Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj otroku jurčke v juhi?

Kdaj otroku jurčke v juhi?

Star je 15 mesecev. Ali mu lahko dam juho iz jurčkov? Pa en mislim iz vrečke ampak sušene jurčke v juhi ki jo sama skuham krompir, paradižnik, čebula, česev, lovor, peteršilj)?

Za otroke te starosti jurčki niso priporočljivi, so pa lisičke, po jurčkih se otrokom upočasni želja po pravilni izgovorjavi črke R, kar pomeni, da boš zaradi jurčkov morala obiskovati logopeda. Torej predlagam lisičke.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

ma svašta..:((

Za predšolske otroke gobe niso priporočljive.

svašta je predvsem to, da neka mama sprašuje za 15 mesečnika, če lahko je gobe….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

sicer so glede na današnje kompliciranje staršev zabavni odgovori :), ampak ravno pri gobah bi pa jaz počakala še kako leto, dve – tako menijo predvsem moje starejše ženske prednice, da ne bo skakanja v luft, kako današnje mame kompliciramo. meni se pa tudi zdi, da so gobe težke za prebavo in ker ravno ne umiramo od lakote danes, ne vidim razloga, zakaj ne bi mogli s tem počakat.

Gobe sodijo med težko prebavljivo in nehranljivo živilo.

Jaz sem svojim otrokom ponudila gobe šele po četrtem letu. 15 mesecev se mi zdi prezgodaj, moj primer pa pozen …

Mislim pa da otrok ne bo nič prikrajšan, če mu gob še ne daš, saj praktično nimajo hranilne vrednosti. Kolikor sem brala so bile povsod gobe odsvetovane … še za odrasle opozarjajo, da se ne sme pretiravat.

Morda bi mu ponudila krompir in korenček, ki se je kuhal v gobji juhi, samih gob pa ne …

No, evo, celo več kot leto, dve je treba počakat. Ja, jaz bom počakala. Je pa tudi pri gobah verjetno tako kot z drugimi stvarmi, eni imajo težave, drugi ne.

BMW, ti pa očitno še nisi starš, sicer bi vedel, da je za to dejavnost treba marsikaj vedet. Človek, če ne ve, pa vpraša.

Seveda sem starš in zato mi je jasno, da gobe niso za otroke…pa saj to je pa tako splošno znana zadeva kot ta, da je Miro Senica ljubitelj istega spola….
Zakaj pa noben ne sprašuje, če se lahko ob želodčnih težavah dojenčka poslužimo domače slivovke?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Danes marsikako “splošno znano zadevo” ponovno prevprašujemo 🙂 Pač potem marsikdaj vidimo, da so imeli stari prav 🙂 Marsikdaj pa ugotovimo, da ne. Ne se jezit 🙂

Ja, jaz sem svojim otrokom dala gobe oz. juho z gobicam. Nisem dala lih velike kose gob, ampak pač bolj juho.
Sem se pa držala, da so jih jedli za kosilo, ne pa za večerjo – prebava.

Brez težav!

No pa še nekaj več vem. Tega res nisem vedela. Z možem sva namreč ljubitelja gob, imamo jih obvezno 1x tedensko (v juhi, dušene, v rižoti, s testeninami, v musaki..), pa sem vprašala da mi ne bi bilo potrebno posebej kosila za otroka pripravljat. Ampak ga pa bom, ni problema!

Kaj pa morska hrana?

pa zavira razvoj fine motorike…
BMW tolk, si me nasmejal(a) danes, da že dolgo nobeden…

Uživanje morskih sadežev po priporočilih ZPS-ja ni priporočljivo za nosečnice, ženske, ki nameravajo zanositi, doječe matere in otroke do treh let.

Vir:

ma svašta..:(([/quote]

hudobagrdoba, poišči današnjo Primoževo temo, pa si jo preberi. Potem si jo preberi še enkrat in še enkrat. Potem ti bo mogoče jasno, da nekateri na življenje gledajo z malo svetlejše plati, pa da se radi pohecajo. Še posebej BMW540 je znan po hecanju, ti pa tudi nisi nova na forumu, da tega ne bi vedela. Torej še enkrat predlagam, da si prebereš Primoževo temo. In se kdaj pa kdaj tudi sama pohecaš ali pa v svoji temi dovoliš drugim, da se znajo in hočejo hecat. Konec koncev mamica ni spraševala, kako naj reagira ob smrti sorodnika …

Jaz se takim, kot je BMW540 samo zahvaljujem, da skrbijo za dodatne doze smeha 🙂

ma svašta..:(([/quote]

hudobagrdoba, poišči današnjo Primoževo temo, pa si jo preberi. Potem si jo preberi še enkrat in še enkrat. Potem ti bo mogoče jasno, da nekateri na življenje gledajo z malo svetlejše plati, pa da se radi pohecajo. Še posebej BMW540 je znan po hecanju, ti pa tudi nisi nova na forumu, da tega ne bi vedela. Torej še enkrat predlagam, da si prebereš Primoževo temo. In se kdaj pa kdaj tudi sama pohecaš ali pa v svoji temi dovoliš drugim, da se znajo in hočejo hecat. Konec koncev mamica ni spraševala, kako naj reagira ob smrti sorodnika …

Jaz se takim, kot je BMW540 samo zahvaljujem, da skrbijo za dodatne doze smeha :-)[/quote]

Meni je pa bila izjava BMW540 bolj cinizem kot to, da skrbi za dobro voljo….

New Report

Close