Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki ne jeste bele moke

Tisti, ki ne jeste bele moke

Me zanima kako nadomestite hrano z belo moko oziroma kaj sploh jeste?

A tudi testenine odpadejo ali jeste polnozrnate?
Kateri kruh jeste (kakor sem gledala še vsak najbolj črn vsebuje vsaj malo bele moke)?

Pa še to – kako zagostite omake??? To mi je še najmanj jasno.

Kako delate palačinke, če jih sploh?

Rada bi kak uporaben nasvet, da je hrana vsaj kolikor toliko užitna. Hvala

živijo.

palačinke- namesto bele polnozrnato(verjetno je notri tudi nekaj bele), pirino moko
za zgostit jedi- kislo smetano ali sojino za zgostitev omake
testenine-pirine, polnozrnate,graham, koruzne. Meni so super riževi rezanci.

V mislih je potrebno imeti, da je verjetno v vsakih testeninah, kruhu, nekaj bele moke.
Zdaj je edino razlog pomemben zakaj bele moke ne smeš/nočeš jesti.
Če je alergija potem priporočam, da se je v večini primerov izogibaš.
Če je razlog, da si se odločila “zdravo” živeti potem ti tudi tisti {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo škodil.

Jaz kruh nadomestim z riževimi vaflji, ampak tudi tam je treba pazit na količino(glej kalorije).

lp

Pri testeninah se malo pregrešim, so redko na mojem jedilniku. Zamenjala sem jih s poseno kašo. Palačink ne jem. Kruh pečem sama iz pšenične črne moke- ga pojem zelo malo – en kos na dan, omak ne zgostim, ali pa naribam zelenjavo.
Zakaj ne ješ bele moke?

Sama sem sedaj na dieti, da ne smem nobenih mlečnih izdelkov, nič sladkega, tudi nobenih ogljikovih hidratov, še najmanj pa ne bele moke. Kar se kruha tiče: že prej smo ga naredili iz pol pirine, četrt koruzne in četrt ajdove moke, namesto kvasa smo uporabili vinski kamen (najcenejši je v DM). Krasen, okusen kruh.

Če smeš druge moke jesti, potem pač daš namesto pšenične pirino, ima dokaj nevtralen okus, ni problem z njo kaj zgostiti, z njo narediti palačinke in ostale sladkarije.

Mi bele moke nič ne pogrešamo, že nekaj let ne.

Sem pa tudi sama pred leti brskala, s kom se da zgostiti, če ne z moko in tako sem naribala notri krompir ali sir, pa je. Okusno, verjemi.

Ko dobiš tako dieto, kot jo imam sedaj jaz, te je najprej strah, se začneš kar samemu sebi smiliti, potem začneš raziskovati znotraj dovoljenega (jaz torej samo zelenjavo, nesladko sadje, meso, ribe) in odkriješ ogromno možnosti, ki jih prej niti poznal nisi. Počutim pa se po dveh mesecih te diete izjemno dobro, shujšala sem za 6kg na svojo idealno težo, res sem zadovoljna… Pa nisem nikoli lačna…

Hvala za odgovore.

Na pšenico nimam alergije. Imam pa cel kup nekih težavic, ki sem jih povezala s hrano. Tako, da je to povsem moja odločitev. Rada bi se ognila pšenici (vsaj v večini) in sladkemu.

Cilj mi ni hujšanje, to mi ni pomembno. Rada bi le malo več zdravja.

SUper odločitev!

v zgornjih odgovorih najdeš več ali manj vse odgovore.

veliko sreče in počakaj kak teden. Počutje bo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše.

lep dan

Še no neumno vprašanje.

Gledam tiste šparove izdelke brez glutena. A drži, da je to potem vse brez bele moke? Sem mislila, da vem. Zdaj pa sem videla da imajo neke bele kruhke pa mi ni več jasno.

Pri hiši imamo alergika na pšenico, mleko, sojo, čebulo …Tako da bele moke nismo kupili že par let. Kruh pečemo doma, izključno iz pirine polnozrnate moke z dodatkom ržene, ajdove… Tudi testenine so izključno pirine, ajdove… Več ali manj smo črtali tudi krompir, bel riž, sladkor. Jedi ne zgoščam. Jemo veliko zelenjave, sadja, uporabljamo domače začimbe, oljčno, konopljino, bučno olje, namesto čebule česen, drobnjak, por, veliko rib, mesa bolj malo. Če že, potem piščanca, purana, tu in tam kake goveje zrezke…

Jaz gostim omake in ostale jedi z veliko čebule…

Uporabljam pirino moko, PZ testenine in riž.
Zgostim z naribano čebulo in ovsenimi kosmiči.

Seveda drži, da so brez bele moke, če s tem misliš pšenično moko. Brezglutenski kruh je večinoma iz mešanice koruzne, riževe in krompirjeve moke, včasih tudi prosene. Če si velik ljubitelj izdelkov iz bele moke, se boš morala navaditi na okus, ki je malce drugačen, vsekakor pa ne slab. Žal pa so vsi brezglutenski izdelki precej dragi.

New Report

Close