Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zobki čisto požrti

zobki čisto požrti

Zanima me, kaj bi si vi mislili o starših otroka, ki ima pri 6 letih zobke čisto požrte oziroma nagnite tja do dlesni. Ne verjamem, da je odvisno od kvalitete zob, prej bi rekla, da zobkov ne negujejo tako kot bi bilo prav. Ali ni to ene vrste zanemarjanje otroka?

Da so prašiči.
Ja, to je za moje pojme zanemarjanje!

Takim staršem bi zbila zobe! Samo nemarnost, nič drugega.

Ne, to ni ene vrste zanemarjanje otroka. Res je, da se pogosto pojavi pri tistih, ki pijejo po flaški kakšne sladkane sokove, čaje…pa vseeno mislim, da gre za bolezen zob. Poznam družino, ki ima tri otroke in eden od njih ima takšne zobke, ostali pa lepe, zdrave.

Tuki je res samo eno obsojanje drugih. Groza!

naši prijatelji imajo sina, ki ima takšne zobe. zobe so mu pa “požrle” AD3 kaplice, ki so mu jih dajali po žlički. tako, da ni vedno vsa krivda na strani staršev.


Ampak redni obiski zobozdravnika lahko marsikaj omili. Poznam dva primera, ko sta imela otroka začetke velike gnilobe, z nekimi premazi in rednimi obiski zobozdravnika so veliko pomagali.

Da je otrok bil veliko na antibiotikih?

En moj sorodnik ima otroka, ki je bil kot majhen ves čas na antibiotikih..posledica ..gnili zobki..oz jih sploh ni imel..

Zdaj je že večji in so zobki ok.

Če bi bila zobozdravnica, bi me zanimalo, kaj je do tega pripeljalo – slaba higiena, sladke razvade, slabša dedna zasnova, pretirano uživanje zdravil, nikakršna zobozdravstvena nega…. – in vsekakor bi me zanimalo, če in zakaj otroka niso redneje vozili na preglede in sanacijo.

Če pa bi bila zgolj mamica, bi pomislila – “uf, matr, tole pa izgleda precej grozno, kako ta otrok sploh je?”, potem pa bi na to jasno pozabila.

Take poste preprosto obožujem, ki se začnejo z…kaj vi mislite o starših, ki…..ooooooo ma avtorica gnilobaa, ma super si ti, najboljši starš na svetu verjetno, tako zelo skrbna in obsojajoča do drugih in željna kritik in ja, prišla si na pravi forum. Hitro prijavi socialni.

Se strinjam, ko sem bila majhna, se spomnim dveh vrst zobnih past. Pa starši nas niso naganjali zobe čistitt, kot jih danes že čisto malim. Se ne spomnim, da bi imel kdo požrte zobe. Tako, da, če ne veš, bodi raje tiho, če si firbčen pa vprašaj, če upaš.

Mene bi najbrž dale v zapor, glede na vse napisano.

Hči je imela požrte zobke kljub redni higieni in rednim obiskom zobozdravnika.
Najbrž zaradi flaške – mleko je po flaški pila do drugega leta.
Ko so zobki začeli propadati, zobozdravnik ni mogel pomagati nič.

Danes ima hči lepe, zdrave stalne zobe.

Zanemarjam otroka? Do danes tega nisem vedela. :)))

Se strinjam, ko sem bila majhna, se spomnim dveh vrst zobnih past. Pa starši nas niso naganjali zobe čistitt, kot jih danes že čisto malim. Se ne spomnim, da bi imel kdo požrte zobe. Tako, da, če ne veš, bodi raje tiho, če si firbčen pa vprašaj, če upaš.[/quote]

TOČNO TO! Moja mama je hecna, mi reče, kaj že tako malega siliš za umivanje…pa naj povem, da imam lepe zobe, eno plombo še iz OŠ! Pa sem čez 30 stara, in mama me nikol ni silila k umivanju zob..tako da…:-)

Zakaj pa mame ne vprašaš??

Najprej preveri, preden sodiš.

Meni je pa hecno, kako se v takih primerih zmeraj oglasijo taki, ki so jim gnili zobki padli z neba. Gnili zobki? Jaz nič kriva!

Za vse primeri dobesedno požrtih zob, ki jih poznam, so bili krivi starši. Ali s preveliko količino bonbonov, lizik, sladkih pijaš, neumivanjem …
V enem primeru je mama prostodušno priznala, da so otroci do petega leta pili čokolino na flašo. Gnili zobje? Ah, saj so samo mlečni.

Seveda, če si samo namignil, da je krivo karkoli drugega kot ‘narava’, si bil najslabši. Ah, take pač ima. Kaj čmo. Imamo v družini, ker so imeli vsi take. ????

Dajte, vse ve idealne mame, ki imate doma krasne otroke, brez vsake napake in ste seveda brez napake tudi ve, stopite do otroškega zobozdravnika in malo povprašajte o razlogih za zobno gnilobo. Preden obsojate in udrihate čez druge.
Pa malo pometite pred svojim pragom in pragom vaših brezmadežnih sončkov.

No, to spet ni res. Nekateri otroci imajo nagnite zobke zaradi močnih antibiotikov in nekaterih drugih zdravil. To so prav skoraj do dlesni nagniti požrti zobki in tukaj starši ne morejo prav nič pomagati. Če ima otrok tako zdravstveno stanje, da mora jesti močne antibiotike in se to zgodi, potem starši res niči nič krivi. Mi pa tudi ni jasno kaj naj bi zobozdravnik naredil, vstavil mlečne implantante mogoče? Naredil protezo? To so mlečni zobki in to nič ne vpliva na stalne zobe.

Tudi pri odraslih je to možno in pri nekatrih antiobiotih je prav navedeno, da je to možen stranski učinek.

Bodite vesele, da imate zdrave otroke. Sploh ne veste kaj vse bi vas lahko doletelo. In ni vse krivda staršev.

In še, nimam otrok, da me ne boste obsodile, da sebe zagovarjam ali kaj podobnega.

Če je to letelo na moj post – hči je iz flaške vedno pila samo mleko, nikoli nobene sladkane pijače.
Od kakega koščka čokolade tu in tam ji zobki vsekakor niso zgnili.

Zobozdravnica je povedala, da je LAHKO krivo mleko v flaški, vsakakor pa to naredi škodo le v kombinaciji z geni, saj vsakemu otroku, ki do 2.leta pijejo mleko iz flaške, zobki pač ne zgnijejo.

Sicer pa, mirno se zgražajte. Jaz se tudi včasih, ko gledam vaše brezmadežne otroke, ki sicer res imejo zdrave zobke, nimajo pa česa drugega. Ali pa imajo česa preveč… Mogoče so pa zanemarjeni???

To, da bi AB kvarili zobe se skoraj ne morem strinjati. Oblogo po AB sem vedno čez nekaj dni odstranila, s ščetkanjem. Seveda lahko uniči zobe sladkor v mleku, če se po flaši ne umijejo, sploh če jo spije zjutraj in zvečer. Vem pa, da zdravila proti astmi dobesedno razžrejo zobe.

Kar preveri pri zdravniku, definitivno jih uničijo. Imamo v žlahti enega, ki jih pri petih letih skoraj nima. Diagnoza zdravnika in zobozdravnika je bila – krivi so antibiotiki. Imel je veliko težav, od bronhitisa dalje, veliko časa preživel v bolnici, pa še ti zobki zraven. In sedaj ga bodo ob vstopu v prvi razred še vaši sončki maltretirali zaradi zobkov…. Ker kaj takega pa dandanašnji ni več možno, ane?

Kar preveri pri zdravniku, definitivno jih uničijo. Imamo v žlahti enega, ki jih pri petih letih skoraj nima. Diagnoza zdravnika in zobozdravnika je bila – krivi so antibiotiki. Imel je veliko težav, od bronhitisa dalje, veliko časa preživel v bolnici, pa še ti zobki zraven. In sedaj ga bodo ob vstopu v prvi razred še vaši sončki maltretirali zaradi zobkov…. Ker kaj takega pa dandanašnji ni več možno, ane?[/quote]
Moji sončki ne bodo matretirali takšnih otrok, sigurno ne. Smo jim vzgojili s stopnjo tolerance. Ne trdim, da je nemogoče. Iz izkušenj govorim, da smo obloge z doslednim čiščenjem vedno odstranili. Ab lahko pustijo obarvanost, vendar če tudi gnitje, to naj pove kak strokovnjak, jaz to nisem.

Jaz imam dva otročka in oba sta zrasla gor s stekleničko, dudo, sladkarijami in popolno enako nego zobk. Prvi ni imel niti ene luknjice v mlečnih zobkih drugi pa ima gnile in požrte od kariesa.

No, prvi je imel pač srečo, ampak to ne pomeni, da so drugemu zgnili od zraka.

Smo jedli antibiotike, so se zobje prav grdo obarvali – in tudi sčistili.

In daleč od tega, da sem popolna, so imeli našo tudi karies. Ampak za to ne krivim genov, antibiotikov in ’tistega koščka čokolade’. Dobro vem, za kaj so ga dobili.

Verjamem, da so ekstremni primeri, ko so kriva zdravila ali kakšni drugi zunanji dejavniki,

ampak tako pa spet ni to razširjeno. Je pa priročen izgovor, da ni treba prevzet krivde. Jaz jo prevzemam.

za zobno gnilobo so krivi a) geni, b) slaba prehrana, c) slaba ustna higiena (tole še najmanj)
lahko pa tudi vse troje skupaj

od moje sestrične 5-letni sinček ima tudi do dlesni razžrte zobke, tisto, kar je še ostalo je pa popolnoma črno. kolegica okrog razlaga, da je to od zdravil. ampak otrok že od malega ne je normalne hrane. mleko mu je mama vedno sladkala, zdaj, ko ne pije več mleka, ga baše s čokolado, bonboni in coca colo, fanto. poje npr. dve žlici juhe in reče, da je sit, ampak bi pa zdaj bonbone. in mama mu jih da.

Hčerka moje sestrične je imela mlečne zobe totalno črne – od antibiotikov. Več kot dve leti vsak dan sirup in to je to. Sedaj sirupa ne potrebuje več, stalni zobki pa so popolnoma zdravi.

Tako, da … ne obsojajte po nepotrebnem!!!!

No, prvi je imel pač srečo, ampak to ne pomeni, da so drugemu zgnili od zraka.

Smo jedli antibiotike, so se zobje prav grdo obarvali – in tudi sčistili.

In daleč od tega, da sem popolna, so imeli našo tudi karies. Ampak za to ne krivim genov, antibiotikov in ’tistega koščka čokolade’. Dobro vem, za kaj so ga dobili.

Verjamem, da so ekstremni primeri, ko so kriva zdravila ali kakšni drugi zunanji dejavniki,

ampak tako pa spet ni to razširjeno. Je pa priročen izgovor, da ni treba prevzet krivde. Jaz jo prevzemam.[/quote]

Vau, znanstveniki raziskujejo, od kod in zakaj karies (ni vse v hrani in genih), ti pa že vse veš?!!!

New Report

Close