil kakšnih 10, ki pa so po kakšnem mesecem same izginile.

Sina 5 let pa sem 1x peljala na zmrzovanje bradavice na roki (jok še celo uro po tistem, pravzaprav je kar kričal, ker potem še kljuva in kljuva) in je lepo odpadla, tako da je bilo uspešno. Se pa me zdi, da se je lažje znebit takih na rokah, ki so izbočene, kot teh na podplatih, ki rastejo na notri.

Pri moji 8 letni hčeri se že trudim 2 leti,da bi odstrano bradavico z različnimi mazili in z wartnerjem pa nič.Danes je tretji dan ko ji mažem in vam povem da je bradavica skoraj izginila.Fenomenalno mazilo ki ga žal pri nas v Sloveniji ne premoremo.Imajo ga v Avstriji,stane pa 12.40 € in se imenuje Verrumal.

New Report

Close