Najdi forum

lep pozdrav!
moj problemcek je pri odnosih. moja druzina mi ni bila dober vzor, pred kratkim je prislo tudi do locitve (ampak samo v bivanju). stara sem 18 let, in problem so odnosi s fantom. sem namrec po eni strani samozavestna, je pa zelo veliko stvari, pri katerih ne cutim niti kanček samozavesti. velik problem so intimni odnosi. sama s seboj sem zelo nezadovoljna, pri goloti se posebej. enostavno ne prenesem da se me fant dotika po goli koži. takrat se vkljucijo moji zelo izraziti obrambni mehanizmi, postanem zelo napadalna, nic vec ne cutim do te osebe, celo zasovrazim jo. zanima me na kaksen nacin bi lahko spremenila ta kompleks. pred kratkim sem imela tudi malo vecje probleme (poskus samomora), v tem casu je bila moja samozavest resnicno na nuli, a sem se v manj kot letu dni, zelo spremenila, predvsem sama se pocutim veliko bolje (nisem vec depresivna). a ta problem se mi zdi tako velik, da me enostavno spravlja v obup.

ne dotikaj se me ti,
ker me tvoj dotik skeli.

ali obstaja kaksna resitev

Spoštovana Packa,

vašemu problemu bo kos vedenjska psihoterapija z natančno in postopno desenzitizacijo, kako bo to potekalo pri vas, vam bo povedal psihiater, pri katerm se boste osebno oglasili. Pomanjkanje želje po spolnih stikih v vaši starosti še ni nekaj izrazito tragičnega, saj vemo, da se to področje razvija in doseže vrhunec nekako do 35. leta. Drug problem seveda je samospoštovanje, to pa je odvisno tako od notranje trdnosti kot odzivov okolja. Pridobili si ga boste z uspehi na študijskem, poslovnem in medosebnem področju.

New Report

Close