Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšen avto – manjši za 10.000€?

kakšen avto – manjši za 10.000€?

Razmišljam o menjavi mojega šest let starega punta za nekaj novejšega, pa ne vem kaj. Pa tudi to ne, ali bi novo ali kakšno leto ali dve star avto… Rabim za kratke razdalje, kot drugi avto. Pa pojma nimam koliko za punto dobim (ene 3-4000€ upam). Torej, kakšna ideja? se ne znajdem glih.. C3 mi je sicer všeč, vendar nekoliko predrag…
thx

tale mogoče?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Priporočam novega Clio Storia, če imaš možnost nakupa z gotovino z odbitim popustom pride cca 8000€.

Kvaliteten mestni avtoček. Poskočen, okreten in zelo praktičen.

10.000 za manjši avto je največja možna neumnost…še posebej če pade odločitev na francoze…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Zame je pa največja neumnost kupovati stare kripe za ktere potem zmečleš desetkrat več kot za novega, ki potem par let ne potrebuje popravila.

Zame je pa največja neumnost kupovati stare kripe za ktere potem zmečleš desetkrat več kot za novega, ki potem par let ne potrebuje popravila.[/quote]

Če bi bilo to res…potem pa res ne vem, kako preživijo ljudje s skromnimi plačami in starimi kripami, če pa (po tvojem) zmečejo desetkrat več denarja za popravila kot če bi kupili novega???
Dej no dej, ne kvasi neumnosti!

Zame je pa največja neumnost kupovati stare kripe za ktere potem zmečleš desetkrat več kot za novega, ki potem par let ne potrebuje popravila.[/quote]

Če bi bilo to res…potem pa res ne vem, kako preživijo ljudje s skromnimi plačami in starimi kripami, če pa (po tvojem) zmečejo desetkrat več denarja za popravila kot če bi kupili novega???
Dej no dej, ne kvasi neumnosti![/quote]

Če si revež boš pač kupoval stare kripe, drugače pa ne vidim razloga zakaj bi jih?

Ali obleke tudi kupuješ rabljene?

c3 je majhen avto???

za 6 let starega puntota računaš dobit 4 jurje???

ja, a C3 je zate velik, ali kako??? Potem je že C4 ogromen, da o C5 … ne govorim. Če ne veš na temo odgovorit, ti ni treba tudi tega pisat, sori. Koliko pa je po tvojem vreden punto? Sicer pa je pisalo 3-4000 – torej ravno tako lahko 3000…. ah brez veze, se mi ne da s tabo ukvarjat…Ostalim pa hvala.

Ker je ravnokar izšla nova Opel Astra, ti svetujem nakup te prejšnje pa vseeno dokaj nove, sedaj so jo zelo reklamirali da dobiš po sistemu staro za novo velik popust in te ta stane, 10.990.

Jaz sem bil do zdaj najbolj zadovoljen s toyoto yaris in nissanom micro.

Nissan micra.

C3 velik? Joj no.

Stari avti se kvarijo cirka isto kot novi. Žal.

Če bi bilo to res…potem pa res ne vem, kako preživijo ljudje s skromnimi plačami in starimi kripami, če pa (po tvojem) zmečejo desetkrat več denarja za popravila kot če bi kupili novega???
Dej no dej, ne kvasi neumnosti![/quote]

Če si revež boš pač kupoval stare kripe, drugače pa ne vidim razloga zakaj bi jih?

Ali obleke tudi kupuješ rabljene?[/quote]

Reveži so tisti, ki kupujejo nove avte, pa čeprav majhne…za 10.000 eur kupim dva audija A6(varnost, udobje neprimerljivo z majhnim avtom ), enega zame, enega za ženo, in mi ostane še 4000 eur za registracije, popravila, gume,itd…

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3407518&show=1

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Če bi bilo to res…potem pa res ne vem, kako preživijo ljudje s skromnimi plačami in starimi kripami, če pa (po tvojem) zmečejo desetkrat več denarja za popravila kot če bi kupili novega???
Dej no dej, ne kvasi neumnosti![/quote]

Če si revež boš pač kupoval stare kripe, drugače pa ne vidim razloga zakaj bi jih?

Ali obleke tudi kupuješ rabljene?[/quote]

Jaz nisem revež, imam cca dva jurja neto plače, svojo nepremičnino in vikend, nekaj malega prihrankov, nič kreditov, avta pa ne kupim novega, ni šans. Če se lahko bolj varno, udobno in nobel vozim v 6, 7, 8 let starem avtu za 4, 5 jurjev kot v novem cliotu & co … Raje 10 jurjev vložim v stanovanje, če že moram zapravit, počitnice, v svoje obleke (nove!!!). Nismo vsi mahnjeni na pleh.
A veš kakšno makino lahko kupiš za 10 jurjev? Zakaj bi se potem sprijaznila z enim cliotom? Ta bo čez par let tudi rabljen.

Če si revež boš pač kupoval stare kripe, drugače pa ne vidim razloga zakaj bi jih?

Ali obleke tudi kupuješ rabljene?[/quote]

Jaz nisem revež, imam cca dva jurja neto plače, svojo nepremičnino in vikend, nekaj malega prihrankov, nič kreditov, avta pa ne kupim novega, ni šans. Če se lahko bolj varno, udobno in nobel vozim v 6, 7, 8 let starem avtu za 4, 5 jurjev kot v novem cliotu & co … Raje 10 jurjev vložim v stanovanje, če že moram zapravit, počitnice, v svoje obleke (nove!!!). Nismo vsi mahnjeni na pleh.
A veš kakšno makino lahko kupiš za 10 jurjev? Zakaj bi se potem sprijaznila z enim cliotom? Ta bo čez par let tudi rabljen.[/quote]

Ko si glih omenil kakšen avto dobiš za 10 čukov? Npr. en primerek: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3151199&show=1

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

pa kje živiš, če misliš, da boš za 6 let starega puntota toliko dobila? kolk ma pa prevoženih? garažiran? karamboliran?

Jaz nisem revež, imam cca dva jurja neto plače, svojo nepremičnino in vikend, nekaj malega prihrankov, nič kreditov, avta pa ne kupim novega, ni šans. Če se lahko bolj varno, udobno in nobel vozim v 6, 7, 8 let starem avtu za 4, 5 jurjev kot v novem cliotu & co … Raje 10 jurjev vložim v stanovanje, če že moram zapravit, počitnice, v svoje obleke (nove!!!). Nismo vsi mahnjeni na pleh.
A veš kakšno makino lahko kupiš za 10 jurjev? Zakaj bi se potem sprijaznila z enim cliotom? Ta bo čez par let tudi rabljen.[/quote]

Ko si glih omenil kakšen avto dobiš za 10 čukov? Npr. en primerek: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3151199&show=1%5B/quote%5D

Not my cup of tea, meni bi bolj sedlo kaj takega:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3100218&show=1

Pa honda crv, toyota rav, mogoče subaru … vse to je po manj kot deset jurjev. In pri sto tisoč km je avto pravzaprav šele dobro ulaufan.

Če si revež boš pač kupoval stare kripe, drugače pa ne vidim razloga zakaj bi jih?

Ali obleke tudi kupuješ rabljene?[/quote]

Reveži so tisti, ki kupujejo nove avte, pa čeprav majhne…za 10.000 eur kupim dva audija A6(varnost, udobje neprimerljivo z majhnim avtom ), enega zame, enega za ženo, in mi ostane še 4000 eur za registracije, popravila, gume,itd…

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3407518&show=1%5B/quote%5D

Ti mešaš stvari. Ona že ima šest let star avto in sprašuje po novejšem manjšem avtomobilu(drugem) za krajše razdalje. Ni govora o prvem velikem avtomobilu. Kar preberi še enkrat. Ti ji torej svetuješ da proda šest let star avto in kupi 12 let starega.

za 6 let starega puntota računaš dobit 4 jurje???[/quote]

Sama vozim 6 let starega puntiča z dizelskim motorjem in ja, dobim min. 3.500€, tud cene na avtonetu se gibljejo od 3.5000 do 4000 €.

Bi si sicer lahko privoščila, pa ni šans, da kupim nov avto. To je čisto slovenska obsedenost, da se iztrošijo do zadnjega Eur prihrankov za nov avto. Pa še večletne kredite imajo. Pride toča, razbije streho hiše, človek jamra, kako bo popravil, ko pa nima hiše zavarovane, a glej, pred hišo ima parkiran nov avto!
In še druga slika slovenskega obupa. Odprtja in akcije v Lidlih, Hoferjih itd. Gužva pred vrati, prerivanje, tak obup! Ste morda že kdaj pogledali, kakšni avtomobili so parkirani za tem obupom? Sami novi!

Se strinjam. Če bi jaz naprimer imel samo 30 000 € prihrankol in bi šel kupiti novega Cliota za
8 000€, bi bila kritika upravičena, saj bi tako porabil kar četrtino svojih prihrankov, kar pa je za avto občurno preveč.

Ker pa je nakup novega Cliota predstavljal komaj 3-4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mojih prihrankov se mi pa ne zdi pretirano.

Če si revež boš pač kupoval stare kripe, drugače pa ne vidim razloga zakaj bi jih?

[/quote

Oba komentarja si ti napisal(a) – v dveh različnih postih. Zato ti zopet postavljam vprašanje:
Kje je tvoja logika, da si potemtakem revež kupi “kripo”, če pa potem DESETKRAT več KOT ZA NOVEGA zmeče za popravila?
Daj razloži malo.

Če si revež boš pač kupoval stare kripe, drugače pa ne vidim razloga zakaj bi jih?

[/quote

Oba komentarja si ti napisal(a) – v dveh različnih postih. Zato ti zopet postavljam vprašanje:
Kje je tvoja logika, da si potemtakem revež kupi “kripo”, če pa potem DESETKRAT več KOT ZA NOVEGA zmeče za popravila?
Daj razloži malo.[/quote]

CITIRAM:
***************************************************************************************************************
strupenjača
Re: Ali je že zastarel?
10.01.10 11:07

Citiram:
1 000 000
Ampak na kakšen način ima neka prestižna nemška tovarna povezavo s čefurji?

Naivno vprašanje. A ne veš, da pri avtu ne gledajo recimo na kubaturo motorja in podobno, ampak na dolžino v cm? Čim daljši, tem boljši. Starost ne igra vloge, tako da bogati Nemci nimajo problemov z recikliranjem starih avtov.
Ampak biti mora limuzina, da se razumemo. Ne karavan pa enoprostorc. Mercedes, audi, bmw, pogojno passat, samo največji reveži imajo “samo” opla.
****************************************************************************************************************
http://med.over.net/forum5/read.php?151,5943845,5945688#msg-5945688

clio storia, to ni odgovor na moje vprašanje.

Samo zato kupujete velike avtomobile, da se lahko pokažete pred sosedi.

Avto naj bi bil namenjen temu, da prideš iz točke A v točko B, ne pa temu da te drugi sodijo po avtu.

Še celo prednost je navaden avto, ker ljudje ne pomislijo, da si premožen.

Imaš v svetu kar nekaj primerov, ko se izjemno premožni ljudje vozijo z čiso povprečnimi navadnimi avtomobili, ker so se izkazali na drugih bolj pomembnih življenjskih področjih in so že zdavnaj prerasli statusno dokazovanje s plehom.

In tako prihaja do komičnih situacij, ko pred trgovino parkirata reven delavec v 15 let starem iztrošenem Mercedesu in uspešen gospodarstvenik z majhnim avtom, ki mu pač avto nič ne pomeni, pa čeprav bi lahko z gotovino kupil 10 novih Mercedesov.

New Report

Close