Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako dozoreti ječmen na očesu?

kako dozoreti ječmen na očesu?

Že dober mesec imam na spodnji veki očesa ječmen. Nič ni zatečeno, izgleda le kot trd bel mozolj, ki ga ne morem iztisniti. Zdravnica mi je dala eno antibiotično mažo, ki pa nima kakega učinka. Mogoče veste, kako naj razmehčam, pospešim temu mozolju, da se mi sčisti iz veke?

Hvala!

Ne vem, če bo ustrezen odgovor, ampak meni je pri ječmenu vedno najbolj pomagala vata namočena v toplo mleko in sem potem delala take obkladke. Naslednji dan je bilo OK. Samo res je bil ječmen že konkreten. Poskusi, kaj pa veš …

vodne kopeli za oči

Meni je okulistka svetovala gretje – tople obkladke

Meni je pomagala samo slina. S prstom sem jo nanesla na veko in tudi v oko. Od takrat se mi ni nikoli več ponovil.

To je zamašena lojnica, ne ječmen. Ječmen boli ko sam satan in običajno dozori v 3- 5 dneh. Pri tem res pomagajo tople kamilice ali toplo mleko, samopaziti je treba, da je oboje res čisto, sicer lahko fašeš krasno infekcijo. Bele pike so pa ponavadi zamašene žleze. Tukaj ne pomaga kaj dosti, iztisneš šele takrat ko samo od sebe postane mehko. Včasih vztraja tudi po pol leta, tudi več.

Se mi res zdi, da to ni klasični ječmen, ampak je res trda bela pika, ki ima na sredi celo neko luknjico. Mogoče gre res za lojnico. Torej mi preostane samo mazanje z antibiotično kremo in čakanje? 🙁

Tudi mazanje ne bo nič pomagalo, kveljemu poslabšalo.

no, jest sem enkrat imela nekaj takega kot mozolj pod spodnjo veko. mi je dražilo oko in sploh je bil zoprn. vzela sem pinceto, obrnila veko dol in vzela tisto belo stvar ven. taka bela kuglica je bila. pravzaprav sem par dni probavala, samo še ni bil zgleda dosti “zrel”. posledic ni (videla sem že prej slabo), samo me še vedno strese, kaj bi bilo, če bi se mi zatresla roka ali kaj podobnega.

S pinceto se že kar nekaj časa matram. Stiskam ko nora, ampak gre zelo zelo malo ven, ker je očitno še preveč trdo.

Stara ljudska vraža, s katero je tudi meni mama “požela” ječmen je, da ti nekdo trikrat pred odprtimi očmi z zamahom roke “požanje” ječmen z besedami: “Ječmen žanjem” in ti odgovoriš “Baba, lažeš”.
Naj se sliši še tako neumno, pri meni je delovalo …
(ja, še danes ne verjamem in tudi takrat nisem mogla verjeti …)

Sicer pa nekaj nasvetov najdeš tule:
http://www.zurnal24.si/zdravje/jecmencek-ovira-vas-pogled-136566

Jaz se ponavadi poslužim nasvetov patra Ašiča (eden izmed nasvetov na zgornji povezavi je tudi njegov).

Naj se ti hitro pozdravi, samo ne stiskat!

New Report

Close