Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Hči gre v Amsterdam,kakšne so tam cene,hrana...

Default avatar

Natyka31

Morda mi podate kakšne informacije glede cen hrane,ker nevem koliko denarja naj ji damo zraven,saj razen zajterka nimajo druga vključeno v ceno.Hvala.
Default avatar

pozor pozor!

Rajši naj pazi, da ji ne bodo kaj v pijačo vrgli in ledvice pokradli. Prodaja organov tam cveti.
Default avatar

Naya***

No daj daj... Jaz sem bila že večkrat- tako turistično kot službeno, pa nisem imela nikoli kakih slabih izkušenj.
Drugače pa je težko reči, koliko denarja potrebuje- koliko dni pa bo tam? Cene niso nič posebnega, višje sicer kot pri nas.
Default avatar

Naya***

Natyka31 je napisal/a:
Tam bodo 3 dni.Joj,ne me strašit!
Mah ne skrbi, saj bo vse v redu! Recimo tri dni, hrana pa, če bo kupovala kake spominke itd. Jaz bi ji za zihr dala ene 100 evrov.
Default avatar

loper

Če si kaj skrbna mati, jo ne boš pustila v državo drog, prostitucije, kraje organov...Pošlji jo k maši, da si dekle zbistri misli in naj uvidi resnico, da je najlepše doma bit.
Default avatar

Tanjuska11

Kako ste zmešani...daj ji 150-200 evrov in ji zaželi vse lepo...tud doma se ti lahko proda al pa zakadi, ne?
Default avatar

Amsterdam

Madonca pa kaj pretiravate in strašite. Bila v Amsterdamu že večkrat. Naj ima zraven kakšnih 200eur...pa oblačila,ki jih nosi mladina je tam tudi ceneje.
Default avatar

Amsterdam

[quote=""mavrični vitez""]
mene bi skrbelo

tam se drogirajo na veliko[/quote]
A ti pa po Sloveniji nič ne hodiš ven. Pojdi malo po igriščih, po parkih, šolski okolici ....pa ti bo marsikaj jasno. Ker zgleda, da ti sedaj ni.
Default avatar

Morska zvezdica

Natyka31 je napisal/a:
Morda mi podate kakšne informacije glede cen hrane,ker nevem koliko denarja naj ji damo zraven,saj razen zajterka nimajo druga vključeno v ceno.Hvala.
Ne vem sicer koliko je stara, kako gre gor (agencija-vodič?, šola-učitelji?) in mogoče se bo slišalo "strašljivo nezdravo" - ampak tiste tri dni bo pa tudi ob kakšnih sendvičih preživela (pa MacDonalds variante imajo gor najbrž tudi, ne?) - kolikor bo že imela denarja s sabo - naj ga ne ima vsega na enem kupu in ne po denarnicah - raje v majnih bankovcih, kovancih in to v več notranjih žepih oblačil! Pa razne torbice za okrog pasu in podobno sra...e tudi privlači tatiče. Najbolje se obnesejo notranji žepi!!!! Lp
Default avatar

loretta

Pa na pasje dreke naj pazi.

Drugače pa je Amsterdam očarljivo mesto, fajn se bo imela!
Default avatar

Hannahin

Bila v Amsterdamu dvakrat. Ja, veliko ljudi gre gor, da se zakaja, zadene. To menda ve. Če ti do tega ni, imaš v Amsterdamu še zmeraj dost za počet. Meni pač ni bilo.

Koliko bo zapravila - kolikor ji boste dali. Nekaj nanesejo tudi vstopnice, pa verjetno si bo kupila kakšen spominek ...

Če grejo s šolo, veliko več ni treba, če pa individualno in bo tri dni pohajkovala, bi ji dala pa več.
Default avatar

Natyka31

Grejo z agencijo,in sicer srednja šola,po želji kdo želi.Stara pa je 15 let in pol.
Default avatar

purpIe fIag

Jaz bi dala najmanj 200€.
Zaželi ji srečno pot in naj se ima fino, saj sama v kakšno državo prihaja. Ti pa medtem uživaj in privošči še sebi kaj dobrega in sproščujočega.

DVOJINA JE ZAKON!
Default avatar

Hannahin

Upam, da jih bodo imeli pod kontrolo, ker tam je droga resnično dostopna povsod - posiljeno jo ponujajo na ulici (trdo), mehko dobiš v kafičih.

Moram reči, da je 'zanimiva' destinacija za petnajstletnike. Milo rečeno. Sigurno bo procent takih, ki se jim bo utrgalo. Po moje se mal igrajo.
Default avatar

Amsterdam

Natyka31 je napisal/a:
Grejo z agencijo,in sicer srednja šola,po želji kdo želi.Stara pa je 15 let in pol.
SŠ preko agencije.Super. To pomeni, da imajo tudi določene oglede kakšnih znamenitosti. Amsterdam je zelo zanimiv....
Pot in spanje z zajtrkom je torej plačano. Kaj pa je z kakšnimi vstopninami. So že v ceni ali bojo plačevali sproti?
Naša mladina je bila teden dni v tujini. Isto so imeli plačano spanje z zajtrkom in vse vstopnine. V hotelu so morali plačati dodatno kavcijo za sobo, ki so jo dobili vrnjeno(izkušnje iz prejšnjih let-kaj poškodovanega). In rabili so denar za prevoz po mestu.
Takrat so imeli zraven okoli 200uer.Pa ni bilo premalo. Hrano so kupili tudi v trgovini,Macdonalds,Burgerking ipd.
Tri dni v bistvu ni dosti, zato ne rabite pretiravat. Je pa dosti trgovin s spominki, butikov z dobro najstniško robo.

In kot sem že omenila zgoraj se ne rabite sekirat zaradi določenih komentarjev. Naj uživa mladina.
Default avatar

77

200 € za tri dni? Pa kaj ste čisto utrgani? Samo za spominke in nekaj za pojest? Moj študira v Ljubljani in ima 200 € za hrano, pijačo, priboljške .... na mesec.

A ste sami tajkuni, da mulcu daste za par dni s seboj 200 €????? Če ima nočitve in zajtrk plačane, razne oglede tudi, kaj za vraga bo počela s tistimi 200 € v dveh dneh?? Šla v šoping?
Default avatar

purpIe fIag

Ja, jasno, da si bo kupila še kaj za oblečt. In, da se bo počutila bolj sigurno je raje €več kot manj...sicer pa že mama ve koliko lahko da. Mi smo dali samo mnenja. Lej, jaz kamorkoli grem si kupim kaj za oblečt in za otroke tudi. Priznam pa, da več oblačil ali pa predvsem z veseljem izberem za naju s hčerko. Zato si mislim, da bo tudi to dekle ravnalo nekako tako.
Sicer pa vsak ve zase. Stegnemo se kolikor je rjuha dolga. Pa nismo tajkuni.

DVOJINA JE ZAKON!
Default avatar

77

[quote=""purpIe fIag""]
Ja, jasno, da si bo kupila še kaj za oblečt. In, da se bo počutila bolj sigurno je raje €več kot manj...sicer pa že mama ve koliko lahko da. Mi smo dali samo mnenja. Lej, jaz kamorkoli grem si kupim kaj za oblečt in za otroke tudi. Priznam pa, da več oblačil ali pa predvsem z veseljem izberem za naju s hčerko. Zato si mislim, da bo tudi to dekle ravnalo nekako tako.
Sicer pa vsak ve zase. Stegnemo se kolikor je rjuha dolga. Pa nismo tajkuni.

DVOJINA JE ZAKON![/quote]

za obleč, ja šur. Kamorkoli se gre, je treba cunje kupovat, pa če jih rabiš ali pa ne:)))) potrošništvo uber alles. Saj okej, delajte kot hočete, ampak meni se ne zdi normalno nekomu svetovati, naj za par dni izleta v neko mesto da otroku s seboj še keš za cunje. Bolno, če mene vprašaš, res pa je, da je te bolezni danes vedno več.