Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek boleč prst

boleč prst

Že nekaj časa imam boleč palec na nogi, na eni strani nohta.Posebej na eni strani nohta imam čisto rdečo in zateklo kožo ob nohtu. Sedaj pa se mi je isto pojavilo še na drugi nogi, spet na palcu v isti obliki.
Nohte strižem ravno, vedno enako, za higieno skrbim.
Morda ve kdo kaj bi bilo to- je noht kriv ali je možno da je karkšna glivica, …???

En čas sem zadevo pustila pri miru, sem mislila, da bo minila, sedaj me pa že tako boli, da težko hodim oz. zaboli ob pritisku. Zdaj ko si postrižem noht res zelo boli koža okrog.Ne bi pa kar šla k zdravniku, sploh dermatologu, saj se tam čaka neskončno.

Je imel kdo mogoče iste težave? Prosim za nasvet, hvala.

Vem, da to ni ravno zdravstvena posvetovalnica, ampak na strokovnih forumih čakaš odogovor
dolgo ali pa ga sploh ni.

Zato je najbolje iti pedikerju, najbrž je vraščen noht.

LP

Ali lahko prideš do konic nohtov, na obeh straneh? Tako, da jih rahlo dvigneš? Če ne, potem predvidevam, da imaš vrasel noht.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz sem mislila da imam vrščen noht, doslej še nisem imela te težave.

Zdaj sem si noht postrigla zelo na kratko, ja, z bolečno pridem do obeh koncev.
Oteklina in bolečina je pa nekje na sredi nohta ob straneh, ali je možno da je tam vraščen?
Zakaj do tega pride?

Hvala

Ja sigurno je noht vraščen. Najbolje da greš da osebnega zdravnika. Ti bo že on povedal kako naprej in zakaj do tega pride. Jaz sem morala decembra odstranit noht. Če je zelo hudo bo zdravnik na napotnico napisal NUJNO in boš še isti dan “operirana”.

Ali imaš suho kožo na prstih? Včasih, ko malo pozabim na mazanje s kremo, se mi na straneh nohta (samo na velikem palcu na nogi) nekako zatrga koža ali del nohta – ne vem točno kaj od tega, niti ne znam povedat bolj natančno. Koža ob nohtu je na tem delu malo odebeljena, rdeča in boleča. Čez čas mine. Drugače pa si takšne zadeve (tudi probleme z vraščenimi nohti) lahko pozdraviš s trpotcem – sicer ne vem, kako bi prišla do njega zdaj, ko je sneg – odtrgaš par listov, jih malo zmečkaš, daš na prst in oviješ s povojem. Pustiš čez noč, naslednji dan zamenjaš. Tako si je moja mami pozdravila kar nadležno vnetje pri vraščenih nohtih – nohte je redno strigla po namakanju v topli, slani vodi. Vsakič je malo dvigala vraščen del nohta iz kože in zdaj je noht “kot nov”. Lp

New Report

Close