Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ohrovt,kaj iz njega?

Ohrovt,kaj iz njega?

Dobila sem glavo ohrovta. Kaj lahko pripravim? do zdaj ga še nisem uporabljala in mi je neznanka. Morda kot zelje? Hvala vam,kuharice!

Ohrovtova juha s krompirjem. Zelo preprosto in zelo njami.

kako naredim? Zrežem ohrov in dam kuhat še olupljen krompir? Kaj še dodaš? Zgostiš z prežganjem,ali pustiš redko?

Juha s krompirjem je res super!

Jaz naredim še ohrovt v smetanovi omaki, poleg pa pire.

Ogrovtove sarme/roladice.

Musaka z mletim meslom, vmes pa plasit ohrovta.

Posebej dam kuhat krompir narezan na kocke. V drugi posodi prepražim na rezance narezan ohrovt, zalijem z nekaj vode, potem prilijem krompir, solim in vse skupaj kuham do mehkega. Brez kake kocke ali vegete!

Vse se sliši okusno,bom kar šla delat! 🙂

Jaz dam kuhar na trakce zrezan ohrovt, 2-3 krompirje, nekaj zelja, čebulo, česen, sol, pikico currija in timijana, maslo, petršilj. Kuham dokler ni kuhan krompir 10-15 minut. Potem del krompirja, čebulo in česen zmiksam in dam nazja v juho, da se fino zgosti.

Lahko pa notri zakuhaš tudi ovsene kosmiče in s tem zgostiš.

12 večjih listov ohrovta
3 sveže rdeče paprike
300 g kus kusa
1 skodelica zamrznjenega graha
1 steblo pora
1 korenček
2 žlici olivnega olja
20 g masla
sol in poper

papriko očistimo in jo razdelimo na 2 dela, da dobimo 6 čolničkov, kar ostane razrežemo na kocke. grah namočimo v topli vodi, ohrovtovim listom previdno porežemo odebeljene žile in pazimo, da ostanejo celi. v vreli slani vodi jih skupaj s čolnički iz paprike kuhamo 3 minute, vodo odlijemo in liste razprostremo po čisti kuhinjski krpi, da se dobro odcedijo. por in korenček na drobno zrežemo. v posodi segrejemo olje, dodamo zrezano zelenjavoin odcejen grah. dušimo, da se zmešča. dodamo kuskus, prelijemo skodelico vroče vode, da se kus kus navlaži, pokrijemo in odstavimo. kuskus solimo, popramo, dodamo maslo in premešamo. ohrovtove liste in čolničke napolnimo z nadevom, ter jih skuhamo v sopari. zložimo jih v soparnik cca 10 15 min.

Goveji golaž,vanj zrežeš glavo ohrovta in dušiš do mehkega.Poleg ponudiš krompir ali kruh.

STACAN OHROVT
Ohrovt narežeš in skuhaš v slani vodi. Odcediš, ko je kuhan.
Na olivnem olju segreješ nasekljan česen in pridaš kuhan ohrovt. Med praženjem ga “tacaš” z vilico, da se še bolj zmehča.

OHROVT V SOLATI
Surov ohrovt na tanko narežeš na rezine (ali z multipraktikom). Dodaš lahko tudi kuhan fižol ali kuhan krompir (ali pa nič).
Zabeliš z oljem, kisom, sol + poper in imaš super solato.

Jaz ohrovt skuham in spasuram s palučnikom. Posebej skuham olupljen krompir. Krompir odcedim in pretlačim. Dodam ohrovt in zabelim z sezamom popraženim na olivnem olju z strokom česna. Lahko zabeliš tudi z ocvirki. Če želiš juho, potem zalij z vodo. Lahko zakuhaš kus kus, ali dodaš kruhove kocke. Zelo radi pa imamo tudi zavitek z listnatim testom in ohrovtom. Če daš namesto listnatega testa vlečeno, je to lahko prav dietna hrana. Ohrovt dušiš na malo olivnega olja, na koncu dodaš malo česna in kumine. Ohlajeno maso daš na razvaljano testo, zviješ in spečeš.

Zakaj je treba ohrovt prej prekuhat? Jaz ga kar narežem na rezance in dušim na čebuli, dodam ostale začimbe, posebej skuham krompir narezan na kocke, ga pretlačim in z vodo vred vlijem k ohrovtu, potem dodam še malo podmeta in enolončnica je gotova.

No, jaz pa tole. Na olivnem olju prepražim česen in na kocke narezan pršut. Ko se lepo popeče, nanj stresem na koščke narezan ohrovt in dušim, da postane mehak. Dolijem sladko smetano in prelijem čez njoke ali špagete. Isto naredim tudi z brstičnim ohrovtom.
Lep pozdrav

New Report

Close