Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Baričevičevi psi zverinsko posiljeni, Senica brani Kresalovo, razkol LDS?!

Baričevičevi psi zverinsko posiljeni, Senica brani Kresalovo, razkol LDS?!

Za presenečenje pa je poskrbel odvetnik Miro Senica, ki ga dobršen del javnosti prepoznava kot enega izmed glavnih akterjev afere Baričevič. Najprej se je oglasil v intervjuju za spletni portal Žurnal24, kjer je med drugim dramatično dejal, da je “vse to napad na njegovo partnerko Katarino Kresal. Ni naključje, da se širijo govorice. Še nikoli niso nobenega odvetnika tako stigmatizirali. To je mazaška akcija.” Na vprašanje novinarjev, od kod izvor akcije, iz koalicije ali opozicije, je Senica odgovoril, da ga ne zanima. “Nikoli nisem vedel, kar se zdaj piše, da se je zasebno dogajalo pri Baričeviču,” pravi Senica, ki priznava, da je Baričeviča poznal trideset let, poznal pa je tudi njegovo partnerico in starše.

Še vedno pa vztrajno molči ministrica in predsednica LDS Katarina Kresal, ki ne smuča več; v njenem imenu je medijem z izjavo postregla njena svetovalka za odnose z javnostmi Petra Škofic. Za MMC javne televizije je Škoficeva povedala, da “ministrica o poteku preiskave ne ve veliko, saj se konkretnim postopkom ne more in niti ne sme ukvarjati. Policija je ravnala tako, kot ravna vedno. Zaradi tega ona ne misli odstopiti. Ni odgovorna ne ona ne policija. Veterinarji so naredili obdukcijo, tako kot oni mislijo.” Kresalova naj bi se novinarjem, predvsem televizijskim kameram, izmikala zato, ker se menda boji, da jo bodo novinarji takoj vprašali o vlogi njenega partnerja Mira Senica v aferi Baričevič. Molk Kresalove je pomenljiv tudi zato, ker se Kresalova sicer oglaša ob vsaki priložnosti; tudi “če gre čivava preko ceste,” je slišati cinične komentarje. Naši viri (pa tudi njune reakcije) pričajo, da naj bi Senica in Kresalova izgubila živce in kompas ter ne vesta, kaj bi naredila.

Več si preberite na portalu Požareport.si http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14697

Povezave in poznanstva okoli Saše Baričeviča

GRAFIKA: http://0.static.zurnal24.si/images/374230/article_main_wide.jpg
TEKST: http://www.zurnal24.si/slovenija/preiskava-brez-zalarjevih-159834

…se je ministrica skrila in ne daje komentarjev. Tipično za predstavnike te vlade! Lajajo tam ko ni treba, kjer bi bil pa lajež potreben so pa tiho!

na Financah so Senici podarili kos vrvi….na katero se je lepo sam obesil……

Intervju: Miro Senica, odvetnik – Ni mi žal, da je Baričević dobil pse nazaj

Gospod Senica, vam je danes žal, da so dr. Baričeviću vrnili pse?

Ni mi žal. Dr. Baričević je pse na vsak način hotel dobiti nazaj, zato mi ni žal, da so mu jih vrnili. Za te pse je moral sam prevzeti odgovornost. Žal se je zadeva končala tragično. Še vedno trdim in vztrajam pri tem, da je bilo pravno delo opravljeno bleščeče, profesionalno in etično.

Bi danes kaj naredili drugače?

Ne.

Bi ga danes zavrnili kot njegov odvetnik?

Ne.

Kdaj ste ga nazadnje srečali?

Če me spomin ne vara, nekje v začetku lanskega decembra.

Odvetnik mora vse narediti za stranko.

Ne vsega. Narediti mora tisto, kar je v skladu z zakonom in odvetniško etiko. Za nikogar ne bi in ne bom počel kaznivih dejanj. Vse samo v okviru zakona in formalne obrambe stranke in v skladu s profesionalno etiko.

Ampak Slovenci menimo, da odvetniki ne naredite dovolj za svoje stranke.

Znanje ima večina odvetnikov približno enako. Razlike med nami so zaradi energije in misli, ki jih vlagamo v posamezne zadeve.

V katerem primeru bi zavrnili stranko?

Ne bi hotel zastopati tistih, ki so povzročili hudo nasilje nad nemočnimi, otroki, nebogljenimi, prizadetimi. Sovražim nasilje.

Ste bili na pogrebu dr. Baričevića?

Nisem, ker sem imel že dlje časa rezerviran vikend. V četrtek sem odšel in se vrnil v ponedeljek popoldne.

Bo primer dr. Baričevića škodil ugledu in prometu odvetniške pisarne Miro Senica in odvetniki?

Menim, da ta zadeva pisarni ne more škoditi. Do zdaj smo bili že velikokrat, tako pisarna kot jaz osebno, v okoliščinah, ko smo zbudili javno pozornost. Vedno se je izkazalo, da za napade na nas ni bilo nobene podlage. Odvetnik sem 25 let in vse življenje se trudim, da delo opravljam profesionalno. S trdim delom sem postavil eno izmed največjih odvetniških pisarn na Balkanu.

Bo primer dr. Baričevića škodil ugledu in politični karieri Katarine Kresal, vaše življenjske sopotnice?

To je vprašanje, ki bi ga morali postaviti Katarini Kresal. Lahko odgovorim samo kot opazovalec in intelektualec, ki ne razmišlja politično: menim, da gospe Kresalovi ta zadeva ne more škoditi, saj z njo ni povezana. Ljudje niso tako neumni, da ne bi prepoznali etiketiranja nje in mene z namenom, da bi škodili njeni karieri. Dolgoročno ji primer ne bo škodil.

Ali Katarina Kresal zdaj potrebuje dobrega odvetnika?

Ne potrebuje odvetnika, ne slabega ne dobrega. Sama je dovolj sposobna, da se bo odzvala na vse zadeve, in menim, da ji bo realno težko kdo kaj očital.

Brez posledic za njeno politično kariero ne bo šla mimo neprijetna podrobnost, da je bil njen stric Rajko Rotner edini sprejemljivi član komisije, ki je dala mnenje za vrnitev psov.

Teh mnenj je bilo več in mislim, da je leta 2006 ali 2007 mnenje res dal gospod Rotner. A to ni bila ključna odločitev. Mnenj je bilo več. Bilo je čisto naključje, da je Rotner dal svoje mnenje.

Toda poudariti moram, da je delo odvetnika ena stvar, dejanja stranke pa so druga. Jaz, odvetnik, in moj nesrečni pokojni prijatelj, dr. Baričević, sva povsem različni osebi, vsak je imel svoje življenje. Poznal sem ga 30 let, tudi njegovo sestro in starše. A ne morem odgovarjati za to, kar se je dogajalo pri njem doma med štirimi stenami. Ko je vzel pse nazaj, je sprejel odgovornost za to, da jih je dobil nazaj.

Če bi vedeli za vse, sicer še nedokazane in domnevne zlorabe psov, ki naj bi jih zagrešil Saša Baričević, ali bi prevzeli njegov primer?

Še vedno ne verjamem, da je to res, in ne bom verjel, dokler ne bo realnih dokazov. Če bi mu to bilo dokazano, bi to bilo kaznivo dejanje mučenja živali in bi ga preganjal tožilec. Verjetno bi primer prevzel, saj je bil moj prijatelj.

Poleg tega pa lahko nekdo kazensko preganja nekoga le, dokler je živ. Četudi bi se zloraba dogajala, se je dogajala znotraj štirih zidov, zato se je končala s tem, ko je nekdo umrl, pse pa so usmrtili. Čudim se, zakaj je danes to vsem tako zanimivo. Je bil in ga ni. Se ne more preganjati. Človek je mrtev.

Kako se branite pred očitkom, da Katarina Kresal zastopa interese elite Slovencev, ki si zaradi denarja lahko privoščijo, da njihovi odvetniki poiščejo luknje v zakonu?

Tudi to bi morali vprašati gospo Kresalovo. Kolikor jo poznam in se z njo pogovarjam, lahko trdno zagotovim, da to ne drži. Kresalova zastopa ideale pravne države, človekovih pravic, enakost vseh državljanov.

V katere ideale pa vi verjamete?

Vedno sem se boril za pravo. Sem pravi pravnik po duši. Verjamem v pravo. Verjamem, da lahko zmagaš tudi proti politiki, a samo s pravom. V času prejšnjih eldeesovih vlad sem bil pred javnostjo večkrat grobo napaden, ker smo se borili proti vladi.

Toda ljudje ne zaupajo v pravno državo.

Verjamem in sem zapisan idealu pravne države, spoštovanju enakosti, sovražim, če se kdo spravlja na skupine marginalcev. To sem s svojim delom, ko sem te skupine branil pro bono, že večkrat dokazal. Zaradi tega sem pogosto deležen različnih etiket, tudi da sem homoseksualec in podobno. Takšna etiketiranja kar počez so zlobna in bedna, a zaradi tega se ne bom spremenil.

Torej lahko proti politiki zmaga le tisti, ki si lahko privošči, da najame najboljše odvetnike v državi, na primer vas?

To ni res. Ogromno strank zastopamo pro bono. Tudi ni res, da sem samo jaz dober. Veliko mojih kolegov je boljših. Verjamem, da tudi ti zastopajo stranke, ki ne morejo plačati njihovih storitev. Nikoli se še ni zgodilo, da bi kdo odšel iz naše pisarne praznih rok, če ni mogel plačati naših storitev. Če ocenim, da je zadeva pomembna ali socialno občutljiva, jo naredimo pro bono. Nikoli nisem gledal na to, ali ima stranka denar.

Kako pa povrniti zaupanje ljudi v pravno državo?

Slovenija je še vedno pravna država in večinoma tako tudi deluje. V nasprotnem primeru bi bil na ulicah teksas. V sistemu pa je, če uporabim računalniško terminologijo, veliko hroščev, ki jih je treba odstraniti, da bi sistem deloval. V sistem je treba vgraditi dodatne izboljšave, da bi deloval hitreje in učinkoviteje.

Kdo je skupina ljudi, ki lahko izboljša sistem?

To mora storiti aktualna politika. Treba se je začeti vesti odgovorno do države in volivcev. Dobre stvari v korist volivcev je treba narediti ne glede na politično delitev na vladajoče in opozicijo. A zaradi večnega nasprotovanja in kratkoročnih političnih koristi se to ne izpelje. Nihče ne gleda dolgoročno, kako urediti državo. Zato so ljudje razočarani. Tudi jaz sem razočaran.

Nad čim ste razočarani?

Poslovno in politično okolje v Sloveniji trenutno dojemam kot skrajno neprijazno in nekorektno.

Ste kdaj v svoji karieri odvetnika za svoj lasten interes ali za interes z vami povezanih oseb izkoristili poznanstva, svoje dobre zveze v omrežju Yes, tudi politična poznanstva?

V resnici nikoli nisem nikogar nikdar klicaril, nanj vplival. Nikoli nisem poskušal vplivati na sodne postopke, nikoli nisem nikogar klical v upravnih postopkih. To bi se tako ali tako razvedelo, ker v Sloveniji nič ne moreš skriti.

Kaj boste počeli prihodnji mesec?

Delal bom tu.

……….

a se še komu zdijo tile odgovori malo bolani?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Odgovori so primerni glede na stanje v družbi!

Sj ugledni zdravnik baričevič je bil dober prijatelj od senice .Mož od gospe kresalove.Da pa je ugledni zdravnik pod narekovaji zdravil politično elito-pa počenjal sexualne vragolije z bulmastiffi je pa porazno.Ja sj ko takšni ugledni ljudje ki sexajo z bulmastifi ne najdejo nekaj novega jim očitno ni preostalo drugega kot da sexajo z bulmastiffi.žal!!!Pa še to star pregovor pravi povem ti s kom se družiš in povem ti kdo si.Se pravi če je gospod baričevič prijateljeval z senico zlo znanim odvetnikom ni ta sinica nč boljši verjetno ma tudi on sado mazo nagnjenja.Če pa imata s kresalovo psička pa se verjetno vsi trije prcajo v ritko.KA PA VEMO KAJ POČNEJO ZA ZIDOVI.

Piše: S trdim delom sem postavil eno izmed največjih odvetniških pisarn na Balkanu.

Nič ne vemo, da bi bila ta pisarna južno od Kolpe oz. še nižje!?


to je bil diplomatski odgovor:
Slovenija se pršteva tako v Evropo kot na Balkan (od lastnih državljanov)….v Balkanskem merilu je velik, v evropskem merilu pa ici bici mici mali………logiš, da bo izbral za merjenje svoje veličine Balkan…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

New Report

Close