Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika težave z lečami

težave z lečami

Pozdravljeni,

že kakšno leto nazaj sem bila na pregledu za očala in nato sem se odločila še za leče. Pri očalih imam -1,5 na obeh očesih, pri lečah pa imam na desnem očesu -1, 75. Drugih podatkov oz problemov na očesu nimam, me pa leče motijo že od samega začetka.

Mislila sem, da se jih moram le navaditi, a jih sedaj nosim zelo redko, ker z njimi vidim slabše kot z očali. Uporabljam Acuvue Oasys. Na predgledu sem dobila Acuvue Advanced, ampak jih potem na uvajanju nisem uspela spraviti v oko in so mi pri optiku ponudili Oasys. Rečeno mi je bilo, da se te leče bolj prilagajajo očesu, glede na izbočenost oz upogib očesa-ne znam se pravilno izraziti. Pa tudi za oko naj bi bile boljše, ker prepuščajo več zraka. Nosim Oasys BC 8.4 in premem 14.

Z lečami vidim slabše, slika ni tako čista kot z očali. Kmalu se mi zdi, da postane moje oko bolj suho in me začne nekoliko “rezati” v očesu-začne me boleti tudi glava. Zanima me kaj je narobe, ali sem sploh kandidat za leče, ali potrebujem kapljice za vlaženje, ali druge leče…

Navadno nosim očala, mi pa pri določenih aktivnostih leče pridejo zelo prav, zato bi jih rada uporabljala.

Hvala za odgovor!

Torej, to sta dva problema, ne eden, ki jih ne smemo mešati.

Če vas začnejo “rezati” pomeni, da vam najbrž material ne ustreza. Preiskusite drugi material (lahko tudi kapljice)!

Glede ostrine pa je stvar pregleda in vam brez mojega pregleda po internetu težko svetujem.

Lp.

New Report

Close