Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec in brezposelne ženske

vrtec in brezposelne ženske

Povejte svoja mnenja, kaj mislite o tem, da bi imeli otroci zaposlenih staršev prednost pri vpisu v vrtec, pred otroci, katerih starši so brezposelni. Jaz sem mnenja, da bi naj vsi otroci imeli pravico obiskovati vrtec, ne glede na zaposlenost ali nezaposlenost staršev.

Vrtec je oblika institucionalnega varstva, ki naj bo prvenstveno namenjena staršem otrok, ki so zaposleni. Šele potem, če je prostor, naj bo na voljo tudi drugim. Da je obratno, je svinjarija.

Vrtci so že dolgo precej več kot samo varstvo, čeprav je to njihov prvotni namen. In prav je, da imajo do njega pravico vsi otroci, ki živijo v Sloveniji. Vendar pa je meni osebno nedoumljivo, da imajo otroci brezposelnih strašev prednost pri vpisu. Edino logično bi bilo ravno obratno, sploh v vrtcih, kjer imajo prostorsko stisko. Tako se pa dogaja, da za varstvo izvisijo tisti, ki ga res krvavo potrebujejo.

Zakaj svinjarija? Poglej imam visoko izobrazbo in sem med porodniško ostala brez službe, sedaj imam sina starega 2 leti in hodi že pol leta v vrtec ker, če bi ga imela doma – kar bi ga z veseljem verjemi, kam bi ga pa naj dala takrat, ko bom dobila službo??? Mislim halo, kako se ene obnašate tukaj gor kot, da ste ne vem kaj in sploh nič ne premislite preden kaj napišete. Midva z možem nimava nobenega, ki bi nama čuval otroka, ker so še najini starši vsi zaposleni, varuške, ki bi pa bila enkrat dražja kot vrtec pa si nebi mogla privoščit!!!

Logično, da bi moral biti vrtec prvenstveno namenjen otrokom zaposlenih staršev. Absurdno je, da marsikateri zaposleni starši ne dobijo prostora in imajo probleme z varstvom, otroke vozijo daleč in za drag denar v privat varstvo. Se pa najdejo mesta za otroke staršev, ki se cele dneve izležavajo doma, otroci pa cel dan v vrtcu in to običajno zastonj.

Naša soseda je dobila lani septembra vrtec za enoletno hčerko.Nikoli še ni nikjer delala,socialno vleče,dec prjavlen doma pri starših.Ko se pol vsaj nebi hvalila naokol…
Jaz za svojo nisem dobila vrtca,oba z možem sva zaposlena,mož vozi špedicijo,jaz sem trgovka v večjem supermarketu.Pol si pa lahk mislite,kak delavni čas mama.Mojga ni čez teden skor nič doma,jaz tud veliko v službi.Malo mi čuva ena ženska iz sosednjega bloka,plačam ji kr dost.Ta naša soseda pa lepo doma,vsak dan,otrok pa v vrtcu,pa še zastonj ziher.Jezna sem na njo,resnično.Mi se s cajtom ubijamo,druzga otroka met me je pa minilo.Ta teden dam prošnjo za v vrtec,upam,da ga dobim,če ne jim j…. vse po spisku.Pardon,sem se v sekundi razkurla.Lep večer.

Pa saj je tako!!! Vec tock dobi zaposlena mati!!! Ne vem od kje vam ideja, da imajo tu brezposelni prednost

Pri nas je skoraj pol skupine šiptarjev. Super, slovenski otroci širijo obzorje, se naučijo kakšno novo besedo (ti otroci ne znajo slovensko), ampak prostorska stiska enormna in občina mora v večmilijonsko investicijo, da naredi prizidek in prostor za vse, ki želijo biti ti vrtcu.

Pa se vprašam – katera evropska država je še tako odprta in radodarna – niti tiste z bistveno višjim standardom.

Zdaj pa samo še čakam, da bodo tudi Romi pogruntali, da imajo vrtce zastonj in jih lepega dne pripeljali z avtobusom.

Vem, kako nacionalistično to zveni, ampak ko pomislim, kako smo gagali, ko smo plačevali vrtec, nekateri pa dobijo vse na pladnju, mi rata slabo.

Zakaj svinjarija? Poglej imam visoko izobrazbo in sem med porodniško ostala brez službe, sedaj imam sina starega 2 leti in hodi že pol leta v vrtec ker, če bi ga imela doma – kar bi ga z veseljem verjemi, kam bi ga pa naj dala takrat, ko bom dobila službo??? Mislim halo, kako se ene obnašate tukaj gor kot, da ste ne vem kaj in sploh nič ne premislite preden kaj napišete. Midva z možem nimava nobenega, ki bi nama čuval otroka, ker so še najini starši vsi zaposleni, varuške, ki bi pa bila enkrat dražja kot vrtec pa si nebi mogla privoščit!!![/quote]

Ti bi varstvo MOGOČE potrebovala, ČE bi dobila službo, nekdo pa ga potrebuje TUKAJ IN ZDAJ. če si sposobna dojet razliko.

Jaz še nisem dobila mesta za hčerko v jaslih, čeprav sem lani februarja oddala vlogo za letošnji januar. Pač baje je težje med letom, sploh jasli. Ampak sem vseeno za to, da je enakopravnost- da imajo enake možnosti brezposelni ali pa zaposleni.

Zakaj svinjarija? Poglej imam visoko izobrazbo in sem med porodniško ostala brez službe, sedaj imam sina starega 2 leti in hodi že pol leta v vrtec ker, če bi ga imela doma – kar bi ga z veseljem verjemi, kam bi ga pa naj dala takrat, ko bom dobila službo??? Mislim halo, kako se ene obnašate tukaj gor kot, da ste ne vem kaj in sploh nič ne premislite preden kaj napišete. Midva z možem nimava nobenega, ki bi nama čuval otroka, ker so še najini starši vsi zaposleni, varuške, ki bi pa bila enkrat dražja kot vrtec pa si nebi mogla privoščit!!![/quote]

Ti bi varstvo MOGOČE potrebovala, ČE bi dobila službo, nekdo pa ga potrebuje TUKAJ IN ZDAJ. če si sposobna dojet razliko.[/quote]

preveč si pametna … ups … nestrpna.

Zakaj svinjarija? Poglej imam visoko izobrazbo in sem med porodniško ostala brez službe, sedaj imam sina starega 2 leti in hodi že pol leta v vrtec ker, če bi ga imela doma – kar bi ga z veseljem verjemi, kam bi ga pa naj dala takrat, ko bom dobila službo??? Mislim halo, kako se ene obnašate tukaj gor kot, da ste ne vem kaj in sploh nič ne premislite preden kaj napišete. Midva z možem nimava nobenega, ki bi nama čuval otroka, ker so še najini starši vsi zaposleni, varuške, ki bi pa bila enkrat dražja kot vrtec pa si nebi mogla privoščit!!![/quote]

Lahko poveš, zakaj si navedla kakšno izobrazbo imaš. A to po tvojem naj bi vplivalo na sprejem otroka v vrtec, al kaj.
Ne razumem pomena, vsekakor pa bi morale imeti družine kjer so starši zaposleni veliko prednost. Ampak žal je pri nas drugače
LP

pri nas imajo otroci zaposlenih prednost oz. zaposlen starš dobi več točk.

tudi pri nas je tako, da zaposleni starši dobijo več točk. Še več pa jih dobijo socialno ogroženi, od tu pa pride to, da so starši brezposelni in imajo otroke vseeno v vrtcih. Mene to zelo moti. Zakaj?

Prvič zato, ker se da v Sloveniji pri “socialni ogroženosti” tako fino goljufati. V naših blokih je polno mamic (sori, ampak vse po vrsti so južnjakinje), ki dajo otroka zjutraj v vrtec, potem pa ves dan kadijo, klepetajo in kofetkajo pred blokom.

Na drugi strani pa smo starši “srednjega razreda”, ki nikakor ne dobimo vrtca (mi smo zviseli že 3. leto zapored, otrok bo šel kmalu v šolo), če ga pa že dobimo, plačujemo najvišjo ceno. V srednji razred spada vsak s 1000 € plače, potem pa plačuješ 300 € za vrtec oz. (v našem primeru) 550 € za varstvo. Če prištejemo še kredit za stanovanje, avto, hrano, bencin in ostale stroške … smo na pragu revščine oz. socialno ogroženi 🙂 S tem, da edino v redu varstvo, ki smo ga našli, dela le do 16. ure, kar pomeni, da moram vsak dan prej iz službe in potem ostanek dela štrikam doma, šefi pa nimajo prav nobenega razumevanja do mladih mamic in samo še čakam, kdaj bom letela iz firme.

Evo vam realnost.

Da, soc ogroženi imajo prednost. Ponavadi so to brezposelni. Občina sika, da požrejo preveč občinskega denarja, posledično za vrtec namenjajo manj.

Vrtec je v svoji zgodovini nastal, kot potreba po varstvu otrok zaposlenih mater. Tovarnarji so spoznali, da so matere bolj učinkovite, če vedo, da je za otroke poskrbljeno in se ne klatijo po ulicah. Pri nas se je vrtec oblikoval v socialno ustanovo, katere prednostna naloga je socializacija, šele potem varstvo. Zato pa imamo vrtce polne otrok brezposelnih, marsikateri zaposleni se pa lahko pod nosom obrišejo. Tako nam ostanejo (pre)drage oblike privat varstva.

Zakaj svinjarija? Poglej imam visoko izobrazbo in sem med porodniško ostala brez službe, sedaj imam sina starega 2 leti in hodi že pol leta v vrtec ker, če bi ga imela doma – kar bi ga z veseljem verjemi, kam bi ga pa naj dala takrat, ko bom dobila službo??? Mislim halo, kako se ene obnašate tukaj gor kot, da ste ne vem kaj in sploh nič ne premislite preden kaj napišete. Midva z možem nimava nobenega, ki bi nama čuval otroka, ker so še najini starši vsi zaposleni, varuške, ki bi pa bila enkrat dražja kot vrtec pa si nebi mogla privoščit!!![/quote]

Kam bi ga pa dala, ko boš dobila službo??? Daj ga tja kamor ga dajo tisti zaposleni starši, ki ne dobijo prostora v vrtcu zaradi takšnih kot si ti. Oni rabijo takoj prostor, ti pa sploh ne veš, če ga boš rabila. Sebičnost pa taka, pa še izobrazbo omenjaš.

Ne bom dolgovezila. Jih je nekaj pred mano lepo napisalo dejstva. Bom dodala samo to, da se tudi meni zdi največja svinjarija, da izvisimo zaposleni starši pred nezaposlenimi. Tukaj jaz ne vidim prav nobene logike in tudi vem, da je ni. Pa lahko lapate sto na uro vse tiste brezposelne, kako zelo vaši otroci nujno potrebujejo vrtec!

In dejstvo, da se na vseh področjih dela tako, je razlog, zakaj imamo ene najvišjih davkov v Evropi. Vsem je treba vse nudit.

Kje še imajo socialno ogroženi na voljo deveturno varstvo visoko izobraženih strokovnih delavk, ki sicer stane minimalno slovensko plačo?

Varstvo in prehrana – ne rečem, ampak tako drago varstvo nudit vsem po vrsti zastonj – to je pa absurd – s tem da hkrati v proračun ne nameniš niti ficka, temveč ga še dodatno staneš prek OD in podpore.

Za enega takega otroka tako občina namenja po 300, 400, 500 evrov. Pa računajte!

Pojdite si prebrat na velike družine kakšne ideje še imajo. Da bi brezposelne mame, ki tako in tako dobijo veliko denarja skozi razne takšne in drugačne transferje (neko računico so naredili, da pri petih otrokih pade v denarnico takšne brezposelne mame, ki jih rodi pet), da bi jim še plačo nakazovali. Otroci pa seveda v vrtcu, da se socializirajo.

Država je s temi vrtci resnično zabluzila. Po eni strani so zaradi normativov tako dragi, da si jih povprečni državljani težko privoščijo, po drugi strani so pa zastonj. Kje je tukaj logika? Najprej podražit v nebo, potem pa tistim, ki pač nimajo, nudit uslugo zastonj? Pred nosom tistih, ki garajo cele dni v službi, otroka skoraj ne vidijo, za nagrado dobijo pa še visoko položnico?

Kako ne bo folk jezen? Sistem je postavljen na glavo.

Zakaj svinjarija? Poglej imam visoko izobrazbo in sem med porodniško ostala brez službe, sedaj imam sina starega 2 leti in hodi že pol leta v vrtec ker, če bi ga imela doma – kar bi ga z veseljem verjemi, kam bi ga pa naj dala takrat, ko bom dobila službo??? Mislim halo, kako se ene obnašate tukaj gor kot, da ste ne vem kaj in sploh nič ne premislite preden kaj napišete. Midva z možem nimava nobenega, ki bi nama čuval otroka, ker so še najini starši vsi zaposleni, varuške, ki bi pa bila enkrat dražja kot vrtec pa si nebi mogla privoščit!!!

Dej no. visoka izobrazba. A iščeš službo samo z njo. Jaz takih tipov ne bi zaposlila nikoli. Izobrazba ni vse. Ko boš pa dobila službo, boš govorila drugače. Mislim, da šele zaposleni starši otrok nimajo kam dat, a ne? Veš kaj, otroka nimate kam dat medtem, ko delate na črno kje. Kar je tudi v redu, saj če ne nebi preživeli. Ampak povejte pošteno.

Jaz sem mnenja, da bi morali absolutno imeti prednost zaposleni starši. V vrtcih pa naj bi imeli nekaj prostora rezervirano tudi za tiste brezposelne, da bi lahko kadarkoli vpisali otroka v vrtec, ko bi dobili zaposlitev. Poznam veliko primerov, ko so mamice doma in niti nimajo namena iskati službo, otroke pa imajo v vrtcu, veliko mamic pa nima otrok kam dati in so bile nekatere prisiljene ostati doma, da so lahko varovale otroke. To je meni svinjarija. Prav tako se mi zdi svinjsko, da je za drugega otroka brezplačno, ker so zaradi tega starši avtomatsko vpisali še enega otroka v vrtec, da so imeli doma mir, čeprav bi bil lahko otrok še v domačem varstvu (govorim o tistih manjših od 3 let). A se sploh zavedate koliko mamic velikih družin koristi zakon, ko lahko zaradi otrok ostanejo doma in jim država plača prispevke in to z namenom, da bi otroke varovali, jih vzgajali…. one pa jih lepo dajo v vrtec. Ne rečem eno leto pred šolo, ampak da jih dajo že čisto majhne, ker imajo pač zastonj – to mi je pa nesmiselno.

Zakaj svinjarija? Poglej imam visoko izobrazbo in sem med porodniško ostala brez službe, sedaj imam sina starega 2 leti in hodi že pol leta v vrtec ker, če bi ga imela doma – kar bi ga z veseljem verjemi, kam bi ga pa naj dala takrat, ko bom dobila službo??? Mislim halo, kako se ene obnašate tukaj gor kot, da ste ne vem kaj in sploh nič ne premislite preden kaj napišete. Midva z možem nimava nobenega, ki bi nama čuval otroka, ker so še najini starši vsi zaposleni, varuške, ki bi pa bila enkrat dražja kot vrtec pa si nebi mogla privoščit!!![/quote]

Ti bi varstvo MOGOČE potrebovala, ČE bi dobila službo, nekdo pa ga potrebuje TUKAJ IN ZDAJ. če si sposobna dojet razliko.[/quote]

Ne, ni sposobna dojet. Kljub VISOKI IZOBRAZBI, ki je ni pozabila omeniti takoj na začetku. Mene bi bilo sram. Ko bi vsaj napisala, da hodi sedaj, ko je brez službe kam čistit, likat, delat v kakšno pisarno…pa zato ne more imet sina doma. Ampak ne, ona računa, da pač ENKRAT bo dobila službo in za takrat, bi bila rada pripravlena:) Pa tudi če bo sin že na fakulteti:)

Sem popolnoma enakega mnenja kot kar nekaj ostalih pred mano. Absolutno ni prav, da je vrtec poln otrok, katerih starši so nezaposleni, za tiste, ki krvavo potrebujejo varstvo, pa prostora ni. Tudi moj sodelavec je na tem, hvala bogu delava v taki firmi, da se lahko dogovori tudi za popoldansko izmeno….kaj pa toliko tistih, ki te možnosti nimajo?

Delam, vendar nisem zaposlena tako, da se že nehajte nekaj pizdit. Izobrazbo sem omenila samo zato, ker imam takšno za katero ni več skoraj nobenega povpraševanja in sem zaradi recesije ostala brez službe. Sprejela bi pa kakršnokoli delo, tudi sedaj nekaj delam, da pač lahko preživimo in zaradi mene NI NOBEN OTROK OSTAL BREZ VRTCA, zato ker tukaj kjer živimo imajo še celo 2 prosti mesti v vrtcu. Pa ga plačujem tako, da se nebo sedaj še kdo v to vpiknil.

Izobrazbo mi je res žal, da sem omenila, ampak drugače bi me pa napadle, da sem kakšna, ki se ji ne ljubi delat in sedi doma, otroka pa ima cele dneve v vrtcu, vendar še zdaleč ni tako.

New Report

Close