Najdi forum

euthyrox in elevit

pozdravljene

zanima me, če katera, ki je noseča in jemlje zdravila euthyrox (za ščitnico), poleg tega jemlje tudi elevit (železo in vitamini)
meni je to ginekolog priporočal, v navodilih pa piše, da naj ne bi pili, če pijemo zdravila za ščitnico

Vprašaj Pušenjaka…

Jaz jemljem eutyrox, me nosečnostjo sem pa tudi elevit…rodila zdravega fantiča (nisem bila opozorjena, da jih ne bi smela, čeprav mi jih je priporočil G, ki je vedel za ščitnične težave)

lp.

nova
Uredništvo priporoča

si celo nosečnost jemala elevit?
so ti količino euthyroxa kaj povečali med nosečnostjo?

natka.st

jaz jemljem euthyrox za ščitnico in še vedno elevit pa glede na to da sem v 31. tednu to ni nič narobe. ampak jaz tablete za ščitnico vzamem zjutraj elevit pa pri večerji. drugače pa so meni med nosečnostjo skoz mi povečujejo nekaj in ti imaš tudi težave s ščitnico? v katerem tednu pa si? lp

Jaz jemljem tudi euthyrox zjutraj, elevit pa pri večeji.
Sem v 17. tednu. Mi je rekla ginekologinja, da lahko, ko popijem to škatlo elevita potem preneham, ker pomembno da je v prvih 3 mesecih.

Tudi jaz imam težave s ščitnico, čeprav ko so mi kontrolirali hormone v 13. tednu sem ostala na isti dozi tablet, tako da zaenkrat zadošča, imam pa čez 8 tednov, torej nekje v 21.ali 22. tednu spet pregled.

ja res je pomembno da jemlješ elevit prve tri mesece samo glede na to da jaz kalcija ne zaužija kaj preveč, namreč ne prenesem mleka mi je priporočala da ga jemljem še naprej in tudi sirup omega 3 je zelo koristen za otrokov razvoj možganov.

no sicer sem pa jaz do sedaj bila na kontroli v laboratoriju vsak mesec ker je to zelo pomembno kako dobro imaš osebno zdravnico in tudi meni na začetku niso nič povečali ampak šele čez kakšne dva meseca no pa zdej spet v 30. tednu ponovno. in koliko ti sedaj jamlješ euthyroxa? iz katerega konca slovenije pa si? ti hodiš na kontrolo v zdravstveni dom v laboratorij ali kam drugam?

Sem s Krasa in hodim na kontrolo v bolnišnico v Izolo.

želim ti še lepo nosečnost do konca s čim manj zapleti 🙂

Je kaj narobe, če jemlješ Elevit vso nosečnost? Namreč naj bi bil za dobo pred in med nosečnostjo ter v času dojenja. Zakaj potem priporočajo samo prvo obdobje nosečnosti?

Jaz mislim da ni nič narobe, če se Elevit jamlje tako kot si ti napisala, saj je tako priporočila meni tudi moja ginekologinja, ker vsebuje veliko vitaminov in dodatkov ki jih potrebuje nosečnica in potem v času dojenja. Za prvo obdobje nosečnosti – takrat pa naj bi bil kar obvezen:) to je moje mnenje

New Report

Close