Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako oprati da bo dišalo???

kako oprati da bo dišalo???

vem da je tema 1000x obdelana, vendar kljub temu- s čim perete da vam perilo diši-kateri prašek, kateri mehčalec,kako dodajati, koliko dodajati?

res me zanima- imam rada dišečo posteljino in brisače pa ne vem kaj naj uporabim da bo res nekaj časa dišalo?

dajte mi svetovat, poizkusila sem žđe ogromno praškov in mehčalcev pa sem obupala-vse diši dokler je mokro, kasneje pa nič več

hvala vam

Meni perilo fuuuuul diši, če ga operem s temno modrim DM praškom, uporabim pa še mercatorjev svetlo moder mehčalec. Prav dišijo mi obleke, ki jih imam na sebi!

Se pa vonja sčasoma navadiš in perila potem ne duhaš več. Zato mehčalce in praške menjam. Ampak čez to kombinacije je ni!

poskusi z njim,vonj čokolada,jasmin ( svetlo moder). Po moje boš zadovoljna.

nova
Uredništvo priporoča

Meni je trenutno fajn Ornel – New York ali beli 🙂

Persil super gold in roza Luna mehčalec za belo perilo na višjih temperaturah
Modri Coral (in ali tudi brez roza mehčalca Luna) za pisano perilo, ker mi Coral tako lepo diši, si včasih privoščim neumnost, pa operem najprej belo perilo s Persilom, potem še s Coralom….

Božansko diši.

Mehčalca ne dajem veliko, pa vseeno diši……

ena kolegica, dodaja mehčalec (koncentrat, iz katerag nardiš ponavadi 4litre), brez da bi ga zmešala z vodo! sam koncentrat vrže not! je pa vonj, tako močen, da ne moreš zraven nje stat!

Rex

Perilo daj sušit ven na zrak, če imaš možnost.

Se nikoli nisem redcila mehcalca z vodo.
In ni mi lepsega kakor vonj po cistem: po prasku, mehcalcu, milu in body milku. Drugih disav itak ne uporabljam…

Jaz perem s tekočim arielom, brez mehčalca, pa mi tko močno dišijo cunje, da mi je že
moteče:((((

Se nikoli nisem redcila mehcalca z vodo.
In ni mi lepsega kakor vonj po cistem: po prasku, mehcalcu, milu in body milku. Drugih disav itak ne uporabljam…[/quote]

če daš ful mehčalca še ne pomeni, da je perilo čisto!

Po mojem zlije dosti preveč mehčalca. Saj jaz tudi ne redčim z vodo, pa mi cunje nimajo premočnega vonja. Uporabljam pa Ornel (vsi so mi kul) ali Luno.

boo, ne vem katerega uporablja in ne vem kolko ga zlije, me niti ne zanima, naj dela kar hoče….vonj pa je tako močen, da ne moreš stat zraven…po mojem ni zdravo, da se koncentrat uporablja brez vode, to gre direkt na kožo!

Se nikoli nisem redcila mehcalca z vodo.
In ni mi lepsega kakor vonj po cistem: po prasku, mehcalcu, milu in body milku. Drugih disav itak ne uporabljam…[/quote]

če daš ful mehčalca še ne pomeni, da je perilo čisto![/quote]

pa valjda peres s praskom, ne? 🙂
hahaha

Se nikoli nisem redcila mehcalca z vodo.
In ni mi lepsega kakor vonj po cistem: po prasku, mehcalcu, milu in body milku. Drugih disav itak ne uporabljam…[/quote]

če daš ful mehčalca še ne pomeni, da je perilo čisto![/quote]

Točno to: tako perilo ni čisto, ampak močno umazano s kemijo.

tvoj pralni stroj pere brez praska in brez vode? :))

Moj pere z vodo in tudi v fazi mehcanja perila doda vodo…

[/quote]

tvoj pralni stroj pere brez praska in brez vode? :))

Moj pere z vodo in tudi v fazi mehcanja perila doda vodo…[/quote

Kakorkoli obrneš, več mehčalca boš dala, več kemije boš imela na sebi.

Joj ženske, tole je že huda kemofilija!

Ariel prašek in mehčalec Lenor.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ni je čez naravne dišave – jaz uporabljam Justov NR plus (razredčen seveda) in dodam vanj kapljico-dve eteričnega olja, ki mi je v danem trenutku najbolj všeč, npr. limona, pomaranča, sivka, rožmarin, dišeča pelargonija, santalovec, jasmin… Tako je perilo oprano z naravnim detergentom, popolnoma brez kemikalij, je mehko, razkuženo (mnoga eterična olja namreč delujejo antiseptično in antibakteriološko) in dišeče! Hkrati pa na ta način zaščitim še pralni stroj proti vodnemu kamnu. Poskusi!

Ni je čez naravne dišave – jaz uporabljam Justov NR plus (razredčen seveda) in dodam vanj kapljico-dve eteričnega olja, ki mi je v danem trenutku najbolj všeč, npr. limona, pomaranča, sivka, rožmarin, dišeča pelargonija, santalovec, jasmin… Tako je perilo oprano z naravnim detergentom, popolnoma brez kemikalij, je mehko, razkuženo (mnoga eterična olja namreč delujejo antiseptično in antibakteriološko) in dišeče! Hkrati pa na ta način zaščitim še pralni stroj proti vodnemu kamnu. Poskusi!

Če je kaj bolj bednega kot to, da ti cunje smerdiji po mehčalcu in prašku. Cunja mora biti brez vonja! Tako vsaj veš, da je zadosti sprana, da ne daješ na telo nepotrebne kemije! In če uporabljaš parfum, se ta ne tepe z vonjem mehčalca.

Ni je čez naravne dišave – jaz uporabljam Justov NR plus (razredčen seveda) in dodam vanj kapljico-dve eteričnega olja, ki mi je v danem trenutku najbolj všeč, npr. limona, pomaranča, sivka, rožmarin, dišeča pelargonija, santalovec, jasmin… Tako je perilo oprano z naravnim detergentom, popolnoma brez kemikalij, je mehko, razkuženo (mnoga eterična olja namreč delujejo antiseptično in antibakteriološko) in dišeče! Hkrati pa na ta način zaščitim še pralni stroj proti vodnemu kamnu. Poskusi!

Lubica draga kaj pa okolje?

Pomembno je še, da ga vzameš ven iz stroja takoj, ko je oprano.

New Report

Close