Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko ste pripravljene storiti in se žrtvovati za otroke

koliko ste pripravljene storiti in se žrtvovati za otroke

v naslovu…

bi naredile vse za otroke?

narediti vse je presirok pojem,prevec je kako,kaj,zakaj,cemu,komu itd..

Za zdravje moje družine in do samostojnosti mojih otrok, zanje storim vse. Dam obe ledvici, si odrežem roko, splezam na Mount Everest, vse.

nova
Uredništvo priporoča

Definiraj vse?!
Če bi rabili, sem pripravljena darovati ledvico (čeprav so moje bolj švoh).
Nisem pa se pripravljena 10 let odpovedati vsemu dopustu, da bom našparala za veliko ohcet, ki bi si jo ev. ena od niju zaželela. V življenju ne bi vzela kredita zato, da bi šla hči poleti za tri tedne v Anglijo (oboje sem že videla v bližnji okolici), sem pa 8 let plačevala angleški tečaj vsak mesec.
Odvisno od marsičesa, predvsem pa po pameti, bi rekla.

Zakaj?
Z otroci živimo v sožitju, v skupnosti, saj niso ene pijavke, ki te le izžemajo.
Dobijo, kar je potrebno, nič luksuza, predragih oblačil in igrač.

Glede na to, kaj tukaj beremo, je včasih veliko že to, da se ne metuljčkaš s sodelavcem ali sodelavko in jim tako razturiš familijo.

mimogrede, v sloveniji ne moreš darovati ledvice otroku. vsaj kot živi dajalec ne (z zelo zelo zeloooo redkimi izjemami)

Vse bom naredila za otroke, dokler jim s tem kaj koristim.

premalo definirano vprašanje 🙂

če bi bili v stiski, bi zanje naredila vse. Brez dileme.
Da bi jim pa vse dala, vse kupila, vse naredila namesto njih … to pa ni šans.

Storiti zelo veliko in še več, žrtvovati se pa nisem pripravljena čisto nič. Meni sta otroka veselje in skrb, nisem pa njuna žrtev.

Jaz bi za hčeri naredila vse kar bi bilo potrebno za njuno zdravje. Za to bi bila pripravljena dati ves svoj čas in denar.

Pri ostalih zadevah pa različno od primera do primera.

Ne živim za otroka, naredila pa bi marsikaj zanj.

Žrtvovanje?
Jaz sem se v prvem letu odrekla spanju, ker je silo malo spal :).

Narediš res marsikaj, a vsaj jaz v mejah razuma -razum pa je relevanten, kot so relevantne potrebe, želje, veliko je odvisno od zdravja, v ozadju pa je seveda tudi denar.

Otroku pomagam, da bo znal dobro samostojno funkcionirati, pripravljena sem pomagati pri plačilu šolnine za pridobitev izobrazbe (če bi bilo to iz upravičenih razlogov potrebno), pripravljena sem mu pomagati pri razlagi kakšne snovi, nisem pa recimo pripravljena plačevati marsičesa drugega ali se izgarati na kolenih, da bo imel sine zlati polno ritko vsega.

Kasneje sem mu pripravljena pomagati pri osamosvojitvi s finančno podporo za nakup nepremičnine, ne bi pa recimo za kreditiranje njegove nepremičnine zastavila svoje.

Vnuke bi bila pripravljena varovati, kadar bi utegnila in mi to ne bi prekrižalo drugih načrtov, nikakor pa ne bi bila pripravljena prevzeti redne obveznosti za skrb in varovanje.

potem pa res ne vem kje so trenutno tiste monovke, ki so vem da v eni temi izjavile, da bi npr. koga na “gobec”, če bi otroka nekdo samo krivo pogledal…

mogoče so se trenutno potuhnile zaradi vseh razumnih odgovorov?
🙂


Enako.

Tudi umreti, če bi bilo potrebno, drugače pa bi zanju storila vse, delam na temu, delava…do te mere, da ju pripravljam-va na samostojno življenje, odgovorne in vzgojene osebe…

Odvisno od cilja. Pogosto nisem pripravljena zanj niti vstati s kavča (da bi mu recimo naredila za jest, če si lahko sam), v stiski pa bi bila pripravljena zanj ubijati, čeprav sem sicer totalen pacifist.

New Report

Close