Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zlomljeno rebro?

zlomljeno rebro?

zdravo

od padca iz lestve pred dvema dnevoma čutim bolečino na desni strani prs, ki je toliko bolj izrazita pri kašlanju ali čihanju, pa tudi drugače čutim bolečino ko se pregibam ali bolj intenzivno gibljem.
na koži ni kakih vidnih sprememb, modric ali oteklin, je možno da sem zlomil ali počil rebro, ali pa me boli od udarca?
če je kak strokovnjak tukaj, bi lepo prosil za mnenje, lp 🙂

Tako je.
Rebra si polomil.
Nikar ne hodi k zdravniku, saj smo ti že mi postavili diagnozo. Itak so naše oči rentgen.
In itak je vseeno, če si boš z zlomljenim rebrom poškodoval mehka tkiva v prsnem košu. Saj to ni nič posebnega!

Sedaj pa veselo na delo.

Ne pozabi!

NIKAR K ZDRAVNIKU!!!!
PREDVSEM PO PADCU Z LESTVE JE TO ČISTO ODSVETOVANO!

hvala za lep odgovor, zelo ste prijazni, klanjam se vam in poljubljam sveto zemljo ki nosi vaše svete noge po tem svetu

Jaz sicer nisem padla z lestve, sem pa enkrat pri teku padla in to precej grdo (no v bistvu je zgledalo prav umetniško – vsaj tako so rekli) in sem priletela direkt na rebra in trebuh.

Rebra so me bolela še cel teden, ampak to ful. Nisem mogla ne kašljat, ne se smejat, da o kakem kihanju sploh ne govorimo. Zlomljenega ni bilo (na srečo) nič. Tako da lahko da je samo močno udarjeno, lahko pa je tudi, da je kaj zlomljenega. Na tvojem mestu bi se jaz vsekakor šla pokazat k zdravniku.

v vsakem primeru pejt na rentgen, zlomljeno pa zihr ni, tisto bi te tako bolelo, da ne bi spal. Jutri pa k zdravniku ne? 🙂

no saj jutri grem tako ali tako h zdravniku, pa bo uprašanje rešeno 🙂
koliko cajta se pa tole celi, če gre recimo za počeno rebro?

res ni nobene potrebe, da letiš k zdravniku. Rebra so udarjena ali počena, posebnega zdravljenja ni, razen tbl. proti bolečina. Vzemi kaj močnejšega, če imaš, drugača pa vsaj 2 lekadola hkrati.

pokliči zdravnico, kdaj prideš, verjetno te bo dala na slikanje in napisala kaj proti bolečinam.

poškodba začne zares boleti šele 7- 10 dni po poškodbi. bolečina traja 6 tednov ali še več.

No, jaz sem imela zlomljeno (ali počeno) rebro. Na rentgen nisem šla, ker mi je bilo jasno, da mi bo samo potrdilo diagnozo, pa itak ti nič ne morejo pomagat. Zaprav me je začelo boleti kakšen 4. dan in sicer tako, da sem nekaj tednov spala samo na enem boku in nikakor drugače, smejat, kihat in kašljat pa sploh nisem mogla. Hvalabogu, da me takrat ni ujel noben prehlad!! No, šele po kakšnem mesecu je bolečina izzvenela.
Kaj naj rečem – uspešno okrevanje tudi tebi, pa ne prehladi se!

Počeno ali zlomljeno rebro ful boli, jemlje dih… enostavno veš, da je to to.

Po opisanem sodeč nimaš počenega rebra, ampak le udarec.

najlepsa hvala za odgovore, upam da se celjenje ne bo prevec zavleklo, ker nism ravno hud pristas mirovanja …
lp

Pozdrav,

Tudi jaz sem trenutno na okrevanju zaradi zlomljenih reber. Počivam, se izogibam prehlada in čimveč predihavam pljuča. Zanima me če poleg mirovanja in opisanega še kaj lahko storim,da čim hitreje okrevam?
Rada bi šla čim prej med ljudi, oz. v službo. Kako je kasneje z možnostjo (privat), obiska zdravilišča in plavanja, ali le to koristi, topla voda ustreza?

Hvala že vnaprej za kakršnokli informacijo,

lp AM

Pozdravljeni,

Sam sem si zlomil rebro pri breakdancu. In to ko sem delal windmill. To pomeni da sem celo težo telesa dal na eno roko ki je bila oprta ob telesu s komolcem.
Res pa je da bi moral dati roko točno na predpono sem pa jo dal nekoliko na stran in rezultat zlomljeno 11 rebro.

Zdaj približno 3 tedne nazaj.

Zanima me kdaj bo to rebro poceljeno da lahko nazaj treniram breakedance?
Namreč trik windmill zahteva da ponovim ta gib.

Ali bo to rebro sploh še kdaj tako trdno kot je bilo?

Hvala v naprej za odgovore 🙂
Lep pozdrav

New Report

Close