Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost zaostajanje menstruacije

zaostajanje menstruacije

lep pozdrav.. vem da ste o tem že veliko pisali… ampak nevem na koga naj se obrnem in me je zelo strah.. S fantom sva imela spolni odnos s kondomom in je kondom počil.. venda rpotem nisva šla do konca. Ali je možno, da sem zanosila četudi jepenis prej vzel ven kot mu je prišlo? Zdaj mi menstruacija zaostaja že 5 dni. Naredila sem test nosečnosti in je bil negativen..je možno, da sem kljub temu noseča? Prijateljica mi je rekla, da se ji je enkrat zgodila podobna stvar.. in ji je menstruacija zamudila 2 tedna .. je to res, da če se sekiraš da jo lahko zaradi tega dobiš kasneje? jaz sem zaradi tega zelo v skrbeh.. :S upam da mi boste pomagali z svojimi izkušnjami.. :/ upam da bom menstruacijo čimprej dobila .. hvala že vnaprej za odgovore.

Ne skrbi! Zaradi stresa in skrbi ti lahko menstruacija pozroči precej nevšečnosti. Sicer na ta način kot ga opisuješ je zanositev možna, saj se spermiji nahajajo tudi v predsemenski tekočini, ki je bila takrat tudi v kondomu. Vendar če ti je test pokazal negativno, verjetno ne laže, lahko pa preveriš še enkrat. Pomiri se in počakaj. Sicer ti pa svetujem, da neslednjič, če se ti to zgodi, vzameš jutranjo tabletko (dobiš jo pri ginekologu na recept, vzameš pa jo lahko 72ur po spolnem odnosu, najbolje je, če je to čimprej). Tako ti ne bo treba skrbeti!

heii.. hvala za odgovor.. danes sem še enkrat naredila test in je bil spet negativen.. tako da upam da je res stres kriv vsega.. lp

nova
Uredništvo priporoča

Pri stresu je zelo normalno da ti zaostaja.Tud men je že za 10 dni.Tko da se prvo kot prvo pomiri in boš vidla da bo vse okej.Pa srečno.

danes je že 11 dan i še menstruacije vedno nimam.. včeraj zvečer sem imela močne krče in tudi danes jih imam rahle.. tako da upam da jo bom v kratkem dobila.. klicala sem ginekologinjo in mi je rekla naj še do petka počakam če pa je do petka ne dobm pa naj jo pokličem da me naroči da pridem na pregled.. ampak upam da bo ta teden prišla.. držite pesti :S

vesela novica.. končno sem jo dobila..Po 12 dnevih zamude.. tak da tiste ki vam zamuja po 2,3 dni, če nimate razloga za skrb.. brez skrbi. samo pomirite se in vse bo v redu..

lp

Lep pozdrav.
Jaz imam tudi takšno težavo kot si jo ti Obupana opisala…in zdaj mi menstruacija zaostaja za 5 dni. Opravila sem test nosečnosti dva dni nazaj in je bil negativen. tako da upam da čimprej dobim menstruacijo. držite pesti!

Hej! Vračam se z dobro novico… danes sem dobila menstruacijo!! Tako da potrjujem, da punce brez skrbi! 😀 😀

lp

ali obstajajo kakšne tabletke, ki preprečijo nosečnost tudi ko je že več kot 72 ur?
hvala za odgovore

hej … am s fantom sem imela prvi spolni odnos bila sva zascitena… am zdaj pa mi menstruacija zaostaja ze 5 dni ali je to normalno po prvem spolnem odnosu?? zelo me skrbi kaj je narobe… hvala za odgovor.

M ne bo vedno točna.če je test negativen se nimaš kaj bat

Lep pozdrav stara sem 14 let in me zanima ce je normalno da se nisem dobila menstruacije in zakaj je še nisem dobila..
P se eno vprasanje zgodilo se mi je ze enih par dnevov da nisem jedla a vpliva na menstruacijo da je se nisem dobila…
Prosim za takojsni odgvoror..
Zahvaljujem se ze vam naprej.
Lep pozdrav..

zdravo.
jaz bi morala imeti menstruacijo 28.11.2010,a danes smo že 7.12.2010.
test za nosečnost sem opravila včeraj 6.12.2010.pokazal mi je da nisem.
kaj je lahko to.

Si mogoče pod stresom? Namreč le-ta lahko zelo vpliva na ciklus. Imaš drugače redne M? No, če ti je test pokazal minus, potem veš, da noseča nisi. Če M še nekaj časa nebo, naredi še en test, drugače pa se sprosti in čakaj. Tudi če pokličeš G, ukrepajo šele po dveh ali treh mesecih izostanka.

ubistvu je menstruacija pri vsakem drugače… mogoče je nisi dobila ker enostavno nisi še pripravljena… prijateljica jo je dobila pri 18 (prvič)… zakaj pa nisi jedla??? lahko vpliva na zdravje in posredno na menstruacijo, ne delaj tega… ampak vseeno se posvetuj z ginekologom. meni so vedno govorili, da hrana ne vpliva na M vse dokler ni prijateljica prišla do mene in mi povedala da ji zamuja že 2 meseca in zagotovo ni noseča. odšli smo do ginekologa in povedal ji je, da pretirano hujšanje (imela je strogo dieto, ki si jo je sama oblikovala) vpliva na telo in to tudi na M. tako da jej po malem ampak z obroki zauži veliko vitaminov. čim več. ne pa da ne ješ ceu dan, in še to več dni zapored…. otročje. drugače pa ta prijateljica, ki sem jo omenjala je pretiravala s hujšanjem in zbolela. na srečo je bilo še zgodaj in ji je uspelo premagati bolezen ampak mnogim ne uspe…

Dober dan,

pišem vam zato, ker tudi meni zaostaja menstruacija, sicer za 1 dan, vendar me pa skrbi.
Stara sem 21 let, in jemlem že 2 leti kt-logest. Od kar sem jih začela jemati se mi je menstruacija nekako ustalila in sem vedno vedela kdaj jo bom dobila. Spolno sem aktivna, vendar uporabljam obe zaščiti (kt in kondom). Zadnjo tabletko sem vzela tako, kot je bilo datumsko opredeljeno, tako, da nisem noben dan pozabila vzeti.
Včeraj bi morala dobiti menstruacijo, pa je še nisem. Skrbi me pa zato, ker mi nikoli, od kar jemljem tablete, ni zamujala. Ne vem, mogoče je kriv stres zaradi študija? Jem tudi normalno, ubisu sedaj, ko so prazniki, celo malo preveč. Zbolela tudi še nisem, niti nisem prehlajena. Sicer sem pomislila tudi na ščitnico, ker je v družini veliko sorodnic zbolel za njo, vendar pa je moj utrip normale.

1 dan ni nič. Tudi če jemlješ KT, ne pomeni, da mora M priti vedno na isti dan.
Praviš, da si pod stresom…po vsej verjetnosti to vpliva na izostanek.
Uporabljaš tudi kondom, torej noseča nisi (no ja, nič ni 100%).
Ne delaj panike, ker en dan res ne pomeni nič. Ko se boš pomirila, bo M prišla…

zdravo mene pa zanima nekaj glede zaostajanja menstruacije, in sicer zaostaja mi že 15dni. Pri spolnem odnosu sva s parnerjem bila dobro zaščitena saj sva uporabila kondom, ki je izgledal brez kakršnekoli napake(luknjica,..). Sedaj nevem kaj nej naredim:( A mi loh da kdo kkšn nasvet?

Koloko časa že imaš menstruacijo… Mogoče se ti ni še uravnala… Na to lahko vpliva tudi stres, prehrana, fizični napor… Lahko pa vprašaš ginekologa, da ti pomaga. Pokliči v ambulanto…

maja K. kupi test nosečnosti v lekarni. Če je negativen, počakaj še malo, če je +, pa itak veš kaj naprej.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close