Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek medvode-lj-medvode

medvode-lj-medvode

Koliko se vas vozi v Lj iz Medvod? Mi naj bi se kmalu preselili v Medvode in me zanima kakšna je jutranja gneča za v Lj. Ali naj otroka prepišem v OŠ Medvode ali naj ga pustim v Lj. Koliko časa porabite zjutraj za vožnjo in koliko popoldne za domov. Vse info. bodo zelo,zelo dobrodošle. Hvala vsem ki boste pisali. Lp

No, na vse ti ne bom znala odgovoriti. Bom samo pristavila piskerček k temu ali otroka prešolati ali ne.

Odvisno, koliko je tvoj otrok star. Če je še v prvi triadi, se mi zdi absolutno važno, da ga prešolaš, saj si bo v novem okolišu lažje zgradil socilani krog. Spoznal bo svoje vrstinike in se bo lahko družil z njimi. ta vez odpade, če se otrok ne šola v svojem okolju.

Če je otrok starejši, potem ga vključi v razpravo. +/- Prevoz, zguba časa, težka dostopnost do sošolcev, če se prešola, bo stresno, ker se bo znašel v novem okolju med neznanci …

Skratka, potrebno je res pretehtati kako in kaj. Za svoja otroka vem, da bi se ju upala prešolati, v starosti do 9 let, starejša pa sta si že spletla močne vezi med sošolci, se obiskovala z njimi itd. Skratka, za njiju bi bilo zelo stresno, če bi zamenjala šolo. Če pa je otrok še dosti socialno nezrel, mu na vsak način prešolanje omogoči, da se vraste v svoje okolje.

Pa šolo pojdita pogledat.

Seveda pa moraš razmisliti, kaj pomeni za družinsko organizacijo, če otroka ne prešolaš. Ali to pomeni, da moraš po službi na drug konec Lj in potem še na tretji konec, da prideš do ceste za Medvode ali je vse spotoma in bo to časovno predstavljalo le 5-10 minut več vožnje. Ali bo šel otrok lahko tudi sam v šolo v primeru, da starša kakšen dan ne bosta na razpolago za prevoz (bolezen, pokvarjen avto, službena pot ipd).

Skratka, veliko tehtanja.

Kar se pa tiče gužve na cesti. Kje je pa zjutraj in popoldan ni? Še jaz, ki stanujem v centru Lj, rabim tudi po 30 minut ali več, da pridem na en ali drug konec Lj.

Veselo selitev in srečno roko pri odločitvah ti želim!

Živim pri Medvodah. Do Ljubljane se med sedmo in osmo uro zjutraj potrebuje eno uro, sicer pa manj, enako je v času popoldanske prometne konice med tretjo in četrto. Zdaj, ko je odprt tunel v Šentvidu je pot bistveno bolj znosna, zoprno je dino kadar je kakšna prometna nezgoda, ko se cesta fino zabaše.
Kar se šole tiče bi se pa strinjala z zgoraj napisanim. Odvisno od otrokove starosti. Vsekakor je več plusov za to, da se prešola, če seveda ni v zadnji triadi – v tem primeru bi ga jaz pustila, da se šola v osnovni šoli, kjer je. Po končani osnovni šoli se bo pa v vsakem primeru vozil v Ljubljano.

Iz Medvod si v Ljubljani,če nisi preveč razvajen…v približno 10 minutah.

Z vlakom,seveda,medtem se pa zabavaš,ko skozi okno gledaš koloooooone vozil,ki se ne premikajo tam nekje od Stanežič naprej. ;))

Jaz sem tudi z medvoškega konca, sicer bolj iz Mednega. To, da je do Lj. ena ura vožnje nikakor ne drži. Je res bolj počasna vožnja, ampak se pride do Šentvida v cca 2o min., potem pa se zabaše tm pri bivšem Slovenijaavtu, od tam naprej pa je tekoča vožnja do Tivolske.
Tako, da bodi kar brez skrbi.

New Report

Close