Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlekomati nateg

Mlekomati nateg

ali mislite da so mlekomati lahko nateg …. jaz bi rekel da ne, teoretičnopa bi lahko kdo kupoval alpskega in ga prodajal naprej po 1 € :)))

Moder je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zakaj bi bilo nekaj, kar ti je na izbiro nateg? Že samo zato, ker imaš izbiro ni nateg.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če bi preprodajali le Alpskega, bi bilo še dobro ampak se pije tam še kaj slabšega.

Kdor je v življenju spil kozarec alpskega, mu ne moreš prodati alpskega za nepredelano.

:)))

To lahko izjavi samo nekdo, ki v življenju še ni videl, kako izgleda pravo mleko.

ah to skoraj ne verjamem , tolko pa že ima inšpekcija roko čez , mislim da če bi ga enkrat dobila da bi mu nakoj zaprli ..

Moder je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

sej tud vprašanje če bi se kmetom to izplačal, da bi mlek prodajal mlekarnam za mejhn dnar, pa ga pol kupval nazaj predelanga za velik dnar in posledično “za velik” dnar prodajal na mlekomatih 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

pri nas (okolica NM) je mleko iz mlekomata po 0,60 EUR….ceneje kot v trgovini

SIcer že leta nisem kupila alpskega, ampak zdi se mi, da je liter dražji od enega evra, ali pa vsaj ni kaj prida cenejši.

Kaj pa bi kdo imel od tega, da bi za 0 EUR profita kupil mlekomat za 20.000 EUR (se mi zdi), vozil alpsko mleko iz mlekarne vsak večer v mlekomat in še skrbel za mlekomat??? Pa okrog prinašal inšpektorje, kar tudi terja nekaj truda?

Sicer pa iz alpskega mleka nikakor ne boš naredil kislega mleka. Iz mleka iz mlekomata jaz to brez težav naredim. Alpsko je zažgano na zelo visoki temperaturi in zato zdrži skoraj 4 mesece, ker ni notri ama prav nič živega več. Tako da se tudi kisati ne more. Na zdravje!

Alpsko mleko stane od 0,77 (v Leclercu) do 0,88 EUR (v Mercatorju).Sam tolk za info.

če upoštevaš kvaliteta vs. cena je alpsko mleko glede na kvaliteto predrago

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

nekaj let bo trajalo, da s prodajo mleka na mlekomatu pokrijejo sam nakup mlekomata
pri nas je 1€, oz 90 centov na kartico

Točno tko! To lahko samo nekdo, ki pojma nima, kaj je mleko in kaj šprudel od trajnega mleka (pa ni važno, kako se mu reče, alspko, planinsko, tuševo….), prijavi.

se strinjam.

Če da kmet mleko na mlekomat, dobi 1€, če da v mlekarno, dobi recimo 0,5€ -> 0,5€ “dobiček” pri prodanem litru.
Dnevno proda povprečno prek 150 litrov (tak podatek sem zasledila pred dnevi na TV).
Mlekomat stane cca 15-20.000€.

365 dni * 150 litrov * 0,5€ = 27.375€

Kar pomeni, da ima investicijo v mlekomat povrnjeno prej kot v enem letu!

Pozabljaš pa, da so stroški tudi z vsakodnevnim dovozom mleka in filanjem ter čiščenjem mlekomata, pa še kdaj se tudi kaj pokvari. Vem za več mlekomatov, pa prodaja na nobenem od teh ni višja od 100 l dnevno, poleg tega so nekateri mlekomati tudi še precej dražji od 20.000 eurov – zato je za povrnitev že same investicije potrebnih več let in prav gotovo ne le eno leto (morda v kakšnem primeru že, v večini pa ne).

Računala sem s podatki, ki jih je povedal po TV gospod, ki je pripeljal prve mlekomate v Slovenijo in ki pravi, da je zelo zadovoljen s prodajo, da jih ima par in še bo nabavil dodatne.

Vem, da so zadaj potem še stroški, tudi elektrika, najemnina za prostor, čistila, pregledi…. ampak investicija se povrne v dobrem času.
Koliko misliš, da je potrebno, da se avtoprevozniku npr. povrne strošek tovornjaka ali pa konec koncev kmetu traktor?

Hvala bogu za mlekomate! Mleko je odlično, lahko ga kupimo 24 ur dnevno, mlekomati so ponavadi blizu trgovin, tako da ne delamo dodatne poti ter kmet dobi denar, kolikor mu pripada. In končno pohlepni trgovci ne bodo več služili toliko na račun kmetov.

In od kje naj potem trgovke dobijo plačo?

Sigurno se strošek nabave mlekomata povrne prej kot v enem letu.
Ste pozabile na subvencije!

In od kje naj potem trgovke dobijo plačo?[/quote]

Od česa pa naj živijo kmetje, ki dobijo le majhen del denarja?

New Report

Close