Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek RASTNI HORMON PRI OTROCIH

RASTNI HORMON PRI OTROCIH

Živjo,
ker je ta forum najbolj aktiven, naj se mi javi kakšna od mam ali očetov, ki imajo izkušnje z dodajanjem rastnega hormona pri otrocih. Gre za našega 15 letnika, končno smo dobili potrditev iz klinike, da bo potrebno dodajanje.

Če ima kdo izkušnje, a se mi lahko javi?
Po pravici povem, da me kar malo skrbi.
Sem približno seznanjena s postopkom, vendar se mi zdi, da vnašanje hormonov spet ni tako enostavna stvar.Če bi bilo enostavno, ne bi kar 2,5 leta trajalo, da so zdravniki sprejeli po več opravljenih testih in pregledih končno odločitev.

Sin pa komaj čaka, normalno, saj bi rad končno zrasel.

Če lahko kdo opiše lastne izkušnje, bom zelo vesela, sploh če bodo pozitivne.

Žal nimam odgovora na tvoje vprašanje. Imam pa eno vprašanje… Če ti ni težko odgovoriti…

Imam sinčka, star 5 let in ves čas “premajhen”. Bili že na slikanju starosti kosti in čez en mesec imamo ponovno pregled. Pa me zanima, kdaj ste pa vi ugotovili, da je otrok “majhen”? Naš npr. pri 5 letih (5 dopolnil pred enim tednom) meri 100,5 cm.

Hvala za odgovor.

Zaniname, mi imamo toliko staro punčko in skoraj enako veliko. Smo bili še v Ljubljani na pregledih, izvida pa še nimamo.
Kaj točno pa pokažejo tisti izvidi?

Če se smem še jaz malo vštulit. 🙂

Živjo,
to je pa dolga zgodba, moj sin je bil že pri rojstvu (kljub donošenosti) 5 cm pod povprečjem.
Žal sem imela zadnji mesec nosečnosti kar nekaj težav, povezanih s hudo boleznijo enega mojih ožjih druž članov, a tem sicer ne bi razglabljala. posledica je očitno bila, da sem bila psihočno toliko obremenjena, ker sem se ogromno presekirala, da je otroček zastal v rasti, čeprav je imel lepo težo. No ja, tudi sama nisem med največjimi.
Sicer nismo preveč komplicirali, ker je sine normalno sorazmerno rasel, na pregledih je bilo pri najini zdravnici rečeno, da lepo napreduje in da očitno pač ne bo med največjimi. žal pa je začel vidno zaostajati tam pri 12 letih, ko so sovrstniki zbezljali v višine, on je pa kar caplajl za njimi.
Tudi glede pubertete je še v kasnitvi, kar se pri fantih pogosto dogaja.
Torej, kaj naj ti povem, naš je bil majhen že od začetka.
Če bi se še enkrat morala odločati, bi ga vsekakor prej peljala na preglede.Vsaj 2 leti prej.
Ne vem, tvoj je zdaj še majhen, vendar bodi pozorna, če se bodo centimetri začeli nabirati.
pri našem je bilo najprej 5, tako je bilo vsa leta, pri 11 letih tam okrog 7, pri 13 pa že za 10.To je bilo pa zame že kritično in zdravnica je predlagala, da se ga da na preiskave.

Lp.

Živjo, ja običajno je pisalo, kakšna je količina rastnega hormona, kako je s poraščenostjo, velikost modov, ipd, preveč strokovno se nisem ukvarjala z izvidi, nas je zanimal le ta zadnji izvid, ki smo ga dobili po 3 pregledu. na tega zadnjega smo čakali 4 mesece, ker je dokončno odločil konzilij klinike. To pomeni, da se s temi zadevami res ni za hecat.

Verjetno pa je vsebina izvida pri 15 letnih mladeničih drugačna kot pri 5 letnikih.

Počakati je treba na izvid, nič ne pomaga,
glede na dejstvo, da so edini, kjer opravljajo te preglede, jih moram zelo pohvalit.
So prijazni in profesionalni.

Lp.

Jaz pa imam zate eno vprašanje.Koliko je bil vaš sinček velik pri treh letih? Tudi naš je zelo majhen pa me zanima primerjava.

Evo, tole so mere našega malčka:
ob rojstvu = 47 cm
1 leto = 72 cm
2 leti = 81
3 leta = 88
4 leta = 95
5 let = 101

Mami pikice – pri nas so naredili rentgensko slikanje zapestne kosti. Ta preiskava pokaže starost kosti. In če je kost “mlajša” kot otrok se domneva, da bo še zrasel, problem je, če je kost stara enako kot otrok…

Pri nas je pokazalo, da je bila kost stara 2,2 leti (otrok pa takrat 3,1 leta). Pregled so nam naročili čez dve leti in sedaj gremo ponovno….

Pri mojem pa je tako:

Ob rojstvu= 48,5cm
1 leto=74,5
2 leti=82,5
3leta=90,5
sedaj pri 3,5 letih pa je velik 94 cm.

Glede na to, da se je moj rodil malenkost večji so mere približno iste. Če ti ni odveč bi te prosila, da mi napišeš koliko sta ti in otrokov oče visoka.

Jaz 169, očka 180 – to je pomemben podatek ja. To vprašajo tudi na pregledu….

Ja tukaj se pa močno razlikujeva.Jaz sem namreč visoka celih 162 cm, očka pa tudi nič več od mene.Tako, da so pri mojem verjetno geni v igri.

Ja, potem je možno, da ni nič “zdravstvenega”. Vendar kaj pojdite na pregled, vsaj jaz bi šla….

Imaš prav, bom zdravnico prosila za napotnico, če mi jo bo sploh želela napisati.

nasa dve in pol letnica je velika 83, rodla se je s polnimi 53 cm…. Pediatrinja pravi, da je majhna, ker sem jaz majhna, a me vseeno skrbi.

Rastni hormon v skrajni sili.

Ne deluje namreč samo v višino – deluje tudi v širino!

Moja je sicer zaostala v rasti zaradi drugih stvari, vendar je tudi kandidatka za rastni hormon. točno zaradi zgoraj navedenega, še čakajo …

(Stara je 8 let, visoka 115,5 cm)

Pri štirih letih je merila v višino 104 cm – že takrat je bila med manjšimi.

NAš je jemal rastni hormon, če se prav spomnim Somatropin (mogoče pa je bil Gonatropin). Tisto dobro leto je rastel vidno – cm na mesec. zamenjali smo hlače, ki jih je prej nosil že dve leti….. Prej pet cm na leto.Potem ga je žal moral nehati jemati, zaradi drugih težav – ki nimajo povezav z rastnim hormonom lahko pa bi rh slabo vplival na njih. Po nekaj mesecih so se začele ob hoji navzdol strašne bolečine, ga je bilopotrebno nest v dolino, počasi so izvenele. Vse kontrole so bile ok, očitno so bile bolečine posledica hitre rasti.
Sicer pa so nam rekli, da ga dajo, ko padeš pod pet {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije – po njihovih starih tabelah seveda. Smo prosili, kar nekaj let.

Prepričana sem, da moraš poslušati poleg strokovnjakov, kar nedvomno so, tudi intuicijo. Sin je začel zaostajati v rasti kasneje, tam nekje v začetku osnovne šole. za rastni hormon so se odločali, ko je imel v TRETJEM LETNIKU SREDNJE ŠOLE 147 cm, a ga je odklonil, saj je do trenutka, ko je prišel na dan učenja dajanja vsakodnevnih injekcij, “zrastel” do 149cm in sva globoko verjela (on in jaz), da bo prišel do 150 cm (meja za vožnjo z avtom, recimo) tudi brez njega. Pri 22 letih ima kakšnih 168 cm in po malem še raste. Je pa bilo ves čas res, da je kostna starost (slikanje dlani) zaostajala za kronološko, v kratkem obdobju celo za skoraj 5 let.

Pozdravljene, se oproščam, ker se nisem nič javila, žal sem bila čez vikend zasedena z drugimi zadolžitvami in se nisem mogla vključiti v debato.
Upam na vse najboljše, sin bi bil zelo razočaran, če bi se zdaj odpovedali postopku, ker je njegova želja, da bi čimprej zrasel, premočna in niti slučajno ne želi čakati še nekaj let, da bi zrasel. Zdaj je namreč velik 147 cm.

Se pa kar strinjam, da bo v primeru hitrejše rasti imel tudi bolečine.
Njegova sestra raste čisto normalno (stara bo 14 let), je nekje v zlati sredini med svojimi vrstniki in ima kar precej bolečin (predsem v kolenih in gležnjih) zaradi hitre rasti. Te bolečine smo zaznali tudi pri nekaterih najstnikih v sorodstvu mojega moža.

Mi lahko napišete kaj več o dajanju hormona, kot sem seznanjena, se hormon dozira na podoben način, kot diabetiki dozirajo insulin, v uporabi namreč ni več klasičnega doziranja tako kot včasih.
Lep pozdrav vsem.

je kakšna možnost da dobiš rastni hormon pri 18-je to sploh smiselno

Lp, povprašaj pri izbranem zdravniku, da ti svetuje, če se splača obiskat endokrinologa, ki bo ocenil, če je rast pri tebi že zaključena in ali bi bilo kakršnokoli zdravljenje smiselno oz. utemeljeno..

Najbolje se malo pozanimat, če je seveda tvoja višina res tako nizka.

zdravo, mene pa pa zanima če mleko kako vpliva oz. pospešuje rast otroka?
moja hčerka me neprestano gnjavi ,da je njena sošolka ,ki je baje usak dan spila liter mleka zrastla za 10 cm manj kot v letu dni. In to je baje res,saj imam kolega ,ki je rad govoril da je kot otrok spil 3 litre dnevno pa je zdaj res skoraj pravi velikan saj je velik kar 195cm.. prosim če bi mi lahko kdo odgovoril in prosim še to katero mleko je boljše za rast posneto z manj maščobe (0,5 ali 1,6) ali polnomastno (3,5)?? hvala za vse bodoče odgovore!

Lp

New Report

Close