Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija alopecia areata pri otroku

alopecia areata pri otroku

Spoštovani,

ob prebolevanju hude gnojne angine smo pri trimesečnem otroku opazili izpadanje las na temenu glave. Angino smo pozdravili z ospenom, lasje pa po mesecu dni še vedno niso izrastli. Na temenu ima tako en krogec s premerom cm in pol popolnoma gol, v premeru približno 5 cm pa precej razredčene lase.Pediatrinja je postavila diagnozo alopecia areata, a nas je za potrditev napotila k dermatologu. Čakalne dobe so dolge, še bolj pa je mučno čakanje na to, da laski ponovno zrastejo.
Ali imate mogoče kakšne izkušnje v zvezi s to težavo? Predvsem me seveda zanima, ali so laski zrastli in po kolikšnem času?

Hvala za odgovor že vnaprej in lep pozdrav.

Seveda gre za triletnega, ne trimesečnega otroka…

Laski bodo zrasli, vendar bo potrebno čakati še kar nekaj mesecev. Obstajajo dražilne tinkture, ki pospešujejo rast las, predpisal bo dermatolog, lahko pa povprašate v lekarni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!
nova
Uredništvo priporoča

Se bom kar navezala na to temo. 8 letnik pred 3 meseci na lasišču dobi izpad las v dim 1.5 krat 2,5 cm. Od 14 dni po pojavu se ne širi. Dermatologinja na pregledu pogleda otroka in da diagnozo alopecia areata, doda da vzrok ni znan in predpiše elocom losion za več mesecev. To da je dobil elocom seveda vidim šele na izvidu, ob pregledu ni nič rekla. Sprašujem se zakaj ta losion, če ne vemo vzroka? Kaj menite vi, naj mažem ali ne. Po 3 tednih sem prenehala, ker je koža postala rdeča in sem se ustrašila, ker smo se pred dvema letoma komaj znebili groznih posledic zaradi sindroma rdeče kože (imel težave z AD in prejel veliko kortikosteroidnih krem-čeprav smo jih uporabljali še v manjši količini kot nam je bilo svetovano). Pediatrinja na vprašanje ali naj nadaljujem z lisionom skomigne z rameni in globoko vdihne…pripomni, da načeloma ne more preko mnenja dermatologa.

Kaj svetujete? Parazitov nima, ščitnica ok. Zobje ok. Ni prebolel kakšnih vnetij. Je pa stmatik. prejema flixotide.

Glede na to, da je alopecija areata res dermatološka specialnost, ne vidim vzroka, da dermatologinji ne bi verjeli, kar se tiče diagnoze, zdravljenje in razlage.
Za ponovno rast last želimo vzdražiti predel kože brez las (kar rdečina zagotovo pomeni), ob tem je ponovna rast las hitrejša.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

tudi jaz se bom navezala na zgornjo temo in sicer našemu 4-letniku so konec januarja letos nenadoma izpadli lasje na večih predelih lasišča. Diagnoza – alopecia areata. To se je zgodilo takoj po jemanju antibiotika Macropen. Obenem smo ugotovili, da ima gliste in zadevo pozdarvili z vermoxom. Pediatrinja mu je dala pregledati kri, vodo, blato….vse je bilo v redu. Dobili smo napotnico za dermatologa, a še kar čakamo da pridemo na vrsto… Vsak dan mu dajem probiotike, vitamine (C, D, E), sveže stisnjen sok pese in korenja, papajo proti glistam… Na enem delu se mi zdi da je nekaj laskov pognalo. Na drugih prizadetih predelih pa se nič ne dogaja in obenem tudi še kar izpadajo. Mi lahko pomagate še s kakšnim nasvetom…kaj lahko še storim…saj sem že čisto obupana!

Že v naprej hvala za odgovor.

Pri rkožnem izpadanju las opravimo pregled za iskanje žarišč vnetja (kri, bris žrela, protitelesa na streptokoka), pregled pri zobozdravniku. Počakamo na pregled pri dermatologu, kamor gremo z vsemi temi izvidi.
Sicer tudi Vermox (vendar pri prevelikem odmerku ali predolgem zdravljenju) lahko povzroči izpadanje las.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close