Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

!!!POTREBUJEMO POMOC!!!

Default avatar

obupana mamica

Smo mlada druzina, z 11 mesecno malcico, ki je pred velikim problemom.Z mozem ziviva v najemniskem stanovanju,zal pa nas sedaj iz le tega lastnik mece na cesto.Moz je sicer ostal brez dela in tako si ne moreva privosciti najema stanovanja.Zal nimava nobenega, ki bi nas lahko zacasno vzel pod streho, niti nobenega,ki bi nama lahko financno pomagal.
Zato prosim, ce ima kdo kaksno moznost ali ve za koga, ki ima prazno stanovanje, da bi lahko zacasno odstopil stanovanje, v zameno za vzdrzevanje,varstvo otrok,pomoc v gospodinstvu,delo okoli hise,...kar koli...zmozna sva placati stroske, zal pa ne tudi najemnine.

Prosim za kakrsno koli pomoc ali informacije.

hvala ze v naprej vsem, ki boste lahko kakorkoli pomagali

Sona
Default avatar

hm?????

mož je ostal brez dela,
kaj pa ti? tvoja porodniška?

pa prijatelji in sorodniki?
Default avatar

mimi***

kje?
Default avatar

druga pomoč

Kaj pa starši, drugi sorodniki??? A vas najemodajalec meče ven, ker nista plačala že kar nekaj najemnin?
Default avatar

no ja

To je zelo velika prošnja, upam, da se zavedaš.
Mož išče službo oziroma delo?
Default avatar

cofka1

[quote=""obupana mamica""]
Smo mlada druzina, z 11 mesecno malcico, ki je pred velikim problemom.Z mozem ziviva v najemniskem stanovanju,zal pa nas sedaj iz le tega lastnik mece na cesto.Moz je sicer ostal brez dela in tako si ne moreva privosciti najema stanovanja.Zal nimava nobenega, ki bi nas lahko zacasno vzel pod streho, niti nobenega,ki bi nama lahko financno pomagal.
Zato prosim, ce ima kdo kaksno moznost ali ve za koga, ki ima prazno stanovanje, da bi lahko zacasno odstopil stanovanje, v zameno za vzdrzevanje,varstvo otrok,pomoc v gospodinstvu,delo okoli hise,...kar koli...zmozna sva placati stroske, zal pa ne tudi najemnine.

Prosim za kakrsno koli pomoc ali informacije.

hvala ze v naprej vsem, ki boste lahko kakorkoli pomagali

Sona[/quote]

Če imate pogodbo, vas v takšnem primeru ne more spoditi iz stanovanja. Tako sem nekje prebrala, če se motim, naj me kdo popravi.
Sicer pa vam pripada izredna denarna pomoč v takšnem primeru. Je pa dovolj starejših ljudi, ki v zameno za oskrbo nudijo dom in hrano, nekateri plačilo ali dedovanje premoženja. Poznam celo gospo, ki je oddajala hišo, brez plačila najemnine. Iz kje pa ste?
Default avatar

kot ponavadi

Prosim vas, nehajte kot ponavadi: on ne dela, kaj pa ti, porodniška. Kaj mislite da so tudi oni tako naivni, da bi prosili pomoč potem pa ne povedali - tistim ki jim hočejo pomagat, realno stanje in zgodbo. Matr folk, vedno več bo tega in vi sedaj najprej tisoč vprašanj, pomoči in konkretnega pa nič. A se tako naslajate ali kaj? Lepo je vprašala, kaj vam mora vse račune položiti, da se naslajate nad nesrečo. Tisoč vprašanj imate, roke ponuditi v pomoč pa ne. Kaj vas zanimajo podrobnosti, če ne morete dati pomoči. Katastrofalni ljudje so zadnje leto tle gor.Upam, da se najde rešitev, te grdobe pa kar prezri. Kaj imaš ti od tega da ti pove ali je plačala stanarino oz. najemnino, če jo mečejo ven. Povej kaj imaš od tega?
Default avatar

obupana mamica

hm???? -zal je z 350 evri na mesec tesko preziveti, ce je potrebno placati najemnino, stroske in pa se od tega ziveti.

druga pomoc-zal sta mozeva starsa oba ze pokojna,mojadva pa nista sposobna pomagati,prav tako zivita v najemniskem stanovanju, kje je se sestra in brat.Pa se ti ne zdi da so bili oni prvi, na katere sva se obrnila, da bi skupaj poskusali resiti problem,..drugi sorodniki so pa samo za okras,...zlahta strgana plahta,..ne pozabi, da ko potrebujes pomoc, sorodnikov

mimi- do sedaj ljubljana, ampak nama je cisto vseeno kje , nisva v stanju, da bi se lahko izmisljevala kje kaj in kako,...samo da je
Default avatar

obupana mamica

no ja-.seveda se zavedam tega, pa se kako,...seveda da isce sluzbo,...poskusava na vse konce in kraje
Default avatar

ne ni jih dovolj

Ne ni jih. starejših da bi komu takole pomagali in predvsem sebi. Raje živijo v 4 sobnih stanovanjih sami in jokajo kako male penzije imajo in velike stroške, da pa bi šli v manjše ne, to pa ne.Jasno bo zdaj padlo precej primerov kontra, ampak v veliko primerih starejši živijo v veliko večjih stanovanj sami in sam jamr jih je. Se bo treba realno začeti obnašat.
Default avatar

1973b

resno te sprašujem....

OD KOD SI? da vidim ali lahko pomagam... prosim, povej

jaz, ki bi lahko pomagala, sem iz okolice mb.

ZA DRUGE PA: ko se nekdo najde v stiski, ga še bolj popljuvate. jao, kam gre ta svet. če ne morete pomagati, bodite raje tiho.pa se vi postavite v njeno kožo.....

z otrokom kam na cesto.???? koliko pa lahko ima porodniške? ????
Default avatar

obupana mamica

cofka1- iz Ljubljane
Default avatar

obupana mamica

1973b-iz ljubljane sva
Default avatar

navita fleka

1973b je napisal/a:
resno te sprašujem....

OD KOD SI? da vidim ali lahko pomagam... prosim, povej

jaz, ki bi lahko pomagala, sem iz okolice mb.

ZA DRUGE PA: ko se nekdo najde v stiski, ga še bolj popljuvate. jao, kam gre ta svet. če ne morete pomagati, bodite raje tiho.pa se vi postavite v njeno kožo.....

z otrokom kam na cesto.???? koliko pa lahko ima porodniške? ????
1973b, stiskam pesti, da boš zares lahko pomagala in da se bo ta zgodba dobro iztekla.
Default avatar

mimi***

ste poskusili na csd, da bi našli kakšno rešitev? Včasih se najdejo tudi v oglasih kakšne ponudbe starejših, ki bi v zameno za pomoč odstopili stanovanje, ampak tu se vedno pojavi na tisoče problemov.
Default avatar

no ja

Pred leti sem delala v društvu, kjer smo iskali tudi takšno možnost bivanja, pa je s tem žal veliko problemov. Se mi zdi, da je to še najlaže urediti prek Karitasa oziroma cerkve, tam ponavadi vedo, kdo rabi takšno pomoč.
Ste že dali kam oglas?
Ti bi dobila službo tudi v kakem drugem kraju?
Default avatar

Nely29

Vem, se oglašam za brez veze. Na žalost vam pomagat ne morem. Srčno pa upam, da se najde kdo, ki vam bo lahko. Srečno!
Default avatar

obupana mamica

mimi-poskusala sva ze,..ce bod za karkoli vedeli naju bodo obvestili,,drugace pa je z njihove strani resitev materinski dom...poskusam tudi na mestni obcini za bivalne enote,..karkoli samo da je streha nad glavo,....ce ne bo druge bo morala iti druzina na pol,...mi je najtezje tako a ce ne bo druge bo tudi to treba spremeniti,..jaz in hcerka v materinski dom, moz pa se nevem kam
Default avatar

mimi***

Karitas je dobra ideja, jaz bi poskusila, sigurno imajo stike s starejšimi osebami, potrebnimi pomoči.
Default avatar

obupana mamica

no ja- redno cekiram po casopisih, na netu ,..vse zivo,...nekaj jih je ki nudijo brezplacno nastanitev, a zal ne za celo druzino ,..iscejo samsko zensko ali studente.Kar se tice vprasanja glede sluzbe drugje pa dvomim,...po poklicu sem manikerka, tako da ze v ljubljani je s tem tesko,..kaj sele kje drugje,...drugace pa imam izkusnje tudi z delo v turizmu, vendar nedokoncana izobrazba turisticne smeri

nely-hvala, tudi jaz se nisem izgubila upanja in poskusam na vse konce in kraje