Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek porod z medenično vstavo (Naravni vs. CR? izkušnje)

porod z medenično vstavo (Naravni vs. CR? izkušnje)

Otroka imam v medenični vstavi, 36. teden. Baje obstaja še nekaj možnosti, da se obrne. Z ginekologom sva se pogovarjala in mi je predstavil možnost naravnega poroda ali carskega reza (pluse in minuse obojega). Če me prej ni bilo strah, me je pa sedaj… To je moj drugi otrok, v prvo je šlo gladko, tudi ta otrok je relativno male rasti z manjšim obsegom glavice.

Kako ste ve rodile vaše z ritko naprej obrnjene pamže?

Prosim za izkušnje.

hvala

Sama nimam te izkušnje, poznam pa eno žensko, ki je prvega otroka rodila z ritko naprej, drugega pa z glavico in pravi, da neke bistvene razlike ni bilo. Moji prijateljici pa se je punčka obrnila (sama, brez zunanjega obrata) v 38. tednu.

Srečno!

Velik otrok, jaz z GD, tako da smo se odločili za planiran CR. Bi šla takoj še 1x.
Zunanji obrat pa ni uspel…

Pa en lep dan želim, Joan
nova
Uredništvo priporoča

Sem se takoj odločila za CR. Po vseh predstavljenih dobrih in slabih straneh sem ugotovila, da je CR za otroka boljša možna rešitev.
Ni mi žal!

Pozdravljena,

prvič sem rodila z ritko naprej. Poskušali so mi ga obrniti, pa ni šlo. Porod je bil zelo dolg, trajal je skoraj 12 ur, doma mi je odtekla voda. Glede na to, da je bilo prvič, je bilo zelo težko. Če bi se mi to zgodilo še enkrat, bi se odločila za CR, takrat pa mi te možnosti niti niso predlagali. Oba z malim sva bila zelo izmučena. K sreči se je vse končalo dobro.

Ker gre pri tebi za drugi porod, bo šlo mogoče lažje. Poznam tudi mamico, ki je v tretje rodila medenično, pa ni bilo nič težje kot pri prvih dveh.

Želim ti čimlažji porod in zdravega otoka.

Mi smo vseeno poskusili roditi po naravni poti, a ni šlo. Po nekaj urah so mi naredili CR.

Najprej se mi zdi zelo grdo od tebe, da svojemu otroku rečeš pamž. Sama sem pred petimi leti rodila sina, ki je bil v medenični vstavi. Obračali so mi ga trikrat a ni šlo. Rodila sem v dveh urah. Sem ponovno noseča in bi se zopet odločila za naravni porod.

Obvezno CR. Pa nisem pristaš CR, čeprav sem ga imela dvakrat. Zaradi nepravilne lege otroka, prvi urgentni.
Sorodnica je rodila naravno otroka, ki je bil v medenični vstavi. Imela je sicer napovedan CR, pa se je dežurni ginekolog odločil za naravni porod. Na koncu sta skoraj oba umrla. Rojevala 20 ur, ko so se odločli za CR je bil otrok že preveč dol. Otrok je imel oceno 2. so ji rekli, da če bo preživel, bo imel hude poškodbe. (imel celo oteklo glavico). Po dvajsetih letih na srečo mulcu ni nič Je pa zato prvih 10 let življenja preživel precej po bolnicah: razne fizioterapije, dve operaciji.
Ne vem. Jst sem tudi v drugo hotela naravni porod, pa me je moja G kar naročila na CR. Je rekla, da je bilo pri prvem zadosti komplikacij (ovit v kratko popkovnico). Znanka pa je isti dan rodila naravno (enako prvi porod s CR) pa so ji med porodom obračali otroka, vsa je bla raztrgana, da ni drugi dan niti hoditi ni mogla.
Razmisli

hvala za odgovore.

bolj se nagibam k CR, zaradi večjega tveganja za otroka pri naravnem porodu. pa vendar nikoli ne veš kako bo z operacijo in okrevanjem… potolažijo me pozitivne izkušnje.

pa@ga – drugače sem štajerka in pri nas v celju ˝pamž˝ ni poslabševalnica.

Pa saj v bistvu te možnosti odločanja o načinu poroda sploh nimaš. To se odloči prisotni porodničar v vsaki konkretni situaciji.

Jaz sem pred 2 leti rodila s CR zaradi medenične vstave, velikega otroka in popolnoma zaprtega materničnega vratu en teden čez rok.

ja, v ljubljani se odločajo porodničarji. vendar je meni osebni ginekolog podal natančna navodila na kakšen način lahko vztrajam in tudi dobim CR. to predvsem zato, ker tudi on sam vidi manj tveganja v CR.

če bi šla rodit v celje, nardedijo avtomatsko CR, isto po vseh ostalih porodnišnicah; razen lj.

Ja verjetno izven Lj res hitreje naredijo CR, pa vseeno, ginekolog, ki ne dela v porodnišnici in ne bo prisoten pri porodu, se ne more odločati o načinu poroda.

Pri meni je bila prva že zelo zgodaj obrnjena lepo z glavico navzdol in pripravljena na porod ampak se mi je med tem, ko mi je odtekla voda obrnila in so šele v porodni sobi ugotovili, da je medenična ustava in ni bilo nobenih problemov, rodila sem dobesedno expresno brez kakršnih koli zapletov. V porodnišnico sem prišla ob 13h brez popadkov, rodila ob 15:19h s svojimi popadki, popadke dobila po klistirju. Sem pa zelo drobna in majhna (158cm, 60kg, ko sem šla rodit)!

LPTadeja!

Če si drugorodka, otrok ni posebno večji od prvega, je normalno raščen in boš prišla v porodnišnico že z odprtim MV in popadki, je čisto možno, da bodo porod, tudi v Celju, vodili vaginalno, kar je v takšni situaciji tudi najbolj varno zate in za otroka. Zato je res najbolje, da odločitev prepustiš porodničarju v porodnišnici.

Mene so ob sprejemu v NM vprašali za kakšen porod sva se odločila z mojim ginekologom…Rekla sem za CR in so me takoj začeli pripravljat za CR.

CR! Če imaš možnost odločitve, potem CR.
Jaz sem imela CR, ker je bil moj pamžek v prečni legi. Pred CR (priprava in to) vse na izi in vse kul, po CR pa tudi nisem imela nobenih posebnih težav. Nekaj dni je res bolela rana, ampak nič dramatičnega. Pamžek se je rodil lep, zdrav, nič zmečkan… Po enem tednu je bilo vse čisto normalno, za spomin je le brazgotina ostala, ki jo pa itak nihče ne vidi, razen mene in moža. Kolegice, ki so naravno rodile, so še cel mesec stokale, postrani sedele in ležale, jaz sem po enem tednu tekala po stopnicah in treh tednih (prec, ko je čišča šla) že seksala.
CR!

Čao, obvezno CR, imela medenično vstavo in brez vprašanj so mi naredili napovedan CR.

veliko sreče, Katja

Pa kaj hočete povedati, da samo pridete v porodnišnico z napotnico za CR, ki jo je napisal ginekolog, ki je po možnosti zadnjič videl operacijsko dvorano od znotraj pred 10 leti in potem kirurg kar skoči in opravi operacijo. Pa nobenega internističnega pregleda pred operacijo?

Saj tudi meni so naredili CR, je pa kirurg imel seveda svoja vprašanja na katera si je odgovoril s pregledom materinske knjižice, kliničnim pregledom in UZ.

Pozdravljena, oba otroka rodila v medenični (no, prvi je bil celo v prečni legi). Nikoli se ne bi kar tako odločila za CR, malo pa je le treba zaupati naravi. Prvič je trajalo 3,5 ure, drugič pa 2 uri, oba sta šla z ritko naprej, drugi je imel celo popkovino dvakrat ovito okoli vratu, oba sta bila težja od 3600 g in normalno velika, zunanji obrat pri prvem ni uspel. Nisem pa paničar po naravi. Otroka in njegov utrip ti itak merijo, če bo šlo kaj narobe, boš še vedno lahko šla na CR. Kar pogumno. Danes sta več kot zdrava in luštna otroka :))

Sama sem prvega otroka pred 33 leti rodila v medenični vstavi. Mi ga niti niso poskusili obrniti, so pa medenično vstavo ugotovili šele dva dni pred porodom, ker niso delali ultrazvokov, moja ginekologinja pa tega tudi ni ugotovila. Carskega reza pa mi tudi niso predlagali. So mi pa takoj prerezali presredek. Ker sem rodila potem še enkrat, kjer je bil porod normalen, moram reči, da mi je bil drugi porod skoraj hujši kot prvi. Prvič sem kljub medenični vstavi rodila po cca 4 urah, ko sem prišla v porodnišnico, drugič pa ravno tako. Je pa prvi otrok tehtal 3550 g, drugi pa 3270g.
Skratka jaz sem imela dobre izkušnje.

Jaz sem drugega otroka rodila v medenični vstavi. Mi ga tudi niso poskušali obračati. Zelo sem si želela naravni porod kot prvič, čeprav me je bilo sprva strah. Potem mi je ginekologinja razložila, da so pri medenični vstavi toliko bolj pozorni in se takoj, ko bi kazalo, da bi šlo kaj narobe odločijo za carski rez. V porodnišnico sem prišla 8 cm odprta, rodila sem v 45 minutah, otrok je tehtal malenkost manj kot 5 kg! Rodila sem v Lj.

ajej,

zdaj pa imam odgovorov za razmišljat. kolikor vidim, nas je takih z medenično kar veliko.

hvala vsem.

anjan, Pušenjak vsak teden vsaj 1x odgovarja na to vprašanje in tam poglej, kaj pravi – vsekakor bo njegov odgovor bistveno bolj kompetenten, kot pa katerikoli tu, še posebej če boš šla rodit v Lj. Kolikor se spomnim, on zagovarja tezo, da imajo v Lj porodnišnici dovolj izkušenj z vodenjem takega poroda in pri normalno velikem otroku ne delajo CR kar vnaprej, ker ni nič bolj varen, kot naravni porod z izkušenim porodničarjem. V porodnišnicah, kjer pa teh izkušenj nimajo, pa delajo takoj CR. Tvoj ginekolog, če ne dela v P, v Lj nima nobenega posebnega vpliva pri izbiri poroda.

moja svakinja je imela otroka obrnjenega na glavo – ginekolog je na napotnico napisal CR ker ima otrok veliko glavico in ga nebo mogla poroditi.
V bolnišnici niso nič vprašali ampak delali CR.

Anjan,

imaš ZS.

Lp

New Report

Close