Najdi forum

Pozdravljeni,
že en mesec se mi ponoči pojavlja nekakšno trzanje mišič. Mišica mi trzne samo enkrat, vendar me to zbudi. To se mi dogaja na različnih koncih: na roki, na nogi, v trebuhu, v prsih… Opazila pa sem, da se mi to dogaja v času ne trdnega spanja tj tik preden zaspim oziroma zjutraj, ko se rahlo že prebujam.
Vse to nekako povezujem z nervozo oziroma tesnobo, ki me muči že nekaj mesecev. Že nekaj časa pa hodim na neko terapijo, ki mi zelo pomaga, saj so se mi občutki tesnobe čez dan zelo zmanjšali – znervira pa me to trzanje ponoči.
Ne vem ali pravilno povezujem to z nervozo ali je morda kaj drugega narobe z mano. Ali mi morda primankujejo kakšni vitamini? Vprašanje sem vam postavila z velikim strahom, saj imam strah, ki me ves čas spremlja največ pred boleznimi.
lepo pozdravljeni
jagoda

Spoštovana Jagoda,
trzanje mišic pred spanjem je fiziološki, torej normalen pojav, ki spremlja ukinitev budnosti zavesti, medtem ko telo še ni zaspalo.Pojavlja se res pogosteje, kadar ležemo nesproščeni, zato vam priporočam, da pred pred spanjem opravite vsaj tiste vaje avtogenega treninga, ki zadevajo okončine.

New Report

Close