Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako spijo vaši otroci?

kako spijo vaši otroci?

Ali imajo v sobi popolno temo ali odgrnjene žaluzije, rolete?
Pa zjutraj? Pride sonce v sobo takoj ko se zdani ali imajo temo, dokler se ne zbudijo?

Rolete, one predpotopne, temno zelene.

Torej imajo temo?
Mislim predvsem to ali jih zbudi sonce ali se zbudijo sami v temi?

Pa čez dan popoldanski spanec?
Pustite svetlo, pritajite svetlobo ali naredite čisto temo?

Verjetno sprašuješ za najmlajše, predvidevam, da si še na porodniški – naših otrok sonce žal ne more zbudit, ker gremo v trdi temi od doma :-(. Ko so bili majhni, sem jim z žaluzijami zagrnila, tako da pri opoldanskem spancu ni bilo čisto temno, bilo je pa zatemnjeno.

Tema, kolikor jo pač naredijo žaluzije in rolete (tudi pri nas so tiste stare zelene). Čez dan pa odvisno- če tamala zaspi, ko mene ni doma in jo partner čuva, bo zihr tema. Če zaspi zunaj v vozičku, svetlo. Če pa zaspi, ko sem jaz doma, je pa poltema- samo žaluzije dam dol, ampak je vseeno še kar svetlo.

pri nas v temi, tudi čez dan.

Sprašujem, ker sem brala spodnjo temo, koliko spijo vaši otroci…

Imamo namreč 19 mesečnika, ki ne hodi v vrtec. Če ga zjutraj ne bi budili bi spal tudi 16 ur v kosu. Pa še popoldne 3 ure.

Zdaj ga grem zjutraj zbudit po 14 urah, pa še vseeno spi 3 popoldne in sem se začela sekirat, da mogoče zato, ker ima preveč temno…
Očitno se vaši kljub temi zbudijo?

Svetloba je moteča. Jaz se prej zbudim oz. zbujam- pa ne naspana, ampak me živcira- in hčerka tudi. Kar se tiče pa tvojega otroka- pač verjetno potrebuje toliko spanja. Mene bolj čudijo taki malčki, ki spijo 8 ur v celem dnevu in noči, preostanek časa pa živahno skačejo.

Mi imamo ene take roloje, mlečno-bele barve. In spimo, dokler nam paše. Ja, valjda, fajn je temo naredit in tako spat skoraj do nezavesti in potem cvilit, kako je to fajn. Sonce najbrž ne vzide zjutraj za brezveze…
Sem malo tečna, ampak mogoče bo pa vseeno kdo kaj razmislil…

Za moje pojme je spanje pri majhnem otroku pomembnejše od vsega drugega. Velja recimo tja, do OŠ. Tudi še potem se meni zdi izredno važno, da je otrok naspan in prespan. Zvečer pravočasno spat in potem tudi zjutraj (ne dopoldan!) vstat. Spali smo in spimo vedno v poltemi, ne da ti zjutraj sonce nabije v glavo, pa tudi ne, da je še ob 8h zjutraj trda tema. Otroci vstajajo – ne glede na rolete – med 7. in 8., mi2 pa tudi. Otrok zjutraj med vikendi ne budim, ko se naspijo, vstanejo. Pri moji žlahti imajo 5 otrok, ampak vseh 5 skupaj v 3 letih ni bilo budnih toliko, kot je bil moj prvi sam samo v 1. letu. Pri njih hodijo še 5, 6 letniki popoldan spat – in to za 2 do 3 ure. Zvečer ob 21h nobenga več nikjer, zjutraj mrtvilo do 8h. Sja komaj vedo, da jih imajo!! Vmes je pa tudi babilon na kvadrat. Rolete imajo iste, kot mi 🙂

Mi rolet sploh nimamo, tanke zavese in to je vse. Pa ne vpliva na spanec, prav tako imamo same zaspančke 🙂

Verjetno je precej odvisno, kako si navajen… Jaz iz dna duše sovražim vstajanje v temna jutra, pa naj si bodo naravna (npr. sedaj pozimi) ali umetna (z roletami). :))

Mi tudi nimamo rolet, moje mnenje je , da otrok spi tako, kot ga navadiš. Pri nas nikoli ni bilo problemov, zjutraj spati ob soncu, ali pa zvečer, ko mora sredi poletja ob 20 uri spat (drugi dan vstajamo ob 6 uri za vrtec). Prav tako je kot dojenček spal podnevi brez težav, doma na kavču, v postelji, brez teme. Spali smo v vozičku zunaj, v naročju v restavracijah, na plaži pod dežnikom ipd. Moja svakinja, ki ima skoraj isto starega otroka, pa je od prvega dne naprej delala v prostoru temo, s plaže je nosila ob točno določeni uri otroka v apartma in ga silila s spanjem (seveda je otrok dve uri v temi tulil in ni zaspal), pa vedno mir, tišina, tema….Moje mnenje torej: čim manj komplicirat, ampak od prvega dne naprej.

Mi smo poleg žaluzij naštimali še roloje, ker mali čez dan ni zaspal celo večnost. Odkar je tema zaspi brez problema. Mu pa grem vsaj čez dan po kakšni uri ali uri in pol odgrnit, da se sam zbudi na svetlem. Je veliko boljše volje.

Zjutraj me svetloba sploh ne moti. Tudi otrok ne. Ko je čas za vstat je pač čas.

Problem je pa spet poleti, ko še zvečer sonce nabija skozi eno od oken v otroški sobi. Takrat vedno zagrnem drugače bi bila do 23h pokonci.

imamo polkna. spita z zaprtimi polkni.

Imata samo tiste zavese iz Ikeje..ampak se že od nekdaj zbujata zelo zgodaj, še preden se zaćne svitati..Ne se sekirat, če prevč spi..otroci rabijo spanje, naj ga ima, kolikor ga pač potrebuje..

Ne prezrite: http://www.otroskisvet.si/

New Report

Close