Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina razlaga izvida- magmetna resonanca kolena.

razlaga izvida- magmetna resonanca kolena.

Pozdravljeni,

bi mi hoteli razložit, kaj naj bi pomenil tale izvid;

bom kar dobesedno prepislala.

Večji izliv. Nakazana Bakerjeva burza.
Edem patelarnega ligamenta v zgornjem lateralnem delu(entezopatija); edem okolnih mehkih tkiv- združljivo frikcijskim sindromom patelarni ligament- lateralni femoralni kondil.

Medialni patelofemralni ligament je elongiran in stanjšan- stanje po distenziji.

Patelofemoralna displazija z lateralno subluksacijo patele. Edem patelarnega hrustanca v centralnem in lateralnem delu:hondropatija patele.

Medialni in lateralni meniskus sta normalna.

Preostali ligamentarni aparat je v mejah normale.

Mnenje: VEčji izliv. Paletofemoralna displazija. Hondropatija patele. Entezopatija proksimalnega nasadišča patelarnega ligamenta.[/i][/i]

Hvala lepa za vaš čas.
lp

Spoštovani!

Pogačica in vezi niso v ustreznem položaju. to ali kakšne poškodbe so vzrok za nabiranje tekočine v sklepu. Obenem so vnete vezi in sluzne vrečke ob kolenu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala vam. Ampak tole pa ni nič obetavno za slišat oz. za brat:((( Glede na te diagnoze, mislite da bo potrebna še ena artroskopija al so težave le prehodne in bood sčasoma minile ? KER imam travmatologa šele čez 1 mesec, me pa že zdaj zanima kaj približno me čaka.

Spoštovani!

Zgolj na podlagi opisa slike je to težko presoditi. Zagotovo pa težave ne bodo v celoti minile same od sebe.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
6.5.2010 sem bila na magnetni resonanci kolena, po poškodbi novembra 2009. Prosila bi vas, da mi razložite izvid in poveste, kakšno zdravljenje sledi. Stara sem 16 let.

Mnenje: Večji izliv. Patelofemoralna displazija. Stanje po rupturi medialnega patelofemoralnega ligamenta. Frikcijski sindrom patelarni ligament – lateralni femoralni kondil.

Vnaprej se Vam zahvaljujem,
lp

Spoštovani!

To bo pa težko, saj gre za več manjših sprememb, za kaere mora povedati ortoped ali travmatolog, kaj in v kolikšnem osbsegu je moč kirurško popraviti in kaj zgoj lajšati s krepitvijo mišic in drugimi oblikami fizioterapije. Po pravici se na to tudi ne spoznam, ker ni najbolj pogosta okvara.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close