Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Kdo vlada naši družbi, ženske ali moški?

Default avatar

amortius

Vabljeni k debati, naslov je namerno provokativen!

Ne vem, kaj naj si mislim. Feministke pravijo, da je naša družba moška, ženske pa zatirane. Spet drugi pravijo drugače, češ, ženska ima preveč moči, lahko izsiljuje z otrokom, moškemu po ločitvi odteguje stike..

Dajmo na tehnico:

Moška moč: večina na najpomembnejših položajih je moških, pogost patriarhat v družini, fizično močnejši spol, zdi se, da moški obvladujejo več kapitala

Moške pomanjljivosti :manj izobražen spol, veliko pijancev, luzerjev,falirancev, psihično šibkejši spol

Ženska moč:bolj izobražene, postopoma prevlada na področju sodstva in zdravstva, novinarstva,samska ženska je praviloma močna (tudi finančno) in neodvisna, Centri za socialno delo in sodišča v sporih glede otrok vlečejo na stran žensk (z žensko mora biti nekaj hudo narobe, če otroka dodelijo moškemu), ženska intuicija

Ženske pomanjkljivosti: fizično šibke, kot take pogosto viktimizirane predvsem v družini

-----------

Če dam takole na tehnico, se mi zdi, da moški načeloma še vladajo, ampak na silo, vedno več je diplomant, vedno več je izobraženih žensk, po moje je samo vprašanje časa, kdaj bodo ženske prevzele še gospodarstvo...
Default avatar

nfwpo3erui

vladajo ji kreteni obeh spolov.
Default avatar

tadej

Za matriarhat je dovolj sodstvo. Gospodarstvo je čist odveč. Zakaj bi delale?
Default avatar

Bibita_Melita

amortius je napisal/a:

Če dam takole na tehnico, se mi zdi, da moški načeloma še vladajo, ampak na silo, vedno več je diplomant, vedno več je izobraženih žensk, po moje je samo vprašanje časa, kdaj bodo ženske prevzele še gospodarstvo...
Narobe se ti zdi. Moški so načeloma vedno samo "mislili", da vladajo, v resnici pa s(m)o vedno vladale ženske. Tudi zgodovinska dejstva pričajo o tem.

Nič več ni vprašanje časa. Ženske s(m)o prevzele tudi gospodarstvo, vsaj tisto, ki je uspešno. Za propadlo, pa se itak ve, da so z njim upravljali moški.

To lahko najbolj ponazorim z naslednjim pregorovom. Za vsakim uspešnim moškim stoji uspešna ženska. Torej brez ženske tudi moški ne bi bil uspešen :)))

Tako da amortius ne rabiš nobene tehtnice. Ženske to stehtamo kar na pamet :)))
Default avatar

nfwpo3erui

jaz moškim zamerim sam te divje hormone in željo po vsem sranju, ki obstaja.

vsa policija, vojska, zapori zarad tega, ker ne morejo te kurčeve hormone krotit in se morajo skoz neki dokazovat. tepejo, posiljujejo ženske in otroke, ni da ni.

in ne mi zdej rečt, da tega ne dela noben - glede na statistike o pretepenih in posiljenih to dela vsak .... keri že???
vojne, kriminal...... kok njih?

dejansko stanje pa je ene max 10% normalnih, ostalo pa moški, ki majo sam še na potnem listu napisano moški kot spol
Default avatar

flashgordon

aleksandra je napisal/a:

vsa policija, vojska, zapori zarad tega, ker ne morejo te kurčeve hormone krotit in se morajo skoz neki dokazovat. tepejo, posiljujejo ženske in otroke, ni da ni.

in ne mi zdej rečt, da tega ne dela noben - glede na statistike o pretepenih in posiljenih to dela vsak .... keri že???

dejansko stanje pa je ene max 10% normalnih, ostalo pa moški, ki majo sam še na potnem listu napisano moški kot spol
eh vojne, vojne niso nič kaj drugega kot moški odgovor na žensko menstruacijo...drugače pa, ja moški smo verjetno res taki, ampak ženske ste pa bolj subtilne, kot rja, najedate)))
Default avatar

nfwpo3erui

če bi loh s silo verjetno ne bi najedale, ampak sam usekale haha
Default avatar

tadej

Ampak zgleda da je nekdo aleksandri na živec stopil. :)
Default avatar

živaiza

amortius je napisal/a:
... po moje je samo vprašanje časa, kdaj bodo ženske prevzele še gospodarstvo...
bežimo, tecimo ženske gredo :)))). malo več zrelosti ne bi škodilo. samo kje jo dobit, ko pa ne raste na vsakem grmu... družbo je treba uravnotežit, ne pa kar naprej imet neke apetite po vladanju. če smo družba odsotnih očetov in kastrirajočih mam, je čas pred nami odprt ustvarjalnemu sodelovanju moških in žensk. še prej pa se mora vsak zase najt, prit v stik s sabo in živet iz sebe.
Default avatar

Paco Moralles

aleksandra je napisal/a:

Sprosti še ti hormone! Postani "moški" kot jih vidiš ti!
Le zakaj smo se ti takooooooooooo zamerili????
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

nfwpo3erui

meni se moški niso zamerili, imam veliko prijateljev moškega spola, ampak ne pašejo med tiste, ki sem jih omenila. - ne posploševat prosim.

in tadej - ne sodi vse po sebi. če so se tebi ženske zamerile zaradi ene, se meni na srečo v obratnem smislu ni zgodilo enako.

kar sem napisala so dejstva in cenim flasha, ki to prizna, kar pa še ne pomeni, da sodi med omenjene. enim je pa proti dlaki vse, kar se tiče njihovega spola.
Default avatar

cutty

živaiza je napisal/a:
amortius je napisal/a:
... po moje je samo vprašanje časa, kdaj bodo ženske prevzele še gospodarstvo...
bežimo, tecimo ženske gredo :)))). malo več zrelosti ne bi škodilo. samo kje jo dobit, ko pa ne raste na vsakem grmu... družbo je treba uravnotežit, ne pa kar naprej imet neke apetite po vladanju. če smo družba odsotnih očetov in kastrirajočih mam, je čas pred nami odprt ustvarjalnemu sodelovanju moških in žensk. še prej pa se mora vsak zase najt, prit v stik s sabo in živet iz sebe.

BRAVO!
Default avatar

tadej

živaiza je napisal/a:
vladanju. če smo družba odsotnih očetov in kastrirajočih mam, je čas pred nami odprt ustvarjalnemu sodelovanju moških in žensk. še prej pa
Če smo taka družba, potem čas pred nami ni odprt za nič, kaj šele ustvarjalnemu sodelovanju.
Default avatar

amortius

živaiza je napisal/a:
amortius je napisal/a:
Ta komentar mi je pa všeč.
Default avatar

flashgordon

drugače pa, ne vem kdo vlada naši družbi, vem pa, da je najbolj logično to, da vsekakor ne sme vladati tisti, ki ima največjo željo po vladanju...je pa tud res, da ima vsak moški možnost, da si sam izbere pod kakšno vrsto vladavine bo živel; lahk je črnolasa, blond, rjavolaska ali pa rdečelaska))
Default avatar

tadej

Kolk se nekatere ženske navdušujejo nad kastracijo.
Default avatar

flashgordon

tadej je napisal/a:
Kolk se nekatere ženske navdušujejo nad kastracijo.
res je, ko bi vsaj tolk navdušenja pokazale nad penetracijo)))
Default avatar

nfwpo3erui

večino moških se da itak verbalno kastrirat oz se sami pred računalniki tko da ni potrebe po klasičnih posegih hahaaaaa

flash - dobrim delavcem dela nikol ne manjka........
Default avatar

flashgordon

tadej, kastracija ni nujno slaba)) človek mora vedno bit dovzeten za vse možnosti))