Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek št. ljudi v stanovanju

št. ljudi v stanovanju

Če živiš v bloku, moraš upravniku povedat, koliko ljudi živi v stanovanju. OK, ampak, kaj pa če ne poveš, koliko ljudi je v stanovanju, ali dobiš kakšno kazen.
Če npr živi par z dvema otrokoma, upravniku pa reče, da sta samo dve osebi v stanovanju. Ali jih lahko doleti kakšna kazen?

Za kazen ne vem…
Ampak pri nas so to listo obesili na oglasno desko… ne vem, kako bi se pocutila, ce bi tam pisalo 2osebi, vecina sosedov pa ve, da smo 4je…
Pa saj se tako vecina stroskov deli na kvadraturo stanovanja in na procen deleza…na osebe gre odvoz smeti, skupna elektrika, vodarina…
Le kaj imas potem od tega, da poskusas prikrivat…

Kaj imaš od tega???……………….precej manjše stroške, tudi 25-35 EUR / mesec x 12. pa imaš 350 EUR na leto.

quote=ahhjja]
Za kazen ne vem…
Ampak pri nas so to listo obesili na oglasno desko… ne vem, kako bi se pocutila, ce bi tam pisalo 2osebi, vecina sosedov pa ve, da smo 4je…
Pa saj se tako vecina stroskov deli na kvadraturo stanovanja in na procen deleza…na osebe gre odvoz smeti, skupna elektrika, vodarina…
Le kaj imas potem od tega, da poskusas prikrivat…[/quote]

zaradi takih, kot si ti, jaz drugim plačujem stroške. še malo, pa bom prijavila sosede, ki dojenčka nimata prijavljenega, obračun smeti gre po številu prijavljenih, kar pomeni, da lepo plačujem odvoz vseh plenic, ki jih vržeta v koš.

še malo, pa mi bo počil dekl, ker je v vsakem stanovanju prijavljen samo eden, pa bom naredila prijavo kot pravilnik tudi predvideva.

Prijavi, ampak da boš imela potem majnše stroške, na to pravljico pozabi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Za “prisparanih” kao 300 na leto na nacin, da okoriscam druge… hvala lepa…
Le zakaj je slovencem tako vcepljeno, da je vsepovsod potrebno malce poguljufati…


me ne zanima, gre se za princip, ker mi ni jasno, kje imajo ti ljudje moralo, da me gledajo v oči, vedoč, da me goljufajo.

Pri nas je bilo povedano, da ko bo list na oglasni deski se naj pa med sabo pokoljemo in prijavljamo. zanimivo da so vsi prijavili vse. Pa vem od prej da niso imeli otrok prijavljenih.

Sama imam prijavljene vse tri osebe od prvega dne ko smo vstopili v stanovanje, pa smo imeli tudi dojenčka. Spodnja soseda pa malega ni prijavila do sedaj ko je mali star 2 leti.

Čakali smo za nekaj stanovalcev ali bodo sve prijavili ali ne, tudi pse, pa zlomka so se vsi prijavili, Lepo. Če se ne bi bi jih sama prijavila na upravljalca. Takrat upravljalec še enkrat pozove prijavljene da napišejo pravilno stanje ker je bilo ugotovljeno s strani sostanovalcev da številka en drži.

Za nobenega več ne bom plačevala. sama se pa tudi držim reda.

Tako kot včeraj ko so po bloku hodili otroci za pusta hrusta, danes zjutraj pa na hodniku na tleh najdem cel krof in bonbone, ki so jih kar pustili – če ne daš denarja pa ostalo vržejo na tla ali pa v koš. Skratka red je red.

Ja pa ja de! Če ima blok 50 stanovanj, v 35. stanovanjih pa živi samo 1 neprijavljena oseba, in na vsako osebo se računa cca 3 kubike vode porabe mesečno, si kar izračunaj. Kje so potem še ostali stroški! Vem za primere v LJ, ko se gradbinci hodijo v blok k žlahti tuširat, nosijo prat… ni da ni.

R

A so v vseh blokih izobešeni seznami s prijavljenimi stanovalci?
Pri nas ga namreč še ni 🙁

P R A V I L N I K o upravljanju večstanovanjskih stavb
29. člen
(sporočanje števila uporabnikov)
(1) Lastnik posamezne enote ali najemnik, če gre za najemno posamezno enoto, mora upravniku sporočiti podatke o številu uporabnikov.
(2) Če lastniki ali najemniki upravniku ne sporočijo števila uporabnikov posamezne enote pravočasno ali mu števila sploh ne sporočijo, upravnik upošteva, kot da to posamezno enoto uporablja dvakrat toliko oseb, kot se šteje za primerno skladno s 14. členom Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem (Uradni list RS, št. 14/04, 34/04 in 62/06), pri čemer se upošteva površina stanovanja brez plačila lastne udeležbe in varščine.

Glede na to, da na obrazcu za prijavo oseb s podpisom potrjuješ verodostojnost podatkov, bi se lažnivo prijavo števila oseb smatralo kot goljufija . Preberi si kazenski zakonik.

Pri nas pa prijavi kar sam predstavnik bloka. Tako smo se dogovorili.

In ja se pozna pri nekaterih stroških. Pri nas konkretno pri porabi vode, ker še nimamo vsak svojih števcev za toplo in hladno vodo. Cel bolk porabi toliko in toliko kubikov vode, ki se potem delijo na osebe. Pa potem pri odvajanju odplak, pri odvozu smeti… pač pri komunalnih stroških. Če ima kdo neprijavljene osebe v stanovanju plačujejo ostali njihovo porabo. Ena oseba je pa recimo samo pri komunalnih stroških tam cca 25€. Zdaj, če je to majhen blok, z majhnih številom stanovalcem, tako kot pri nas, se kar pozna, če ena družina ali dve zatajita vsaka dve osebi.

Pri nas smo pa kot kaže vsi vse pravilno prijavili:) Še tisti edini kužek, ki stanuje v našem vhodu, se je znašel na seznamu. No, edino spodnji sosedje so pravkar prinesli iz porodnišnice novega člana, ki ga še ni na listu. A čez kak mesec bo zagotovo tudi ta prijavljen.

Je pa res, da mi plačujemo glede na število oseb samo tiste stvari, ki so po zakonu nujne, česar pa je zelo malo. Za vse kar je možno, imamo števce. In za prihranek par evrov na mesec za odvoz smeti se pa res ne kaže nepošteno obnašati, ni vredno.

Aja, pa še to. V našem bloku ni nikakršnega seznama stanovalcev, ker je to majhen blok z malim številov stanovanj in s tem tudi stanovalcev. Na položnici pa vedno piše število stanovalcev prejšnega meseca in število stanovalcev tekočega meseca in povprečna poraba po osebi.

po pravilniku mora biti število oseb v posameznih stanovanjih objavljeno na oglasni deski.

3. Izobešanje seznama posameznih enot s številom uporabnikov na oglasni deski

Pravilnik v 5. tč. 29. čl. določa, da upravnik na podlagi prejetih sporočil o uporabnikih posameznih enot sestavi seznam posameznih enot s številom uporabnikov, brez navedbe osebnih podatkov, in ga obesi na oglasni deski.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=93454
http://www.ip-rs.si/novice/detajl/mnenje-v-zvezi-s-pravilnikov-o-upravljanju-vecstanovanjskih-stavb/?cHash=4f462eb385

Seznama stanovalcev na nobeni oglasni deski ne sme biti, zaradi varstva osebnih podatkov. Biti pa mora seznam števila oseb (in domačih živali) po stanovanjih.

aha, ko jih dobijo plačujejo bojda namesto za 4 za 8 ljudi, samo kako je v praksi pa ne vem. vsekakor pa si je za dobre medsosedske odnose smiselno zapomnit da v takih zadevah ne goljufaš.

Ja, zanimivo, vsi islite, da jaz lažem o št. oseb. Niti slučajno! Imam dojenčka prijavljenega praktično od prvega dne in plačujem vse. Ampak pri nekaterih sosedih jih živi po štiri ali celo pet v stanovanju pa še kakšen pes ali maček, prijavljene imajo pa dve osebi. In ker posledično jaz nosim večje stroške, me zanima, kdo preverja, koliko jih v resnici živi v stanovanju in ali jih doleti kakšna kazen. Saj prijavljat tako ne bom šla nobenega.

zakaj pa ne??
Piši opravniku. Anonimno. Saj imate najbrž tudi poštni nabiralnik, pa lepo vržeš pisemce s pripombo vanj.

Mislim da je od novega leta tako,da na določeno kvadraturo primer mi imamo 74m2 pripada 14 članov če ne prijaviš in se ne podpišeš oz oktobra smo vsi dobili liste katere smo izpolnili,na katerem je pisalo v kakšen namen uporabljamo stanovanje,a li je lastno,v najem in ne vem kaj še,pol si moral napisati koliko psov imaš in mačk,1 pes =1 član,2 mački=1 član,to smo podpisali in poslali upravniku,tisti ki je imel prazno stanovanje se je podpisal da je prazno,tisti ki ni nič naredil je dobil opozorilo in pribitek članov 10,12,14,čez 60m2 mislim da je 12,čez 70m2 pa 14.,pred novim letom je bilo obvestilo tudi pri poročilih in so kazali problematiko na obali,ta zadeva je zakonsko določena.Nekaj takega.

Mene pa zanima, kaj se lahko naredi v primeru, da vem, da imata 2 stanovanju v bloku prijavljeno manjšo kvadraturo od realne? Ne me spraševati kako je do tega lahko prišlo, vendar je taka situacija pač je. Ker se ogrevanje deli po kvadraturah, pomeni, da plačujejo manjšo akontacijo, posledično se s tem privarčuje cca. 200 EUR na sezono, ki jo seveda pokrivamo drugi. Kako se da postopat v teh primerih?

New Report

Close