Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec organizira prevoz na predstavo!!!

vrtec organizira prevoz na predstavo!!!

Vrtec nam je organiziral ogled lutkovne predstave. OK, super.

Toda, ko sem včeraj zvečer pogledala račun, sem se pa res razburila, hudo naglas. Zakaj?

– predstava v gledališču stane 3,50E — Ok plačamo
– prevoz do gledališča je pa 7,80E!!!!!!!!!! za vsakega otroka posebej!
a so znoreli? za ta denar , ga jaz še 2x peljem v gledališče

Seveda nas niso vprašali nič o prevozu, tudi o predstavi je samo obvestilo, da gredo.

Zakaj takšna cena za prevoz? Kateri avtobusar ali vrtec je s tem zaslužil?
Zakaj niso šli z avtobusom, karta v v obe smeri ne bi prišla več kot 2E , (ne vem koliko je za otroka točno?
Ko gredo sicer v mesto, kar pogosto, gredo vedno na mestni avtobus, ki je zelo blizu vrtca,
do lutkovnega gledl. pa tudi ni nobena razdalja iti lepo peš čez mesto, po tržnici, …

Pa na koncu še to, da je bila ena xy predstava, meni nikoli slišana, otroci (4-6) letjo prvič slišijo, če sploh kaj slišijo in vidijo .. Naj dajo kakšno ljudsko, znano

Torej, naj kaj ukrenem glede prevoza, kaj, kam in kako? Seveda ne bi rada izpostavljala mene in otroka, ker si potem takoj črna pika in te vse vzgojiteljice čudno gledajo, kot da to je pa ja super za otroka, one bi pa to res plačale, eni starši pa ne delajo problemov.

Tudi jaz ponavadi mirno plačam, ampak zdaj tole me je pa res razkurilo 7,8E za prevoz?

Tile organizirani prevozi so bili od nekdaj hudo dragi. Se spomnim, da tudi jaz, ko sem hodila v OŠ, in so nas vozili kam z avtobusom, da je bil le ta, najdražja postavka.
Očitno je najem avtobusa drag, ne vem.

ja to pa je drago. Pri nas je to ponavadi par evrov. Mislim da več kot 2 ni bilo.
Pozanimaj se v vrtcu

Uf, to je pa res veliko. Kako daleč pa so šli? Mogoče je še kaj vštetega ali pa gre dejansko za več predstav?
Pri nas je bilo na zadnji položnici še dodatnih 4,5 evrov zaračunanih. To je za predstavo in prevoz skupaj.

na naši šoli in vrtcu prevoznike izbirajo preko razpisa, ni poceni… prevoz pa rabijo, večkrat, ker smo pač izven cone mestnega busa.

Da bi šli peš?
Lepo čez mesto, po Čopovi, čez Tržnico, do gledališča?
Hm, saj se hecaš, ne?
Ti je vsaj približno jasno, s kakšnim tempom bi hodila skupina 4-letnikov?
In po predstavi še nazaj?
V vrtec bi prilezli ravno po koncu popoldanskega počitka.

Veš, pozabljaš, da imaš ti na pohodu po mestu oči na pecljih zaradi enega otroka, tu pa je govora o večih skupinah otrok.

Face it, najdražja postavka je prevoz. Če so iskali avtobus z varnostnimi pasovi za vse otroke, je to še dražje.

Za 7,8 EUR jaz ne bi delala cirkusa, ampak bi na prvem roditeljskem sestanku pripomnila, da je bil prevoz kar drag.

Naši se vozijo iz kraja v kraj, pa nikoli ne plačamo toliko.

To je oderuško.

Zakaj ne peš? Zakaj gredo lahko na tržnico na obisk? Peš od pošte?

Mogoče sem narobe navedla starost otrok, večina jih gre letos v šolo, torej stari 5 ali šest let!nekaj je mlajših. Vsak oddelek spremljajo 3 vzgojiteljice! Gredo po peš coni, nikjer ni avtomobilov.

Ja, že res, da na roditeljskem lahko na to opozorim, a potem so drugi starši ponavadi tiho in gledajo v tla, jaz sem pa tista osramočena, in še rečejo, kaj ta nerga, njej ni problem plačati,

Ne, ni mi problem plačati, se mi pa zdi res oderuško.
Kam odreagirati?

Ta cena je oderuška in me čudi, kako je vodstvo vrtca pristalo nanjo.

V šoli mojih otrok so imeli prejšnji teden športni dan, cena avtobusnega prevoza iz Žalca na Roglo in nazaj, je bila 5eur/otroka.

Nekdo je na račun otrok zaslužil, žal.
Vodstvo vrtca je očitno nekomu vrnilo uslugo. Nam so predlani na tak način preveč zračunali portretno slikanje otrok. Smo starši kar zaropotali in smo letos uredili slikanje na drugačen ter predvsem cenejši način.

Sem sama od kolegice slišala(mož dela pri enenm prevozniku in ima te stvari čez), da jih pošteno oberejo, šole in vrtce za prevoze. Tudi več kot dvojne cene. Žal služijo na takih zadevah.

Mi imam na položnici “Plesne delavnice”. Trajale so eno šolsko uro v igralnici, naučili so se en plesa a la račke, še manj “zahteven”, na položnici imamo 4,50 €. Vprašal nas itak ni noben nič, a ne, zakaj pa bi. Pa se mi ne gre za 4,5 €, čeprav jih po tleh tudi ne pobiram, ampak za princip. Mi roganiziramo, ti plačaj. Isto for imamoo smučarski tećaj – no, o tem so nas vsaj vprašali. Traja 3 ure, ure prej in uro po tek je vožnja. Prihod na smučišče ob 10h, začetek tećaja tudi ob 10h. Se pravi, da se bodo do 10,30 ravno sestavili za začetek tečaja, kao. Konec tečaja ob 13h, odhod avtobusa tudi ob 13h, se pravi jih bodo zgonili vsaj ob 12,40 s smučišča.Se pravi za 2 uri smučanja na dan naj bi dali vsak po 100 € na otroka, v čemer je prevoz, učitelj in karta. Podn. S tem, da imamo najmanj 4 smučišča, res da manjša in manj ugledna, veliko bližje in za začetnike, kar 5-6 letniki so, zvhrano zadoščajo. In pol danes reče vzg, kakšni smo starši, da otrokom ne privoščimo. Ne da jim ne privoščimo, samo brit na suho se pa res ne pustim. Od tega tećaja bo otrok imel samo vožnjo z busom gor in dol, smučal bo bore malo.

Cena avtobusnega prevoza nas je stal 140 eurov v obe smeri (cca 25 km v eno smer), delili smo z 37 otrok in je prišlo okrog 3,50 eura na otroka. Šole in vrtci so dolžni dati razpis in izbrati najcenejšega ponudnika.

Ja, ena je super napisla “brit na suho se pa ne damo”!!! Kam jih naj prijavim, na katero institucijo?

Gre za princip, pa tudi za denar. Organizirajo, ne da bi nas vprašali, če pa ne sodeluješ, te gledajo postrani oz. vsi gredo, tvoj otrok je pa sam in ga nekam priključijo.

Zdaj sem se spomnila ene njihove finte glede avtobusa: ceno avtobusa razdelijo na število otrok, ki se pelje. Kaj pa v primeru, da nekateri ali kar večina bojkotiramo tisti dan vrte, kaj bo potem tistih nekaj udeležencev plačalo 50E ali še več?
Ja, se mi zdi, da nekateri otroci manjkajo prav na takšne dni, ko je treba kaj plačati, pa ne da niso starši pri denarju.

A ti spiješ vsak dan vsaj eno kavo? No, to te pride vsaj toliko kot tale prevoz. Da si pa tako skopuška, da otroka tisti dan ne bi dala v vrtec in ga prikrajšala za predstavo, samo zato, da bi prišparala 7€, kaj takega pa še ne!
Sicer pa delam v šolstvu in ja, tako je-prevoz se razdeli na vse otroke-če jih 10 tisti dan manjka, se pač ostalim poveča cena, se ne da pomagat.

New Report

Close