Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od Lj do Mengša, akcija v Špas teatru

Od Lj do Mengša, akcija v Špas teatru

Danes bi rada prišla iz LJ do Mengša. Avta nimam, moževega se ne upam vozit, ker ima cel “kamion”. Gledala sem spored vlakov, pa na internetu ni razvidno, da bi vlak ustavljal v Mengšu. O avtobusih se še nisem zelo pozanimala, po prvih iskanjih na internetu nisem našla uporabnih rezultatov…
Zelo rada bi prišla v Mengeš, na tole krvodajalsko akcijo “Pomagajmo Nelu”, pa se bojim da bom zabila cel popoldan in večer samo z logistiko.
Ena možnost bi bila, da me pelje mož, vendar bo treba s seboj vzeti dva otroka (2 in 4 leta), ker nimava varstva. Se komu kaj sanja, koliko časa bi trajala cela zadeva, glede na to, da je najprej eno predavanje, potem pa še odvzem vzorca krvi, ljudi bo pa veliko? Mož (ki ne prenese pogleda na kri) in otroka bi me lahko morda počakali kje v Mengšu, vendar kje? Je tam kje kaka igralnica?
Ne vem, ne bi rada “zahinavila”, nisem pa vedela, da je od LJ do Mengša tak projekt, če si brez avta in si tepec za iskanje po internetu (razen po MON-u 🙂

Do Mengša imaš avtobus, Kamničana in tistega, ki vozi na Brnik. Glede igralnic, mogoče bi se šli pa sankat na gobavico, al pa tam okoli šole na sankah.

Res je, cela stala je pridt iz Mengsa v LJ in obratno, ce nimas avta. Cel projekt za tako malo km in goro casa porabis. Sem ze sprasevala, ce bodo progro st. 6 kaj podaljsali, vsaj do TRzina. Pa ni nobenega pravega odgovora.

Vlak ustavi na Rodici ali v Jarsah od tam je se cca. 2-3 km pes do Mengsa.

Avtobus pelje eden direkten iz LJ v Menges, samo moras kar voznika prasat, ce je direkten za Menges ali pa gre cez Domzale, ker potem se res cjazis, ker gre potem se cez Rodico in joj, traja sto let. Je pa to KAMBUS. Lahko tut brncana trofnes.
Najbolje je avto, si v cca. 20-25 minutah iz centra v Mengsu al pa se prej ce ni guzve.

Ce bi sli z otroki, naj gre moz malo v Harmonijo na kavico in pijaco ali pa v Oranzerijo, ce je sposoben krotiti dva otroka. Lahko gredo pogledat se v knjiznico, samo nimajo igralnega koticka (knjiznica je cist zraven spas teatra). Ena moznost je, da grejo pes na Gobavico, samo za 2 leti starega je to kar malo prehuda, pa se malo poledenelo je po poti.

Kaj veliko izbire v Mengsu res ni pozimi. Poleti je lazje, ker je kar nekaj igrisc zunaj.

nova
Uredništvo priporoča

10 minut čez vsako uro pelje avtobus na letališče Brnik. Postaja je nasproti stavbe avtobusne postaje skoraj zraven pošte (postaja 27 ??) in v Mengšu ustavi ta avtobus.

Zavod Republike Slovenije za transfuzijsko medicino
Šlajmerjeva 6, 1000 Ljubljana, Tel.: (01) 543 81 00
Vsak delovni dan: 7.00-15.00
Sreda: 7.00-17.00

Če hočeš pomagati pojdi na http://www.ztm.si/sl/krvodajalstvo/krvodajalstvo/ na zavod za transfuzijo. Pa boš prav tako pomagala Nelu in ostalim… ne bo čisto nič drugače, kot v Mengšu. Tukaj te bodo dali v register in tam bi te dali v register.

lp

Več o registru preberite na http://www.ztm.si/sl/, register darovalcev kmc. Vpišete se lahko tudi v vseh splošnih bolnišnicah v večjih krajih (Ptuj, Maribor, Murska Sobota, Slovenj Gradec, Izola, Jesenice, Novo Mesto, Nova Gorica), kamor je treba predhodno poklicati na oddelek za transfuzijo in se najaviti. Brez najave pa je možen vpis v register na Zavodu RS za transfuzijsko medicino v Ljubljani vsako sredo med 10. in 12. uro. Postopek traja samo nekaj minut, kot pač vsak odvzem krvi: vzemite si jih, saj lahko rešite življenje!

Hvala vsem!
Ja, ugotavljam, da bo najbolj enostavno, če kar v sredo skočim do Zavoda za transfuzijo. Je relativno blizu moje službe in če ni čakanja… kar tako bom naredila!
Hvala za idejo!

Oh ja… zakaj bi bilo težko priti v Mengeš in nazaj v Lj.? Bila sem Mengšanka, doma smo bili berz avtomobila, pa nikoli nismo dobili občutka, da smo daleč od Lj. Je pa res, če je nekdo tako hudo odvisen od avta in lastnega prevoznega sredstva, mu je verjetno težje stopiti na avtobus. Tako kot nekdo, ki ne more narediti dveh korakov peš in zato ustavi na Miklošičevi na kolesarski stezi točno pred “burekom”, da si lahko kupi malico. Pa, da ne boste narobe razumeli… nikomur zdaj tu ne pravim, da je takšen, le tale Miklošičeva mi je prišla zdaj na misel, ker tam si pa nekateri res vse dovolijo…

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

New Report

Close