Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tako zelo si želim

Tako zelo si želim

Tako zelo si želim iti na dopust še kam razen na klasično poležavanje na hrvaški obali. V ta namen pridno varčujem, v mislih pa imam potovanje z letalom (sevada 🙂 ), kakšen zanimiv izlet tam gor/dol, morda jahanje kamel, puščava, modrina oceana, videti kaj zanimivega.
Smo družina z dvema otrokoma, stara sta 10 let.
Torej šli bi nekam, da bi se imeli res lepo. Najraje konec avgusta, lahko tudi za 10-14 dni.

Zaenkrat imamo prihranjenega cca. 1400E. Nam manjka še veliko?

Hvala za vaše predloge, mnenja

tunizija je zakon! Za piko na i odlično kuhajo.

Do konca avgusta boste že zbrali, saj je še kar nekaj časa. Vidim, da si navdušena nad Tunizijo,zanimivo, moraš pa računati, da rabiš še kar nekaj zraven (finančno), če si hočeš kaj ogledat. Cenovno so tam nekje Tunizija,Grčija,Španija…

nova
Uredništvo priporoča

Za 4 za 14 dni bi jaz za našo družino hotela imet vsaj še enkrat toliko denarja, sploh če bi se šlo z letalom … ker mi ni, da bi na dopustu morala gledat na vsak cent … Ampak ker smo ljudje drugačni, boš težko izvedela, koliko rabiš…

RAZEN če mal poguglaš in pogledaš cene na netu

Plačali prejšnji teden Alanya Turčija – 2 odrasla, 2 otroka (1,5 in 5) all inclusive 14 dni 1.736 EUR. Tako da ste z 1400 EUR že zelo blizu 😉

Komaj se je marec začel, do avgusta je še par mesecev in tudi poguglala bi lahko, jaz pa sem želela nekaj vaših izkušenj. KJe ste vi bili na potovanjih pa da je bilo res lepo, ok ne ravno razkošno oz. zelo razsipno, pač pa lepo, prijetno, za doživetja, za zapomnit, da bo tudi otrokoma zanimivo, ker če bomo šli nekam spet le na plažo ležat in se cmarit na soncu potem lahko nadaljujemo s tradicijo kar na hr obali. Pa spet ne bo letala, šmrc, šmrc

Malo za hec in veliko za res.

Torej dajte, razpišite se še mao. Morda pa kdo izmed vas tudi gleda za kakšno podobno ponudbo in je naletel na kaj zanimivega.

Hvala

Preko katere agencije ste to rezervirali, kakšen link prosim. Hvala

Tule…

http://www.gulet.at/page.cfm?vpath=index

Grčija-Rodos,Kreta,Ciper, Azurna obala., Barcelona (stacionirani v Lorettu) ….je pa res, da ni bilo otrok. Za odrasle same je malo drugače. Nikjer nismo bili na plaži pod sončniki-kopat in sončit se hodimo na Jadran , povsod smo si ogledovali zanimivosti in vmes tudi kopali. Je pa res, da skoraj rabiš rent-a car, da se odpelješ v kotičke ki te zanimajo.

http://www.odisej.net/si/aranzmaji/tunizija/celinska-tunizija/hammamet/hotel-le-hammamet?cg=17&cn=8&rg=25&ct=65&ht=112&tab=description

in je bilo super. Hotel je narejen iz več apartmajskih hišic, ki se nahajajo med bujnim rastjem citrusov, hibiskusa… plaža je blizu (ene 150m), hrana je super, plaža je super (najem ležalnikov), na plaži so na voljo kamele za jahanje ( doplačilo seveda).

Pojdite zadnji teden, ker so takrat ugodne cene.
Skratka to kar imaš našparano + regres in greste na dopust ;)))

Zavedaj se da si dopust naredite sami.

Že vnaprej se pozanimaj o običajih kamor potujete. Če boste šli v Tunizijo morate vedeti da je to Afrika. In jemljite jo kot tako.

Tam lahko kombiniraš dopust in trodnevni jeep safari. Mi smo bili stacionirani na Djerbi in jo potem mahnili v notranjost.

Če greš v Turčijo glej da boš šla na Antaliysko smer in ne Alanyo. Alanya je kar oddaljena od letališča in nimaš možnosti nekih velikoh raziskovanj – pa še bolj žurerska je.

Področje Kemer je super za družine. Lahko si greste ogledat Pamukale, vožnja z barko do potopljenega mesta, rafting po reki, slavna Olimpus plaža z hhišami na drevesu…………..

Tudi Alanya v all inclusive je vglavnem voda in ležalniki, pozabi kamele.

Da boste res nekaj doživeli, priporočam križarjenje, MSC ima za otroke povsem zastonj (!), cene za 8 dni, odhodi iz Benetk ali Genove, se gibljejo od 800 evrov na odraslo osebo – seveda so vsi obroki vključeni, hrana je za bogove, računaš le še izdatke za pijačo.

MI smo lani za 4 plačali 1350 za aranžma (je pa bila res ena zelo ugodna ponudba, šli smo julija), zraven smo porabili še 1000 evrov, ampak smo si privoščili. Vsekakor pa moraš pri izletih iti v lastni režiji, je precej cenejše, veliko izkušenj imaš na potovalnih forumih. Videli pa smo od Rima do Tunizije, Korzike, Sicilije, Sardinije, krasno je bilo. Ni bil ravno avion, je pa bila taka ladja, da se ti kar sline pocedijo. Otroka sta maksimalno uživala, midva pa tudi.

Kaj takega bi bilo še za vas… je pa res neka last minute varjanta

http://www.globalturist.si/pocitnice/last_minute/safari_in_pocitnice_na_otoku_djerba

489e x 2 + otroci
1.otrok od 2 – 12 let PAVŠALNA CENA 199 €, 2.otrok 289 €

Oprosti, ker sem bila malo groba (in še bom), hočem samo prikazat realno sliko. In dobila si kar nekaj odgovorov, pa vse spet nerealno. Če kopiram:

1. Kaj takega bi bilo še za vas… je pa res neka last minute varjanta

[www.globalturist.si]

489e x 2 + otroci
1.otrok od 2 – 12 let PAVŠALNA CENA 199 €, 2.otrok 289 €

Če to zmnožiš, je 1466 EUR. Pa je za 8 dni, avtorica bi šla za 14 dni, če se ne motim… Poleg tega se nikjer ne vidi, kakšen datum je. Marca je drugačna cena kot junija, da ne govorimo o avgustu…

2. Da boste res nekaj doživeli, priporočam križarjenje, MSC ima za otroke povsem zastonj (!), cene za 8 dni, odhodi iz Benetk ali Genove, se gibljejo od 800 evrov na odraslo osebo – seveda so vsi obroki vključeni, hrana je za bogove, računaš le še izdatke za pijačo.

Spet od!!! (saj vsi vemo, kaj to pomeni, a ne?) 1.600 za dve osebi, KDOVE v kakšnem terminu … za 8 dni …

3. MI smo lani za 4 plačali 1350 za aranžma (je pa bila res ena zelo ugodna ponudba, šli smo julija), zraven smo porabili še 1000 evrov, ampak smo si privoščili. Vsekakor pa moraš pri izletih iti v lastn

Bili so 4 – avtorica ni napisala, koliko so bili stari otroci, za koliko časa so šli? Za 10-letnike je včasih treba že precej plačat…, medtem ko so 2.5 letniki in mlajši zastonj ali vsaj precej cenejši …

4. Plačali prejšnji teden Alanya Turčija – 2 odrasla, 2 otroka (1,5 in 5) all inclusive 14 dni 1.736 EUR. Tako da ste z 1400 EUR že zelo blizu 😉

Otroka sta verjetno zastonj. Avtorica ima 10-letnike, za katere bo kar nekaj plačala …

5. Še najbolj blizu reali se mi zdi tale odgovor: Skratka to kar imaš našparano + regres in greste na dopust ;))) (poleg ostalega, kar je napisala)

seveda s predpostavko, da regres ni samo 200 EUR, ampak konkretna cifra

Poleg tega v te vaše cene še nič drugega ni všteto, razen če ste tako neznamuporabitpravebesede, da ne porabite čisto nič zraven …

Skratka, mi imamo letos špar varianto, pa jo bomo ubrali z lastnim avtom po celinski jugi do Grčije s šotorom in nazaj po obali. Ne dvomim, da nas bo prišlo ceneje kot all inclusive v najugodnejši ponudbi in da se nam bo fejst dogajalo :-))) Pa veš kaj: za 14 dni računava malo več kot 1.400 🙁 Je pa res, kot sem že zgoraj rekla, da na dopustu težko šparamo (dokler je dolga špaga pač …)

Nikogar nič ne silim, samo povem, kje so možnosti. MImogrede: MSC ima zastonj za otroke do 16. leta – ki bivajo skupaj s starši v kabini. Cene pa so, če bi šli zdajle, tudi 500 evrov za 8 dni, v sezoni so pa res višje. In ja, nisem rekla, da je 1400 dovolj, jaz sem rekla, da smo porabili 2500 za 8 dni. Smo pa v tistih 8 dneh doživeli več kot nekje drugje v enem mesecu.

Sicer pa, če bi šla rada z avionom: Ryan air ima iz Trsta včasih zelo ugodne ponudbe, dostavijo te do Sardinije ali do Sicilije ali še marsikam, kar poglej. Ni kamel, je pa tuja dežela. Ali pa do Londona. Ampak tam se pravo trošenje denarja začne šele, ko stopiš iz letališča. Vsekakor je treba vsako pot dobro preštudirati, vedno se skrivajo še dodatni izdatki. In ja, tudi mi ne šparamo ravno, ko smo na dopustu.

iz tvojega opisa sodeč te mikajo kamele? puščava?
očitno si brala kar nekaj Tunizije tu in če je to to, je najbolje da se vržeš med kataloge TA in študiraš, kombiniraš, računaš ….. pa ne pozabi na te izlete, ki so plačljivi posebej, ponavadi za otroke prav nič cenejši in vi ste štirje.

ne bi ti rada pokvarila veselja, ampak morala se boš pošteno potrudit da boš našla cenovno ugodno varjanto za vse vas.

po drugi strani je pa tvojega denarja več kot dovolj za samostojno pohajkovanje, v lastni režiji … ti povem kaj bi jaz naredila na tvojem mestu, glede na to da sta tvoja otroka že velika in samostojna in če je Tunizija res tisto kar si najbolj želite …. vzela bi poceni hotel za teden dni, malo poležavala na plaži in si ogledala bližnjo okolico in bližnje znamenitosti, recimo vsak drug dan nekaj (tam so taksiji zelo poceni!), se v tem času lepo navadila na ljudi, ritem tamkajšnjega življenja in poskušala bi dobiti čimveč informacij o samostojnem potovanju po državi … v drugem tednu pa rentala avto in se sama podala na potepanje … pot bi si približno začrtala doma, tudi za prenočišča bi se že pozanimala doma (po netu), toliko da imaš rezervo v žepu, sicer bi se pa glede prenočišč in hrane odločala kar tam, na licu mesta.

garantiram ti, da bo to najcenejša in hkrati najboljša varjanta … boš videla kako boste uživali, ko se boste morali sami znajti in sami organizirati in videli boste kraje in ljudi, ki jih ostali turisti niti približno ne 🙂 le malo avanturista mora biti v vas, pa dobra volja in spontanost.
pa veliko sladkarij in ostalih malenkosti imejte sabo za komunikacijo z otroki tam 🙂

mi4je smo bili lani po J. Italiji, 3 tedne, videli še pa še, zapravili 1500€

Če imaš otroke do 12 let pojdi na TA Intelekta, ker ima en otrok brezplačno, drugi pavšalno. V kolikor se odločaš za Tunizijo- Djerbo, potem hotel z 4 zvezdicami. Obvezno. Če potuješ junija ko je že dovolj vroče ali začetku julija te pride cca 1000 eur za vse 4.

New Report

Close