Najdi forum

boleča desna noga, mravljinci

Lani poleti me je po dolgem ležanju na trebuhu na plaži, z dvignjenim hrbtom, potem ko sem vstala in se prepognila ter hkrati dvignila nogo, močno “vsekalo” v križu, tako da se nekaj časa nisem mogla zravnati, potem pa sta sledila najmanj dva tedna okrevanja. Sprva sem komajda lahko hodila in zelo boleče vsedala, vstajala in sedela. Potem je akutna bolečina izginila, a še vedno je v križu ostal zelo nelagoden občutek in precejšnja občutljivost.
Pred kakšnim mesecem pa se je pojavila kljuvajoča bolečina najprej v zadnjem delu desnega kolka, nato se je širila v zadnji del stegna, kar je bilo boleče predvsem pri sedenju in vstajanju. V začetku je pomagala telovadba in hoja, zato sem začela malo več hoditi na sprehode, saj je moje delo večinoma sedeče.
Pred kakšnim tednom pa se je težava zelo spremenila: po daljšem sprehodu sem začela čutiti prav hudo bolečino v stegnu in nato v spodnjem delu noge, pojavili so se tudi mravljinci. Včeraj sem si privoščila res dolg sprehod in sem se zares prestrašila, ker so bili mravljinci in bolečine tako hude, da sem se morala vsakih 5 minut ustaviti in sesti. V trenutku ko sem počepnila, sedla ali se nagnila naprej (stegnila hrbtni del hrbtenice) so mravljinci in bolečina izginili, potem pa čim sem začela hoditi, so se pojavili spet, v vedno krajših intervalih. Bilo je prav mučno.
Stara sem 45 in do sedaj nisem imela posebnih zdravstvenih težav, razen trdega vratu zaradi sedečega dela. Res pa je, da sem se zadnja leta malo preveč zredila in sem tudi fizično veliko manj aktivna.
Ne morem si zamisliti, da bi zaradi kakšne hernije morala na operacijo, zato me zanima, ali se moja težava lahko odpravi s terapijo in kako bi to zgledalo. Ali menite, da bi morala vendarle najprej k svojemu zdravniku po napotnico in slikanje?
Hvala za nasvet.

Najverjetneje gre za prizadetost – obrabo diskov v ledvenem delu, kar pa se z manualno terapijo da pozdraviti.
Mravljinčenje kaže znake t.im. hruškastega sindroma – musculus periformus ima obliko hruške in ob sedenju ta mišica pritisne na medenični živec, kar povzroča bolečine in mravljinčenje.
Pred obiskom pri nas obisk pri zdravniku ni potreben, za eventuelno slikanje se bomo odločili po pregledu.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani dr. Fedorov,

prejšnji teden sem se naročila na pregled in terapijo k Vam, tudi na priporočilo prijateljice, ki je že bila pri Vas. Bolečine, ki sem jih opisala prej so zdaj še hujše, najbolj zjutraj, čez dan pa občasno tudi nevzdržne. Čutim da ima desna noga zmanjšano funkcijo
Do torka, ko pridem na pregled, me zanima še dvoje:
Ali je kljub bolečini bolje, da čim več hodim, ali pa naj raje počivam?
in
Koliko časa traja ena terapija in koliko približno terapij bo v mojem primeru potrebno ter ali je terapija boleča?

Vsekakor je bolje mirovati, kot pa se gibati, morda lahko izvajate določene vaje za razgibavanje, vendar le do pojava bolečine.
Terapija traja cca 15 min in ni tako boleča, da bi vas lahko skrbelo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Tudi mene zanimajo vzroki za otrdelost spodnjega dela desne noge.

Stara sem 21 let in imam težave s težo, zato sem se odločila, da bom spremenila prehranjevalne navade in se začela več gibat. Med zimo sem mirovala in ker se takoj nisem spravila v zagon, sem se komaj danes po dolgem premoru spet malce rekreirala. Ker imam še povišan krvni pritisk se ne upam preveč silit, zato ko ne zmorem več se ustavim. In tudi danes je bilo tako. Le da nisem mogla nadaljevati niti s hitro hojo kot običajno, ker so bile bolečine velike. Mislila sem, da če bom počasi šla, da bodo izginile, pa vendar ni bilo tako. Opažam pa tudi, da se pojavijo močne bolečine v križu, če sem dalj časa v nepravilnem položaju.
Prosim za nasvet.
Lep pozdrav
Mateja

V vašem primeru gre najverjetneje za preobremenitev mečnih mišic, vzrok pa je lahko tudi v ledvenem delu hrbtenice.
Oglasite se lahko v naši ordinaciji na pregledu, da ugotovimo dejanski vzrok težav in ocenimo možnosti zdravljenja.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Sem športnica -50let, hodim v hribe-tečem do 10 km,imam pa terensko delo 2do 3 ure vožnje plus delo na terenu. Že eno leto mi mravljinči desno nogo da komaj vozim, tudi pri športu mi pojenjajo moči, imam tudi boleče desno stran vratu izvid obraba,mravljinčijo mi tudi roke zato sem začela plavati. Prosim za nasvet.
Lp Vera

Pozdravljeni,

težave, ki jih opisujete sicer niso povezane, precej verjetno pa je, da gre za posledice sprememb v hrbtenici. Mravljinčenje noge je po vsej verjetnosti povezano s spremembami v ledvenem delu hrbtenice, prav tako gre za posledice sprememb v vratnem delu, ki se odražajo kot simptomi v rokah, ki jih opisujete.

S tehnikami manualne medicine, v kolikor lahko simptome povežemo s hrbtenico, lahko le-te zelo uspešno odpravimo. Za bolj natančen nasvet bi moral pridobiti klinično sliko s pregledom.

Vabim vas, da se naročite na pregled v vam najbližjo ordinacijo. Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij: http://mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close