Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kava – malo bi menjala

Kava – malo bi menjala

Najraje imam turško kavo. In tako kupujem in pijem Barcaffe. V službi enako.

Ker imam rada spremembe in nove okuse, bi si kdaj privoščila še kakšno drugo.
Katere so dobre in polnega okusa? Imate kakšen super predlog zame? Edini pogoj je ta, da se kuha na turški način.

*************************************************** Imagine all the people living life in peace ...

v slovenskih trgovinah kakovostne kave ne prodajajo. edina izjema je mogoče illy. vse drugo je dosti slabše od barcaffeja, pa že barcaffe ni čisto nič posebnega

Eduscho – No. 1

illy

Illy – kje jo prodajajo? Po vseh naših večjih špecerijah?

Educho – vem, da je v Intersparih. Katero vzameš? Je samo ena, primerna za kuhanje turške kave?

*************************************************** Imagine all the people living life in peace ...

Tudi v Nami!

Illy kava je italijanska kava in italijani nimajo pojma kako se kuha turška kava. pokaži italijanu džezvo, illy kavo in vodo in garantiram, da bo padel v nezavest, ko bo videl kakšne namene imate z “njihovo” kavo. illy kava se kuha v kafetjeri oz v mašini za kavo.

Jaz osebno ne morem Barcafeja ker je premočen zame pijem raje Santano zadnjič mi je pa prijateljica prinesla Jacobs monarh-moder ovitek in je res dobra.Kar drugačen okus,bolj kavni.

ja, mi smo eni od poslednjih mohikancev, ki še pijejo turško kavo. illy kava se mogoče originalno res pije v kafetjerah, je pa dovolj drobno zmleta, da je primerna tudi za turško kavo, kar pa za nemške kave, ki so za filter mašine ne moreš trdit. iz nemško mletih kav turške skorajda ne moreš skuhat.

Oh, jaz sem že kuhala Illy “po turško” pa nič narobe. Všeč mi je tudi Segafreddo, Lavazza, ali hrvaška Franck kava.

Komot pa kupiš caffetiero, je za spremembo čisto cool, nobenega “zoca” ni, in prej “zadane”, kadar rabiš, saj je (vsaj meni) veliko močnejša, edino da mi je zoprno prat toliko lončkov.

Sicer pa so mi nemške kave z Edusho vred, zelo “kisle”, prazne, ne dišijo po pravi kavi.

jacobs monarch

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Že dolgo prisegam na hrvaško Franck kavo,

ha ha pa še res je :)))

jaz imam najraje tako, ki je 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} arabika. je bolj blaga in polnega okusa.

Franck in Segafredo sta totalno zanič. Dobra je Barcaffe, še kar zelena Santana, en Jacobs mi je bil enkrat tudi še kar všeč (ne vem več, kateri).

Illy je res bolj za espresso, meni osebno je sicer premočan.

Zaenkrat ostajam kar pri Barcaffe.

Tiste, ki pijete prisegate na turško kavo, me zanima kaj pijete zunaj?

ha ha pa še res je :)))[/quote]

točno tako.
illy v džezvi enostavno ni illy.

meni osebno je ni čez kavo iz kafetiere.

Meni je pa Segafredo najboljša.

Zato ker je vsa Segafredo kava , ki jo prodajajo pri nas ( govorim za mleto kavo), namenjena za kafetjero , filter ali pa espresso. Je preveč grobo mleta, da bi jo kuhali v đezvi
lp

Nam najboljšo kavo imajo v Trebnjem v gostilni Opara, imajo tudi pražarno in lahko kupiš kavo za domov. Kilogram stane 5 ojrov.

R

Zelo dobra kava, saj meni, je CREM CAFFE, imajo v Tušu.

Tudi pri nas gre Cremcaffe. Žal pa sem ugotovila, da je v Tušu drugačna kot v Mercatorju. V M je boljša. Ni mi jasno kako to, sem že pisala na Tuš, pa so rekli, da je kava čist ok. Razlika je pa očitna že v barvi.

Tudi v kafičih malo pogledam, kje imajo Cremcaffe.

lp

New Report

Close