Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kapilare na obrazu petletnika

kapilare na obrazu petletnika

Na sinovem obrazu je nekaj drobnih kapilar,ki tam vstrajajo že od časa dojenčka. Star bo sedem let. Nič ne pomaga,ne sončenje,ne kremice… Ali izginejo? Meni se zdi,da same od sebe ne bodo… Njega ne moti,po pravici povedano mene tudi ne. Niti opazim jih ne,očitno sem se privadila malim pahljačastim risom! Problem je,da ga vrstniki zaradi tega zbadajo in mu dajejo imena. Ker je sin flegmatik,temu ne pripisuje pomena in ga ne moti. Zdaj. Mene skrbi čas pubertete in kako se bo takrat vse skupaj odvijalo… Razmišljala sem,ko bo dovolj star,bi mu jih na njegovo željo,če bi jo izrazil,dala lasersko odstraniti. Kakšne imate izkušnje? Morda kakšna kremica,ki bi delovala?

kapilare se dajo odstranit samo z laserjem, sončenje jih kvečjemu poslabša.

Moj 6,5 letnik jih ima tudi – nad noskom. Ne mene, ne njega ne motijo. Je pa zanimivo, da se v njih vedno “odregnejo” zdravniki. In na zadnjim sistematskem sem vprašala, če je to kaj narobe, ko ga je tako začudeno opazovala – pa mi je rekla, da je to samo “lepotna” zadeva.

Oh ja, samo da je zdrav, lep je pa itak, če je moj :)))))))) – da se katera slučajno ne spotakne ob tole :))))))))))))))

Sin imel od cca 5 leta in se samo od sebe ni nič izboljšalo, kvečjemu se je širilo. Dermatolog svetoval, da pustimo pri miru, da mogoče bo izginilo samo – no way! Ko je dopolnil 8 let in so počasi že vsi okoli spraševali kaj ima to?? je postala zadeva zelo moteča. Odločili smo se za posvet za lasersko odstranitev. Izvedeli smo, da če bi prej opravili to, bi bilo potrebno manj krat laser, ker bi bilo manjša površina. Kapilare smo odpravili z laserjem – 4 obiski in smo zelooo zadovoljni, nihče več ne opazi ali vpraša ničesar. Moja izkušnja – laser je rešitev!

Zakaj te zanimajo kapilare na obrazu petletnika, če je star sedem let? d

Moj sin jih ima tudi že od rojstva. Pediatrinja je rekla, da se bodo mogoče popravile same, mogoče pa tudi ne. In se niso. Moškim se koža itak odebeli in ko začne odganjati še dlaka, se teh kapilar najbrž res ne bo nič več videlo. Jaz nimam namena svojih otrok lepotno operirat (za nameček ima tudi štrleča ušesa), nihče se ne obreguje ob to, njega tudi ne moti. Enkrat sem mu omenila, da mu uhlji štrlijo, pa me je samo debelo pogledal. Star je pa 10 let.

Zatipkala sem se pri naslovu,ker sem na forumu dermatologija prebirala post z tem naslovom. Ker pišemo na hitrico,je pač končni rezultat napaka!

Poseg z laserjem ni lepotna operacija.

Če otroka motijo, je smiselno, da se jih odstrani,
saj gre za neboleč in nenevaren postopek.

New Report

Close