Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Nakup očal in napotnica

Nakup očal in napotnica

Pozdrav,

decembra sem bila pri okulistu na pregledu oči in dobila sem napotnico za nakup očal. Ker imam visoko dioptrijo in ker nisem uspela kupiti v enem mesecu novih očal in mi je zastaral ta popust me zanima ali se lahko potem še enkrat naročim na pregled pri okulistu tam ali kje drugje ali pa mi morda lahko samo osvežijo napotnico?
Zanima me na koliko časa zavarovalnica krije pregled za oči in kje v Ljubljani je najmanjša čakalna doba pri okulistu za izdajo napotnice?

Najbrž mislite naročilnico. Pojdite samo do istega zdravnika in naj vam napiše novo. Ne potrebujete še enega pregleda, le sestra naj vam izpiše novo naročilnico.

Lp.

Tako lahko pride tudi do zlorabe. Z novodobljeno napotnico gre k drugem okulistu in dobi še ena očala:)

nova
Uredništvo priporoča

Žal to ni več mogoče, saj je cela Slovenija v sistemu on-line in se vse vidi, kje je kdo bil na pregledu!

Lp.

pozdravljeni
imam vprašanje
že od cca .3 let dalje nosim očala moja dioptrija se z skoraj vsakim pregledom malo izboljša. in je na enem očesu -1.70 na drugem pa -0.90 (pred 2 letoma) . dioptrija niti ni taka težava, me pa moti in to čedalje bolj škiljenje , ki se je pojavilo tudi okoli mojega 3 leta starosti. pri 5 letih sem bila operirana na levem očesu, ki je zdaj normalno, škilim pa na desno oko. sicer ko nosim očala se to ne opazi drugače pa ko dam očala dol je zelo opazno, tako da kakšne leče niti v poštev ne pridejo. se mi pa zadnje čase dogaja da se morem prav zbrat da vidim normalno sliko(tudi ko mam gor očala) drugače se mi pa slika prekriva, ne vem kako naj drugače opišem. no v glavnem me zanima če bi bila upravičena do operacije škiljenja na desnem očesu, katero bi mi kril zzzs? zanima me tudi če mi lahko kdo pove kje bi opravili temeljit pregled in mi znali svetovati? še to takrat ko so mi eno oko operirali – pred slabimi 30 leti so rekli da na desno oko premalo škilim za operacijo.
hvala

New Report

Close